Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » A csokoládé vagy csokikrém a...

A csokoládé vagy csokikrém a leghizlalóbb az édességek között?

Figyelt kérdés

Régebben szerettem időnként csokoládé krémes süteményeket enni, manapság inkább elkerülöm, de szívesebben eszem lekvárosat, dióst, vagy almásat, vagy épp karamellásat. Van ezek közt valami különbség egyáltalán kalóriában, vagy csak nekem tűnik úgy és ez valami tévhit a fejemben?

Te milyen édességeket ajánlasz nassolni vágyóknak, ami az alaknak sem annyira rossz?


2019. jan. 3. 20:21
 1/5 anonim ***** válasza:
A dió nagyon magas kalóriatartalmú, a karamella is. A táblás csoki is, mivel az zsíros. Ha a csokikrémet kakaóporral és édesítővel készíted, az kevésbé vészes. Legkevésbé talán a gyümölcsös, joghurtos sütemények hizlalnak.
2019. jan. 3. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Tökmindegy kb. A tészta ugyanúgy fehérlisztes szénhidrát, a töltelék tele van cukorral (a karamell konkrétan forró fehércukor)


Most megnéztem kalóriákat zserbó: lekvár, diós töltelék 75g:246kcal

brownie: 75g:244 kcal

2019. jan. 3. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Amúgy nem az volt a kérdés, hogy létezik-e süti, ami nem hizlal, hanem az, hogy viszonylag melyik a legkevésbé?


Nem szoktam rendszeresen fogyasztani ezeket, csak úgy alkalmanként, főleg ünnepekkor.

2019. jan. 3. 20:41
 4/5 anonim ***** válasza:
A fekete csoki ami legalább 75 %-os kakaótartalmú, az nem hizlal. Főleg, ha csak pár kockányit eszel naponta belőle. Jó még nasinak a Geszti Eszti, túrórudi, fagyasztott áfonya rá egy kis gyümölcsös görög joghurt a tetejére. A kész sütemények között nem sok különbség van, nem egészségesek.
2019. jan. 3. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szerintem mindegyik kalóriabomba, tele cukorral. De nem csak a kalória számít. A mák, dió, gyümölcs azért jobb, mint mondjuk egy pudingos vagy karamellás töltelék, mert van bennük némi hasznos tápanyag is.

Egyébként jó étrend mellett beleférhet néha egy kis süti, ha vele együtt sem eszel túl sok szénhidrátot, és a napi kalóriamennyiség is rendben van.

A mákos, diós, almás, meggyes, túrós rétes minimális vagy nulla cukorral elég jó, mert alig van benne tészta.

2019. jan. 4. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!