Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Most akkor mi a különbség egy...

Most akkor mi a különbség egy bögre meg egy csésze között?

Figyelt kérdés

[link]


Én alapvetően eddig úgy tudtam, hogy egy csésze egyenlő egy csésze kávéval (kb 1 dl). A cikk elolvasása után rákerestem, hogy mennyi ténylegesen egy csésze mennyiségileg erre kiadja, hogy nagyjából 230 ml (US szabvány). Most akkor mi van? El nem tudom képzelni, hogy valaki kávéscsészében igyon zöld teát. Ennyire el lett volna cseszve ezen cikk fordítása, vagy csak én nem értek hozzá?


2019. febr. 10. 12:43
 1/3 anonim ***** válasza:
Bögre henger alakú és általában nagyon űrtartalmú, mint a csésze, a csésze 2,5 decis alul vékonyabb, felül szélesedő.
2019. febr. 10. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Bár a csésze is lehet egyenes vonalú és 0,5 dl-es is van.
2019. febr. 10. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
1, jó tudni :D Én ami nagyobb űrtartalmú én azt mindig bögrének hívtam, bármilyen is a formája, míg a kicsit csészének :D
2019. febr. 10. 15:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!