Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Másnál is nagy vihar van?...

Másnál is nagy vihar van? Kihúztok ilyenkor mindent az áramból? Ti nem féltek?

Figyelt kérdés
2019. júl. 27. 22:07
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
100%

A macska fél, én nem. Hacsak attól nem, hogy nem hagy aludni a mennydörgés.

Mindent nem húzok ki, de a fontos dolgokat (pl. notebook) igen. A routert nem, mert akkor nem volna net. :)

2019. júl. 27. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:

Na igen.

Aki fél, az húzza ki az antennát és az internetet is!

Mivel azon is bejöhet a villám.

Elsőnek a routert teszi tönkre, meg a tv-t.

Kivéve, ha a házban van a szolgáltatónak eszköze, mert akkor az talán megfogja a villámot. De akkor senki se fog internetezni a javításig.


Ja: a kapcsolós elosztó valamennyit véd, de egy igazi villám simán átmegy azon is, kikapcsolt állapotában. Csak a távoli villámok által keltett túlfeszültség ellen véd.

2019. júl. 28. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:
100%

Azért ahhoz rohadtul szerencsétlennek kell lenni, hogy magába a házba csapjon a villám, de az viszont tényleg gyakori, hogy a trafóba csap, és akkor az egész környéken elég sok minden el tud romlani csúnyán. Ilyenben már volt részem kétszer is életemben.

Az elsőnél még a szüleimnél laktam, pár dolog tönkrement (telefon is, pedig az nem is az elektromos hálózaton volt, de egymás mellett voltak a vezetékek). Furcsa volt, semmi logikát nem láttam benne, hogy mik mentek tönkre és mik nem... (de az egész utcában ez volt a helyzet).

Akkor megtanultam, hogy olyan biztosítást kell kötni, ami fedezi az ilyen jellegű károkat (mert akkor nekünk volt ugyan biztosításunk, de ezt nem fedezte, csak a közvetlen villámcsapásra vonatkozott).

A második trafós villámcsapás tavaly volt. A környéken sokan panaszkodtak, hogy mennyi minden ment tönkre, nálunk semmi, ugyanis a FI-relé azonnal lekapcsolt. Elvileg nem a villámvédelem a dolga, de úgy látszik, erre is jó.

Mindenesetre szerintem a megfelelő biztosítás a megoldás, mert ha olyankor jön a vihar, amikor nem vagy otthon, akkor nem tudsz lekapcsolni semmit.

2019. júl. 28. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!