Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » 47 kilósan napi 1,5 liter víz?

47 kilósan napi 1,5 liter víz?

Figyelt kérdés
Eddig bevallom ennél kevesebbet ittam. Mostantól viszont tudatosan szeretnék napi min.1,5 litert meginni.Milyen változásokat fogok észlelni? Ez még mindig kevés?

2019. ápr. 15. 18:52
 1/3 anonim ***** válasza:

Másfél liter víz is bőven elég. Sőt, mindenkinek más az igénye, nyilván nem mindegy, hogy ki hol tartózkodik és mit végez a nap nagy részében. Ha ülsz egy hűvös teremben, irodában egész nap, akkor eleve kevesebb folyadékra van szüksége a szervezetednek, mint annak, aki mondjuk kint dolgozik, napon vagy folyamatosan fizikai munkát végez és izzad. De egyébként ezt a szervezet érzi, hogy mennyi folyadékra van szüksége. Valószínűleg te nyugiban ülsz egész nap és hűvösben vagy, ezért nem iszol több folyadékot. Akkor viszont a másfél liter folyadék is untig elég a szervezetednek.

Az én párom fizikai munkát végez, kint, tehát nyáron 30-40 fokos melegben. Míg én irodában dolgozom klímával. Ő iszik olyankor napi 4-5 liter folyadékot is akár, én meg 2 litert, max. 2,5 litert és mindketten egészségesek vagyunk. :)

2019. ápr. 15. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Oké, köszönöm a választ, akkor nem törekszem 1,5-2 liternél több folyadékr Igen, amúgy gimnáziumba járok.

Hú akkor a ti példátok is bizonyítja, hogy nincs egy aranyszabály.

2019. ápr. 15. 21:45
 3/3 bimke válasza:
Egy átlag felnőttnek napi 1,5 - 2 liter víz kell. Nyáron több.
2019. ápr. 18. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!