Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Miért tesznek mindenbe szóját?

Miért tesznek mindenbe szóját?

Figyelt kérdés
2019. júl. 9. 17:16
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Mert azt is el kell adni,jó áron .
2019. júl. 9. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Mert olcsó, főleg a GMO-s. Kiegészítve ízfokozókkal, stb. és a jónép megeszi.
2019. júl. 9. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
100%
Mert relatív magas a fehérjetartalma és olcsóbb mint a hús. Ezért használják húspótlóként, vagy mert vegetáriánusok, akik eszik, vagy mert csak spórol a gyártó.
2019. júl. 9. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Én ma kókuszgolyót ettem, nem éreztem benne.
2019. júl. 9. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Igen azt értem, hogy vega és vegan kajákba pl tök jó. A tofut is szerettem régen mert jól el tudtam készíteni. Meg a sok ázsiai kaja, szójatej,szójaszósz. Néztem múltkor a kínai boltban szójafehérjét, mivoltához képest nagyon olcsó.
2019. júl. 9. 22:22
 6/10 A kérdező kommentje:
Ehhez képest senkinek nem ajánlott a szója fogyasztása. Nem tesz jót. Mindenki érzékeny rá. Nem is értem. Egy szinte mérgező dolog végterméke ehető lesz és már a kis csomagolt fonott kalács csomagján is azt olvasom hogy tartalmazza.
2019. júl. 9. 22:23
 7/10 anonim ***** válasza:

Már hogy lenne egy sima babféle (szójabab) mérgező, te eszetlen?


Az állatokat is azzal takarmányozzák, akkor sejtem húst, tojást, tejterméket sem fogyasztasz mert azt az állatot egész életében szójával "mérgezték", tehát a belőle készült termékek is mérgezőek akkor?

2019. júl. 10. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Ember nehogy nyersen megedd, mert van benne egy fehérje emésztő enzimet csökkentő, és egy női nemi hormonhoz hasonlatos alkotó. Ezektől válik károssá.
2019. júl. 11. 10:15
 9/10 anonim ***** válasza:

lol. Sejtem a fitoösztrogénekre gondolsz, melyek minden növényben megtalálhatóak, a gabonákban és a magvakban sok esetben még több is van, mint a szójában. Ha ezeket kerülni akarod, ne egyél semmi növényit :) De még sört se igyál, mert abban is van.


Legközelebb inkább nézz utána miről beszélsz mielőtt hülyeségeket állítasz.

2019. júl. 12. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Részben igaza van a kérdezőnek. A szójaallergia nagyon is sok embert érint. Csak sokan nem értik miért vannak felpuffadva vagy mitől megy "néha" a hasuk. Mivel a szójaallergia tünetei sokszor nem azon a napon, hanem 1-2 nap elteltével jelentkezik.

Mi otthon kerüljük a szójás termékeket, max. olyat eszünk ami tartalmazhat. De nagyon nehéz kivédeni, mert a gyerekeknek szánt élelmiszerekben, kozmetikumokban, vitaminkészítményekben, gyógyszerekben is van szójalecitin.

Oka, olcsó.

2019. júl. 16. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!