Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Ha iszok pár sört másnap...

Ha iszok pár sört másnap nagyon felpuffadok fáj a hasam, eddig nem volt ilyen bajom lehet kialakult valami glutén érzékenységem?

Figyelt kérdés
Pápai vagyok.Hol tudnám ezt kivizsgáltatni hogy mikre vagyok érzékeny? Itt nálunk ilyen nincs allergia vizsgálat is csak veszprémbe van.Meg mit keressek mit kell mondani hogy mire akarok időpontot kérni milyen vizsgálatra?
2019. jan. 2. 19:27
 1/4 anonim ***** válasza:
47%
Jobb lenne a házi orvoshoz menni elsőre .
2019. jan. 2. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

voltam háziorvoshál elküldött vérvételre megnyomkodta itt ott azt mondták semmi bajom

de akkor mért fáj néha olyan erössen?

2019. jan. 2. 19:36
 3/4 anonim ***** válasza:
Ezt a glutént hogyan sikerült belekeverni a dologba ? Mitől lenne glutén, mint oldhatatlan fehérje a sörben ? Van benne viszont rengeteg sörélesztő gomba (esetleg spórás állapotban), ami a belekben kiválóan meg tudja erjeszteni azokat az anyagokat, amelyeket ott talál (elsősorban cukrok, kis molekulatömegű szénhidrátok), tehát nem mindegy, hogy sörivás előtt mit evett az ember.
2019. jan. 2. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Igenis, a sörben van glutén, hiszen a sörgyártás egyik lényeges alapanyaga az árpamaláta. Az árpa pedig tartalmaz glutént (meg a búza, rozs, zab - bizony, a zab is, de nem minden gluténérzékenynél vált ki a zabglutén reakciót!). Az viszont tény, hogy én (de néhány más gluténérzékeny ismerősöm is ihat sört, de pl. én nem sokat, de 1 korsó sör után még tünetmenetes vagyok).

Nálam ez az érzékenység 67 éves koromban kezdődött, 11 éve...

2019. febr. 2. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!