Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Volt koffeinfüggők! Amikor...

Volt koffeinfüggők! Amikor leszoktatok a koffeinről, vagy drasztikusan csökkentettétek a napi koffeinadagot, mennyi idő után nem éreztétek már fáradtnak magatokat? És előtte mennyi ideig fogyasztottátok rendszeresen?

Figyelt kérdés
Jobban érzitek magatokat azóta? Miben változott a közérzetetek?

2019. febr. 20. 09:14
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Én napi 2-3 kávét ittam meg de nyáron eldöntöttem, hogy leszokok róla mert ha nem ittam nagyon fáradt voltam. 2 hétig brutál fejfájásom volt de utána helyreállt minden. Aztán vizsgaidőszakban újra visszaszoktam de 2 nél többet már nem iszok.
2019. febr. 20. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Nálam úgy szokott lenni hogy kávézok egyre durvàbban, és mikor már rendszeresen túladagolom akkor elegem lesz, és teljesen abbahagyon. Ilyenkor 2 hétig semmi, csak a fejfájás csillapító. Most is épp ebben a ciklusban vagyok. Napközben is van hogy alszok egy rövidet. Most már csak ezt a hetet kell kibírni, és akkor tök jó lesz egy kis kávé. Az a lényeg hogy 14nap kell, és akkor a szervezet visszaáll a normál működésre. De utána vigyázni kell, mert sokkal durvábban üt be a koffein!
2019. febr. 20. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Én már többször is felhagytam a kávéivással, mert nálam nagyon erős savat csinált, állandóan éhes voltam tőle. Másrészt a szívemet is eléggé bepörgette. Mivel én alapjáraton nagyon fejfájós vagyok, úgy csináltam, hogy egyre kevesebbet ittam, tehát nem drasztikusan csökkentettem. amikor viszont teljesen abbahagytam, borzasztó fejfájás gyötört, kb 2-3 napig, utána egyre jobb lett, egy hét alatt teljesen elmúlt. Abba lehet hagyni, mint minden mást az életben, csak akaraterő kell hozzá. Úgy esetleg könnyebb, mint az én esetemben volt, hogy egészségügyi okokból tettem. Volt már szívműtétem, gyomortükrözésem is, így nem esett nehezemre lemondani róla. Egyébként a csersav okozza a fokozott gyomorsavtermelést, ha esetleg koffeinmentes kávén gondolkoznál, csersav abban is van.

Jól érzem magam nélküle is, talán az alvás az, ami sokkal pihentetőbb koffein nélkül. Remélem tudtam segíteni, sok sikert akárhogyan is döntesz!

32 N

2019. márc. 2. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!