Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mennyi ideig kell nem enni/inn...

Mennyi ideig kell nem enni/inni semmit ahhoz, hogy valaki elájuljon?

Figyelt kérdés
Nem tervezek ilyesmit tenni, csak érdekel.
2019. jan. 3. 19:29
 1/3 anonim ***** válasza:
Szerintem egyén függő.Magamból kiindulva: gyerek koromban szerintem napokat kibírtam volna kaja és ivás nélkül úgy, hogy észre sem veszem ahiányát.Baromi rossz étvágyú fiatal voltam.Aztán rájöttem, hogy enni mégis jó...Nos, mostmár szerintem max fél napig bírnám.
2019. jan. 3. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

3 teljes nap éhezés után eltévedtem a saját falumban (igaz előtte se sokat ettem a napokban). Inni is alig ittam, és kint aludtam a kemény mínuszokban. A 3 nap után hallucinálni kezdtem olyan dolgokat is amik nem voltak ott. Azt hittem pl pénzt, vagy csokit találtam az úton, de ahogy odaértem nem volt ott semmi. Éjszaka más emberekhez beszéltem akik nem voltak ott. Majdnem belehaltam a végén. Több hét kellett hogy hejrejöjjek, de pl a térdízületem úgy megfázott hogy soha nem jön már helyre.

Szóval az én tapasztalataim alapján azt mondanám 3-4 nap úgy hogy tényleg semmit nem eszik az illető. De könnyen meglehet hogy mikor elájul, többet nem tér magához!

2019. jan. 3. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Régebben nagyon sok cukrot és szénhidrátot ettem, és már fiatal korom óta hipoglikémiás voltam, azaz ha nem ettem 2-3 óránként, leesett a vércukorszintem, és ha nem ettem vagy ittam sürgősen valamit, bizony el is ájultam. Tehát akkor kb. 3 óra kellett az ájuláshoz.

A jelenlegi étrendem mellett stabil lett a vércukrom, most már simán elvagyok egy napig evés nélkül, ha úgy alakul, és amikor éhes vagyok, nem leszek rosszul, csak időközönként elkezd korogni a gyomrom. 1 napnál tovább még nem fordult elő, hogy nem ettem, de meglehet, hogy most már kibírnék egy többnapos teljes böjtöt.

2019. jan. 4. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!