Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » A felnőttek miért mondják...

A felnőttek miért mondják hogy rosszabb dolgozni mint tanulni?

Figyelt kérdés

Egy gimisnek egy héten kb 35-37 órája van. Ehhez jönnek még hozzá plusz tesi órák (mert heti 5-nek kell lenni, de az órarendbe nem fér be mind). Plusz még a korrepetálás és/vagy tehetséggondozó órák. Örülök ha délután 4-kor tudok ebédelni (általában később érek haza, pedig nem lakom messze a sulitól). Ezek után jön a legrosszabb rész: teljesen értelmetlen dolgokat tanulni hosszú órákon keresztül. Este 8-9-re kész vagyok vele (kivéve ha másnap akarnak íratni a tanárok 3 TZ-t ("egész véletlen" mindig egy napra esnek)). Este nem alszok jól mert stresszelek a holnaptól. Aztán holnap ugyanez. Hétvégén meg örülök ha szombaton meg tudom csinálni a házikat. De van hogy vasárnap is folyamatosan tanulok és mégse vagyok kész. Egy héten simán "dolgozok" 60 órát.


Egy felnőtt egy héten dolgozik 40-44 órát. (De ha mondjuk tanár, akkor max 30-at) Hazaérnek a munkából és aznapra vége. Esetleg csinálnak egy-két házimunkát (sokkal izgibb mint tanulni).

Az tényleg előnye a tanulásnak hogy sok a szünet,de szünetekre sokkal több házit meg tanulni valót adnak (akár több kötelező olvasmányt is). Szóval szünetben sem pihenünk.


Ja és nem kapunk semmit ha jól tanulunk, csak még több elvárást. A felnőttek meg pénzt



2019. aug. 17. 13:21
1 2 3
 11/23 anonim válasza:
81%
Én tanultam is, dolgoztam is, majd visszajöttem tanulni, mert az sokkal jobb.
2019. aug. 18. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
68%
Kedves utolsó! Miért jobb? Megmagyaráznád? A kérdés a miért volt, nem az, hogy te is így gondolod. Vagy ahhoz még tanulni kell?
2019. aug. 18. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
73%
Micsoda megkeseredett emberek pontoznak itt...
2019. aug. 18. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
73%

Mivel itthon sokan dolgoznak fozikai munkát, ezért mondják ezt. Tanulni néha nehéz, vagy van, hogy egész évben szívás. De fizikai munkát végezni mindig nehéz és kimerítő.

De! Szellemi munkát végezni is rosszabb, mint tanulni sok esetben. Én is szellemi munkát végzek, és k*rvára kimerítő. Ráadásul nem suliba vagyok, nincs tanár akitől tanácsot kérhetnék, a munkát legtöbb esetben haza viszem és egész nap azon kattogok. És nek azért, mert munkamániás vagyok, ha nem ahért, mert itt a "kettes" nem elég ha már fáradt vagyok, vagy nehéz a feladat, itt a lehető legjobb "jegyet" kell szerezni.


Persze az is igaz, hogy vannak olyanok, akiknek sokkal könnyebb a szellemi munka végzése, mint a suli, mivel nekik olyan feladataik vannak, amiket ismereteik segítségével azonnal eldöntenek, mert már megtanulták.


És ez igaz a fizikai munkára is. Legjobb barátom autószerelő, neki nagyon nehéz volt a suli, és amúgy is csak a papír miatt kellett, amit feleslegesnek is érzett jogosan, mivel gyerekkora óta az autók a mindene, kicsitt nagyobb kora óta szerelt minden féle járművet az unokatestvérénél akinek autószerelő műhelye van.


Szóval nagy átlagba igaz, amit a tanulásról mondanak, de mindig van olyan eset ahol ez nem igaz, és ez sok esetben ember függő is.

2019. aug. 19. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
73%

Szépek a középiskolás diákévek, de visszagondolva valójában egy nagy adag "nesze semmi fogd meg jól" az egész. Nem tanítanak gondolkodni, nem a képességek fejlesztésén van a hangsúly az itthoni oktatási rendszerben, hanem a sok-sok lexikális tudás átadásán. Az egyetlen pozitívum, hogy még egy kis burokban van akkor az ember, nem kell foglalkozzon a politikával, számlákkal, megélhetéssel.

A felsőoktatás már sokkal jobb. Keretek között, de legalább már te oszthatod be az időd. Felnőttként vagy kezelve, végre gondolkodni is kell, a magolás semmire nem visz (mérnökin legalábbis.) Szabadabbnak érzed magad, végre azt tanulhatod ami téged érdekel.

Na de a munka világa. Ha odatetted magad és olyan területen tudsz elhelyezkedni ami tényleg érdekel, akkor szeretni fogod. Főleg ha szellemi munkát végzel, mert akkor nem csak egy robotikus feladatot kell elvégezz. Látod ahogy amit elterveztél megvalósul, egy működő dolgot hoztál létre. Ha felelősséget kell vállalnod a munkádért akkor értelmet nyer az egész. Van miért dolgozni, nem azt érzed hogy cél nélkül kelljen dolgoznod.

