Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Kávé vs. Energiaital? Szerinte...

Kávé vs. Energiaital? Szerintetek miert van?

Figyelt kérdés

a kavetol elkezdek remegni, beüt a koffein valoszinuleg. kb 10 ora elteltével is erzem a mekis jegeskave hatását...(hatás nem egyenlő azzal h ebren tart mert ugyanugy elalmosodom, egyszeruen faj a hasam nem jo közérzetem)

energiaitalnal nem tapasztaltam még ilyet pedig az elmeletileg erosebb. a kávésra valaki vmilyen magyarázatot tudna adni?



2019. febr. 19. 14:55
 1/9 anonim ***** válasza:
Csak a Mekis kávéval van ez?
2019. febr. 19. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
A kávéban lehet hogy több a koffein,amíg az energiaitalban kevesebb van.A cukor játsza a szerepét az energyben.
2019. febr. 19. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

nem csak a mekisnel van ez (azert is irtam ezt mert ma ezt ittam es pl az gyengébb - a jegeskave - mint egy sima kave)

csak azt olvastam es hallottam hogy az energiaital erosebb ezert sem ertem/ertettem...

koszonom a válaszotokat! aki tud irjon még ha lehet

2019. febr. 19. 15:14
 4/9 A kérdező kommentje:
masodik koszi lehet igazad van igen..:/
2019. febr. 19. 15:14
 5/9 anonim ***** válasza:

Nálam mindig az energia ital a gyengébb. Egy egyszerű energiaital kb. 2-3 órán át érezhető, míg egy kávé 6-7 óra, és sajnos a negatív hatásai még tovább (sokszor ugyanúgy elálmosodok, elfáradok, de nem enged aludni, például).


Egy jó köztes megoldásnak a yerba mate teát ("maté tea") találtam, ez egy Dél-amerikai, igen magas(!) koffeintartalmú tea. Más hatása van, mint a kávénak, nekem például sosem fáj tőle a fejem, és az mindent szétszakító pörgés helyett inkább csak egy lassabb, nyugodtabb energia löketet ad (habár inkább azt mondanám, hogy megszünteti a fáradtság érzését, ha fáradt vagyok "kitisztítja" az elmém, és ezek miatt érzem magam jobban).


Viszont ennek is a negatív hatása számomra az, hogy idővel ugyanúgy fáradt leszek, mintha nem ittam volna ilyet, viszont aludni sokszor ez sem enged.


A koffein egyébként nem éppen egy egészséges dolog. Ha beszélsz angolul, érdemes rákeresni a kávé/koffein negatív hatásaira; vannak pozitívak is, amiket mindenhol hallani, de a negatívak számomra messze elnyomják ezeket. Ezért is döntöttem a leszokás mellett, habár néha lecsúszik egy-egy kávé vagy maté tea.

2019. febr. 19. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Hát ezaz,nálam is az energiaital a nyerő.Abból 500ml megtudok enni,viszont még soha nem ittam egy nap 500ml kávét.Régebben ittam a minkahelyen egy csésze klasszikus zaccos kávét,engem alaposan felpörgetett.
2019. febr. 19. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Azóta inkább maradok az energiaitalnál
2019. febr. 19. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

#5

ugyanez...bar az energiaital utan azt tapasztaltam eddig hogy hiaba telik el a 2-3 ora nem esek ossze ujra ezert is preferálná azt. A kave engem valojaban az íze miatt csábít allandoan :/

koszonom a segitseget es a teat is :) utana fogok olvasni hamarosan a negativ hatásoknak is :)

2019. febr. 19. 15:46
 9/9 A kérdező kommentje:
6-7# na latod :Dddd en tul sokszor esek bele a kávés hibába :D de még mindig rosszul vagyok a reggeli jegeskave miatt ugyhogy ma remelem végleg megtanultam a leckét -.-“
2019. febr. 19. 15:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!