Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Tudnátok helyes táplálkozást...

Tudnátok helyes táplálkozást mondani?

Figyelt kérdés
Ma mértek a suliban és a tavalyhoz képest 5-6 kilót híztam. A testzsírom 28ról 35re emelkedett... Mozogni, edzeni sajnos nincs időm a suli miatt. Így a jobb táplálkozásnál maradtam. Ötletek? Reggeli,ebéd,vacsora uzsonna? Köszönöm a válaszokat!
2019. febr. 19. 19:02
 1/7 A kérdező kommentje:
16éves vagyok. És most így 65kiló
2019. febr. 19. 19:08
 2/7 anonim ***** válasza:
Én 8 órában dolgozom, gyereket, férjed, háztartast rendezek, és még így is van 30-40 percem mozgásra. Kifogás. A kajádat pedig kalóriabázissal vezesd, ott ki tudod számolni mennyit vihetsz be. Ne vonj meg semmit, mert fel fogod adni hamar.
2019. febr. 19. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Az a baj,hogy ez tényleg nem kifogás. 5:00kor kelek/készülődök el 6:00kor megyek a buszomhoz. Kb 16ig tart az elméleti majd utána 18ig gyakorlat (rendezvények) De ha nincs is rendezvény akkor is ha 16kor végzek 17re érek haza. A húgommal foglalkozom, kutyát sétáltatok kb 18-9óra. Tanulok kb 19ig (nem minden esetben) majd mivel korán kelek így már akkor elkezdem az esti teendőim (be pakolás, uzsonna készítés, kisállat rendezése, húgom fürdetése (nem mindig), majd én fürdök, Fogat mosok. Sőt sajnos van,hogy 20ig is elhúzodik a rendezvény így csak az esti dolgaimra van időm
2019. febr. 19. 19:23
 4/7 anonim ***** válasza:
Magasságot nem írtál.
2019. febr. 19. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
163 :)
2019. febr. 19. 21:32
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
A kutyasétáltatás tök jó, kicsit futtasd is meg a kutyust :) Egyél kevesebb édességet, pékárut, feldolgozott ételt, és több zöldséget.
2019. febr. 20. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
67%

163 cm 65 kg elég soknak tűnik. Figyelj jobban mit eszel. Egy kis mozgás is belefér, legalább a kutyával. És ha te pakolod az uzsonnát az is már jó kezdés. És ahogy más is írta: kristálycukrot, nádcukrot mézet ne tegyél semmibe. Inni csak vizet vagy ízesítetlen teát. Desszertnek gyümölcsöt. Kenyér helyett abonettet, puffasztott rizst.

Több zöldséget. Leülve egyél ne futtában. Ne sokszor keveset, mert úgy könnyen összejöhet nagyobb adag is. tervezd meg, mikor mit mennyit. Max 5ször egyél, 3 főétkezés plusz tízórai uzsonna, de inkább 3-4 szer. Lehetőleg ugyanabban az időben.

Kerüld a feldolgozott műkaját, egyél inkább házi főzésűt. Még egy anyuka féle pogácsa vagy tűrósbéles is jobb, mint egy adalékos bolti, ami túl finom és többet is eszel belőle. A házi jobban laktat, több anyag van benne, és kevesebb is elég.

2019. febr. 21. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!