Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Ti miken éltek hónap végén,...

Ti miken éltek hónap végén, pénzszűkében? Próbáltok így is egészségesen enni?

Figyelt kérdés

Nekem húsra már nem is jut, maximum olcsó, rossz minőségűre, de azt meg felesleges. Helyette sok krumpli sütve, pürésítve, majonézes salátába, így kevésbé visel meg a húshiány.

A másik fogásom a lencsefőzelék és a babos-kukoricás cuccok, ezek js egész jók.

Reggelire zabkása mindenféle verzióban, az legalább ellaktat.

Tojás még néha van, abból rántottát készítek, vagy felhasználom alapanyagnak.

Ha valahogy megis húshoz jutok, akkor fasírt, vagy kirántom.

Zöldséget gyorsfagyasztottat veszek.

Mindez olcsó és viszonylag finom is, csak kíváncsi vagyok új ötletekre.



2019. jún. 29. 17:06
 1/2 anonim válasza:

Sokban hasonló az étkezésem

Húst nem veszek helyette sok hüvelyes+rizs

Rizsből jó a B is érdemes nagyobb tételben egyszerre sok pénz mégis olcsóbb lesz a végére

Hüvelyesből érdemes szárazat több meló de olcsóbbra kijön

Zöldségből mindig az akciósat

Gyümölcsöt ritkán

Tejtermékekből az olcsóbbakat de érdemes egy keveset minden nap legyen állati fehérje is

Tojást csak akciósan

Inni csak csapvizet

Ha tudsz ingyen enni valahol ne hagyd ki lehet gáznak hangzik de életmentő lehet az a pénz amit akkor megspóroltál és akkor legalább finomat is ettél

Én akkor örülök a legjobban ha akciós sajtot sikerül kifogni jó áron mert imádom a sajtot :D de alapból sajnos nagyon drága

Hirtelen ennyi jutott eszembe kitartást neked!

2019. jún. 29. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Krumplifőzelék, sárgaborsó főzelék, zöldborsó főzelék. Borsó pörkölt tésztàval. Tojást amikor tudsz venni, akkor tojás pörkölt a főzelékekhez. Viszont nem is baj ha nem eszel meg heti 10-et mert nyomja a koleszterin szintet! Virsli pörkölt! Bár nem tudom azt szoktál -e venni?! Rakott krumpli. Igaz ahhoz is kell tojás... De jóval kevesebbet is lehet rakni bele. Illetve a kolbász helyett virsli vagy kis szalámi. Tejfölös krumpli leves. Zöldség leves. Tojás leves. Grízes tészta, krumplis tészta. Rizs és nem hússal, hanem 1 paradicsom, 1paprika, 1 hagyma apróra vágása plusz 3-4 virsli felkarikázva, pörköltösre csinálva és a rizzsel összekeverve. Lapcsánka. Egy kis kenyérlángos. Amiket leírtam, ezekből csinálok többet. A mai húsok amúgy is annyira egészségtelenek! (Ami nem házi.) Na meg neten írd be olcsó ételek! Amiket én leîrtam, biztos ad ki jóval alacsonyabb árúakat!
2019. jún. 29. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!