Belátható hogy egy építkezésen lévő fizikai munkáson, takarítón, pénztároson nincs akkora felelősség mint egy tervezőn, orvoson akik ha hülyeséget csinálnak akkor emberek halnak meg. Emiatt az előbbi csoport nem is érzi hogy hasznos munkát végezne.

Tehát ha neked kedves területen helyezkedsz majd el, felelősséget kell vállalnod, akkor sokkal jobban fogod szeretni a munkát mint a tanulást.

Azok állítják úgy ahogy a kérdésben írtad akik céltalanul dolgoznak. Kilátástalan az életük, mert nincs semmi kihívás a napjaikban. Nincsenek célok, nincsenek motivációk.


Próbálj "okosba" tanulni. Nem kell mindent bevágni a könyv szerint. Ha megérted valahogy az anyag lényegét, akkor onnantól végig tudod vezetni magadtól is. Illetve nem is kell hogy mindenből jeles legyél (persze szép dolog). Próbáld meglátni a tantárgyhoz kellő gondolkodásmódot. Eleinte sokkal több erőfeszítést igényel, de ha rájössz a kiskapukra akkor onnantól játszi könnyedséggel lehet már tanulni. Más kérdés hogy egyszerűen nem lehet egy osztálynyi embernek megtanítani a gondolkodást, és a legtöbb tanár valójában nem is érti az anyagot annyira, hanem csak mondja amit anno ő is megtanult. Nem világítanak rá az összefüggésekre, nem tanítanak meg gondolkodni. A tananyag meg marad az ami, így sokaknak marad a magolás.

2019. aug. 19. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
70%

$

"végre gondolkodni is kell, a magolás semmire nem visz (mérnökin legalábbis.)"


Pannon Egyetemen a szó szerint bebiflázással mérnöki több esélyed van, mint, ha megértresz dolgokat :)

Valószínűleg nem ott tanult, aki ilyeneket mond.

2019. aug. 20. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
100%

Felnőtt viselkedés, hogy ha nem izgat a társadalom megítélése, és van saját értékrended.

Akit zavar a lepontozósdit, az még részben nem nőtt fel.

2019. aug. 20. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
100%
Én most nyáron dolgoztam először egy hónapot mert gyakorlaton voltam, de szerintem sokkal jobb volt mint tanulni. Mellette még volt időm másra is, tanulás mellett sosincs időm szinte semmire. Nem kellett idegeskedni zh-k meg vizsgák miatt, nem voltak határidők (tudom hogy később lesznek). Amúgy most egyetemre járok, negyedéves leszek és minden szempontból sokkal jobb mint gimiben volt. Majd lehet hogy nekem is hiányozni fog amikor már dolgozok.
2019. aug. 20. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 2*Sü ***** válasza:
100%

#16 > Pannon Egyetemen a szó szerint bebiflázással mérnöki több esélyed van, mint, ha megértresz dolgokat :)


Attól függ, hogy mire. Lehet, hogy több esélyed van teljesíteni a tantárgyat, megszerezni a diplomát. Csak ugye amit tanultál, annak egy részét – lehet, hogy csak kis részét, de ki tudja melyik részét – használod is kell az életben. Lehet, hogy bemagoltál valamit, csak mikor nem vegytisztán, hanem kissé komplikáltabb esetben használni kellene azt a tudást, akkor egyrészt eszedbe sem jut, hogy itt egy olyan problémát kellene megoldanod, aminek a megoldását már megtanultad.

2019. aug. 21. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim válasza:
100%
Nem tudom, mennyire számítok bele abba a korosztályba, amiről írsz, 21 éves vagyok :D De én is jobban szerettem tanulni. Szakváltás miatt egy évet dolgoztam, és alig várom, hogy vissza menjek egyetemre. Nem azért, mert annyira jó az oktatási rendszer, ráadásul a munkámat is szerettem. Viszont dolgozni számomra sokkal kimerítőbb és monotonabb, főleg ha nem szellemi munkáról van szó, ahogyan írták is. Sokkal kényelmesebb, amikor "csak" annyi kötelességed van, hogy tanulnod kell és bejárni az órákra, és igazából egy kettes is elég lehet, míg a munkahelyen ez a mentalitás nem elég, mindig a legjobbat kell hoznod. Mondom ezt úgy, hogy csak egyszerű betanított munkás voltam, el sem tudom képzelni, mindez mennyivel stresszesebb mondjuk egy cégvezető számára. Plusz az iskolában nekem motiváció volt az, hogy valami újat tanulhatok, míg ha dolgozol, nincs túl sok lehetőséged erre.
2019. aug. 22. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!