Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Napi 4-5 bögre tea sok?...

Napi 4-5 bögre tea sok? Mennyit lehet inni max?

Figyelt kérdés

2018. aug. 8. 18:21
 1/5 anonim ***** válasza:
Ez nagyban függ attól, hogy milyen tea? Vannak a gyümölcs teák, pl. pick wick - ezeken fel van tűntetve, hogy koffeint tartalmaznak, azonban nem hiszem, hogy 4-5, de még ennél többet is iszik valaki, az túl sok lenne. Ha úgy érzed vegyél koffeinmentest vagy nem élvezeti teát, hanem gyógyteát. Azokban, ha van is valamennyi az annyira elenyésző mérték lesz, hogy semmilyen hatást nem gyakorol a szervezetedre. :-)
2018. aug. 8. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szerintem sok (bár, komoly bajod biztosan nem lesz tőle). Viszont pont a teázás élményét teszi teljesen rutinszerűvé. Én például 2 naponta iszok 1 pohárral (de nem filterest, hanem minőségi szálas teát) és ennyi bőven elég is (ha gyakrabban innék, hamar megunnám). Szerintem érd be max. napi 1 pohárral, és inkább igyál gyakrabban ásványvizet, vagy gyümölcslét.
2018. aug. 8. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Ypszilon1980 ***** válasza:
Semmi bajod nem lesz, én naponta 1-2 liter teát iszok évek óta. De attól is függ hogy iszod, én pl. másfél literbe főzök le 3 teafiltert.
2018. aug. 8. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A gyümölcsteát el kéne felejteni. Festékezett, ízesített legalja tea, fontos a plusz vegytrutyi?


És mennyi az az 1 bögre? Van akinél fél liter, van akinél 1,5 deci. Utóbbi is meg tud inni ugyanannyit, de megvan az a helyzeti előnye, hogy nem áztatja el az íróasztalt és a számítógépet, ha kiborítja.


A hangsúly a töménységén és az ivászat időpontján van, és azon, hogy képes vagy-e végre cukor nélkül inni.

2018. aug. 11. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Jah, nálam kb. 1 literhez van 1 teafilter, (ezekben is megy ám az átverés, mer nem ugyanannyi van a különféle zacskókban)
2018. aug. 11. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!