Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Hány csésze kávé oké?

Hány csésze kávé oké?

Figyelt kérdés

Napi 1 csésze kávét szoktam inni reggel. De igazából kb semmit sem érzek belőle. Kotyogós fekete cukor nélkül iszom. 1-2 órát ébren tart utána megint elálmosodok.

Viszont többet nem szeretnék inni.

Lényegében azt szeretném kérdezni hogy;


Az a napi 1 kávé nem gyilkolja a szivet hosszú távon?


Van valami kávé alternatíva? (fekete teáról hallottam)


Köszi előre is :)



#kávé #mértéklet
2018. nov. 29. 07:06
 1/5 anonim ***** válasza:

Nincs káros hatása a mérsékelt kávéfogyasztásnak. Ha nem magas a vérnyomásod, vagy rendesen be van állítva, akkor napi 2-3 kávétól nem lesz bajod. A 4 (sőt, egyesek 6) kávé fölötti fogyasztást szokták "túlzottnak" nevezni.

[link]

2018. nov. 29. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Napi egy-két kávé teljesen rendben van, ha nincs baj a szíveddel.Még akár pozitív hatásai is lehetnek.
2018. nov. 29. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ja még annyit, hogy a koffein mennyisége a lényeg, és nem az, hogy miből viszed be.

Tehát ha pl. neked a harmadik csésze kávé már sok lenne, akkor ugyanúgy sok lesz a tea is, mert a fekete és a zöld tea is ugyanúgy tartalmaz koffeint, mint a kávé.

Ami alternatíva a koffeinre, legalábbis nekem, az a mozgás. Ha érzem, hogy leragad a szemem pl. kora délután, akkor ha tornázok vagy szobabiciklizek egy fél órát, rögtön felébredek. De egy séta is megfelelhet, akár csak 10 perc is, ha meg tudod tenni.

2018. nov. 29. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Igazából nekem még alacsony is a vérnyomásom ha ülök. Már már túl nyugodt vagyok :D Orvosnál mindig megmérik és csodálkoznak. De átlagban 120 körüli (185 cm 21 éves 100kilo férfi)


Értem köszi mindenkinek.

2018. nov. 29. 10:41
 5/5 anonim ***** válasza:
A (mérsékelt) kávéfogyasztásnak nem a szívre gyakorolt hatását kell tekintetbe venni, hanem hogy időlegesen blokkolja az immunrendszert.
2018. nov. 30. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!