Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » A felnőttek miért mondják...

A felnőttek miért mondják hogy rosszabb dolgozni mint tanulni?

Figyelt kérdés

Egy gimisnek egy héten kb 35-37 órája van. Ehhez jönnek még hozzá plusz tesi órák (mert heti 5-nek kell lenni, de az órarendbe nem fér be mind). Plusz még a korrepetálás és/vagy tehetséggondozó órák. Örülök ha délután 4-kor tudok ebédelni (általában később érek haza, pedig nem lakom messze a sulitól). Ezek után jön a legrosszabb rész: teljesen értelmetlen dolgokat tanulni hosszú órákon keresztül. Este 8-9-re kész vagyok vele (kivéve ha másnap akarnak íratni a tanárok 3 TZ-t ("egész véletlen" mindig egy napra esnek)). Este nem alszok jól mert stresszelek a holnaptól. Aztán holnap ugyanez. Hétvégén meg örülök ha szombaton meg tudom csinálni a házikat. De van hogy vasárnap is folyamatosan tanulok és mégse vagyok kész. Egy héten simán "dolgozok" 60 órát.


Egy felnőtt egy héten dolgozik 40-44 órát. (De ha mondjuk tanár, akkor max 30-at) Hazaérnek a munkából és aznapra vége. Esetleg csinálnak egy-két házimunkát (sokkal izgibb mint tanulni).

Az tényleg előnye a tanulásnak hogy sok a szünet,de szünetekre sokkal több házit meg tanulni valót adnak (akár több kötelező olvasmányt is). Szóval szünetben sem pihenünk.


Ja és nem kapunk semmit ha jól tanulunk, csak még több elvárást. A felnőttek meg pénzt



2019. aug. 17. 13:21
1 2 3
 21/23 anonim válasza:
100%
Én 25 éves vagyok, év elején végeztem az egyetemen, de felvételiztem egy másik szakra is(ami sajnos csak nappalin indul) és most azon vetyengek, hogy elkezdjem-e és megnézzem-e az első félévet, hogy érdemes-e elvégezni vagy sem, mert ebben a korban már dolgozni kéne, de semmi kedvem hozzá...bár legkésőbb december-január környékére amúgy is akartam munkát.
2019. aug. 24. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
53%

Elmagyarázom én hogy hogyan működik a világ. Wz élet mint olyan az csak VAN, és fel is lehet vele fordulni.

Aki az iskolában bukdácsolt az a munkahelyein is sorra ki lesz rúgdosva, aki kitűnővel vagy 4-essel végzett mindent, az az életben is megmarad bárhol.

2019. dec. 25. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:
100%

Iskolában a jó teljesítményt jutalmazzák.

Munkahelyen semmiért nem adnak egy jó szót.

2019. dec. 25. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!