Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Miért nem isznak sokan elég...

Miért nem isznak sokan elég vizet?

Figyelt kérdés
Sosem értettem azokat, akik nem isznak eleget. Pedig tudják, hogy kellene a legalább napi 2 liter. Meg elkezdenek alkudozni, hogy dehát a levesben meg a pörkölt szaftjában is van víz. Én nem értem ezt, titeket nem frissít fel a víz? Én akár napi 4-6 liter folyadékot is megiszok, terheléstől függően. Az egyik legjobb dolog a világon.

2019. máj. 4. 19:00
 1/9 anonim ***** válasza:

1, nincs időm

2, nem vagyok szomjas

3, olyan helyzet van hogy jó lenne ha nem kéne wcre rohangálnom

4, lusta vagyok előszedni

Kb ennyi

2019. máj. 4. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

1-es: Magadra mindig legyen időd!

Nekem pont jól szokott esni az az 1-1 perc szünet munkahelyen, amit adok magamnak azzal, hogy elmegyek vízért.

2019. máj. 4. 19:13
 3/9 anonim ***** válasza:
Nem érzek túlzottan szomjúságot, csak ha valami nagyon sósat ettem, szóval nagyon tudatosan irányítom magam az ivás, így kijön az 1 - 1,5 l egy nap. Hideg időben kevesebb az adag, mert akkor állandóan mosdóba kell járkálnom, és az elég idegesítő munka közben.
2019. máj. 4. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Amúgy van még egy előnye a nagy mennyiségű vízivásnak: nem kívánod az édeset! Ránézel a korábbi kedvenc tortádra, és már nem mozgat meg benned semmit, inkább a zöldség-gyümölcsöt választod. Én ezt tapasztaltam, de mások is mesélték.
2019. máj. 4. 19:31
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Tisztában vagyok az előnyeivel, de ha nincs igényem száz liter folyadékra, akkor mi van? Amúgy zöldséget, gyümölcsöt is fogyasztok rendszeresen, de emellett megeszem olykor a sütit is, mert épp az esik jól.
2019. máj. 4. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Utolsóval egyetértek
2019. máj. 4. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen felesleges naponta 5 litert meginni.

És igen, a vízfogyasztásba bele kell számolni mindent.

2019. máj. 4. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nem mindenkinek kell ennyi.

Továbbá, amennyit te iszol sem feltétlenül normális. A vízivásba is belelehet halni, tudtad? Érdemes lenne kivizsgáltatnod magad.

Persze függ; a nemedtől, korodtól, magasságtól, életvitel-táplálkozástól.

2019. máj. 4. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nekem csak a kajámból összejön 1-1,5 l víz. Ha nincs nagy meleg, ritkán vagyok szomjas, ez jellemző anyukámra és a nagymamámra is (a mamám 89 évig élt, elég jó egészségben). Nem hiszek benne, hogy muszáj erőltetni a több liter vízivást, ha egyszer nem kívánom. Annyit iszok, amennyi jólesik, és eddig nem vettem észre semmi hátrányát.
2019. máj. 5. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!