Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Miért kellene probiotikumot...

Miért kellene probiotikumot szedni? Nem elég (és gondolom olcsóbb) a joghurt, amiben megvannak ezek a baktériumok (mondjuk lehet, hogy nem 6, hanem 3-4)?

Figyelt kérdés

Pl.ezt találtam, [link]


De értelmetlen kicsit,nem?


2008. nov. 8. 11:10
 1/5 anonim ***** válasza:
69%
Kínjukban nem tudnak mit kitalálni, hát árulják ezt. Igazából manapság még a vajba is beleraknak 8 vitamint, szóval egy átlag egézséges fenőtt bőven hozzájut a táplálékból a kellő vitaminemnyiséghez. (feltéve ha nem csipszen meg ilyen műkaján él, hanem néha zöldség meg főtt étel is kerül az asztalra) Szóval igazad van, nem létszükséglet, de aki nem használja a kis fejecskéjét, az szépen meg fogja venni.
2008. nov. 8. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
53%
Szerintem sem kell szedni, maximum akkor, ha átesel valami olyan betegségen, amire erős antibiotikumot kell szedned. Az ugyanis elég jól kikezdi a bélflórádat, így szükség lehet egy kis helyreállító segítségre. Mondjuk én sosem szedtem... :) Inkább a gyerekeknek kell, ők sérülékenyebbek, de nekik is csak antibio szedése esetén.
2008. nov. 8. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Előfordulhat, hogy valakinek kell probiotikumot szedni. Nekem is például, mert állandó hólyaghurut miatt antibiotikummal tömtek, ahelyett, hogy vizeletet küldtek volna tenyésztésre és kiderítették volna, hogy mi is okozza. Aztán végre sikerült kideíteni, hogy a Candida az okozója, csak az antibiotikumokkal sikeresen kírtódtak a bélflórák és ezért nincs elég bélbolyhom. Szóval felnőttek esetében is szükség lehet erre, nemcsak gyerekeknél.
2008. nov. 8. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
48%
a megboldogult szocializmusban minden antibiotikum mellé B vitaminkomplexet írt fel az orvos és az elég is volt, most mindenbol uzletet csinálnak, kulonben is olvastam hogy minden jogurt tartalmaz probiotikumot és nem mindenkinek jók, mert azok is okoznak puffadást
2008. nov. 12. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Úgy általában nem kell probiotikumot szedni, de többször lehet hasznos, mint gondolnánk. A modern élet és táplálkozás ugye a bélbaktériumoknak sem tesz jót (különösen ha még antibiotikumokkal meg rossz táplálkozással öljük is őket). Ha megcsappan a bélbaktériumok száma, az rontja az emésztést és gyengíti az immunrendszert, ami sok mással nem megmagyarázható, kellemetlen és akár súlyos tüneteket is okozhat (pl. visszatérő hasmenés, hányás, reflux, gyakori megfázás stb.) Ha ilyeneket észlelünk, megfontolandó lehet egy egy-két hónapos probiotikumos kúra. Ártani nem árt, de lehet, hogy meglepő eredményt hoz. (A 70 éves anyámnál pl. 10 éve fennálló ilyen tünetek múltak el teljesen. Ő Protexin Balance-t szedett, ha jól emlékszem.) Aztán ha a probiotikum-utánpótlással helyreállt a rend, már jöhet a joghurt, a bab és egyéb hüvelyesek, amik táplálják az újra visszanyert baktériumokat, és nem kell tovább drága szerekre költeni. De 1-2 hónapig lehet, hogy megéri.
2008. nov. 14. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!