Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek Brian...

Mi a véleményetek Brian Tracy-ről, meg erről az egész pozitív gondolkodás, önfejlesztés, anyagi függetlenség dologról?

Figyelt kérdés
2019. aug. 18. 18:37
 1/9 anonim ***** válasza:
29%

Az első szótól az utolsóig baromság. Ha működne, az utolsó pár szegény embert rezervátumban mutogatnák a nagyérdeműnek.


Könnyű olyannak könyvet írnia önfejlesztésről, pozitív gondolkodásról, aki olyan összegeket birtokol, mint ő, így könnyen ordibál be a pálya széléről baromságokat. A kocka annak szép, aki hatost dobott, ugye...

2019. aug. 18. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
80%

Az a baj, hogy a pozitv gondollodassal azonositjak Brain Tracyt. Pedig O csak alkalmzta az eleteben az alapeveket.

A pozitiv gondolkodas alaptorvenyeit Emile Coue irta le.

[link]


A dolog egyertelmuen mukodik. Fontos szempont a fokozatossag. Valoban nem lesz mindenkibol 1 honap alatt milliomos. De a sajat szintjerol elindulva fokozatosan fejlodhet. Es nem cssak az anyagiakra igaz...


Szep napot! :)

2019. aug. 19. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
17%

Nem is feltetlen a pozitiv gondolkodason van a hangsuly, inkabb a hitrendszereken, amit akaratlanul, a gyermekkorunkban hipnotizaltak belenk.

Emil Coue szavaival elve.

Brian Tracy egy penzhajhasz, aki jokor volt, jo helyen. Ezt konyortelenul ki is hasznalta.


Amugy nezz csak ra erre a Tracyre. Igazi kepmutato amerikai. Szaz dollaros mosoly, fapofa, rezzenestelen arc. Egy igazi szinesz.

A sok egyugyu, meg bedol neki.


Valszeg Emil Couetol olvasva, epitett erre egy vallalkozast.

Ugyanez igaz a hazai Szabó Peterre is.


Ezek, igazi szelhamosok.


Van egy cikk, a cime, a pszichopatia vasara.


Ebben a cikkben leirjak, hogyan, milyen jelekbol ismerheyoek fel, ezek a szelhamosok.


Csak hat, ameddig az emberek legnagyobb resze ostoba, ez igaz a diplomasokra is, addig mindig lesznek megvezetheto emberek.

2019. nov. 2. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 djvargesz válasza:
100%
Ne másoktól várd azt, hogy véleményt mondjanak neked arról, amiben hinni szeretnél. Magadban találd meg azt az irányt ami erőt ad és tudni fogod ki az a szónok, előadó, hit vagy bármi más amit követned kell. Én mindig azt mondom, senki nem egyforma. Van akinek ez ad erőt, van akinek az! Én 27 éves vagyok. Beszédhibás és amióta az eszemet tudom mimdig is sebeket ejtett rajtam ez a "másság"! Nekem például Brian Tracy tanítási segítettek elfogadni magam, levetkőzni gátlásaimat és egyenesbe állítani az életemet, célokat kitűzni és pozitivabban élni. Más, aki degradálja Brian Tracy-t sajnos még nincs olyan intelligens, hogy belassa azt, hogy nem az a fontos, hogy ki mit tanit hanem az, hogy kinek mi ad erőt a hétköznapokra. Ha valakinek nem segít a Brian Tracy féle tanítás, attól még sokaknak igen és nem kell leírni ezt és véleményezni!
2019. nov. 22. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
67%

Sok tanácsát érdemes megfogadni, de mögé kell mindig nézni, hogy


1. Ő abból él, hogy osztja az észt.

2. Ha a szegény és a gazdag egyaránt megfogadja a tanácsait, utóbbi ugyanúgy nagyságrendekkel előrébb lesz, tehát ezen a felálláson nem fog változtatni.

3. Ha túlságosan rápörögsz és az életed részévé válik, mint egy vallás, akkor ellenkezőjére fordulhat, bekerülsz egy olyan körbe, ahol mindenki sikeres és a legjobbnak mutatja magát és még rosszabbnak fogod magad érezni.


Viszont rengeteget segíthet a mindennapokban, csak sosem szabad elfelejteni, hogy MINDIG A SAJÁT SZINTEDHEZ KÉPEST FEJLŐDSZ, amit gyakran elfelejt az ember, főleg ha túlságosan rápörög és sok időt tölt olyan emberek között, vagy olyan embereket nézve, akik 22 évesen lettek menő vállalkozók, Insta modellek, celebek vagy XFaktor "sztárok".


Ezek bármikor benne vannak a pakliban, mint a lottó ötös és természetesen HA AZ ALAPOK ÉS A MEGFELELŐ GONDOLKODÁS megvan, akkor lehetőséged van a nagyobb sikerre is, de ne erre építsd fel az életedet.


Gondolj arra, hogy azoktól mindenképp előrébb vagy, akik csak sodródnak az árral. És már ez is sokat számít.

2019. nov. 28. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
100%
Az első válaszadó logikáját követve kövér embereknek sem kéne már léteznie, hiszen minden eszköz és információ adott a fogyáshoz.
2019. dec. 17. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
35%

Pont nagyon rossz hasonlatot mondtál, kedves utolsó, hiszen az legalább ELMÉLETILEG lehetséges lenne, hogy egészségügyi értelemben kövér ember ne létezzen, még ha testalkatilag különböznének is. Hiszen pont a táplálkozás az egyik olyan dolog, ami 100%-ban RAJTAD ÉS CSAKIS RAJTAD múlik.


És lám, mégis nagyon sok embernél az önuralom hiánya figyelhető meg, ezért elhízik és a genetikára fogja vagy kikéri magának, hogy ő számolgassa a kalóriákat és kizárólag a szépség vonalon képes gondolkodni, hogy attól, hogy ő molett/mackós még lehet szexi/jó pasi, az egészségre meg bedob valami anekdotikus érvet, hogy x nagyszülője is 90 évig élt és dagadt is volt (nem csak dohányzott meg ivott), ellenben a sportoló szomszédja 30 évesen meghalt rákban.


----------


A gazdaság viszont ennél picit összetettebb dolog. A kezdeti tőke nagyon sokat számít és ne menjünk el abba az irányba, hogy el lehet költeni és a lottómilliomosok is utcán végezték. Igen, pénzügyi műveltség szükséges, DE! és akkor ugorjunk tovább.


nagy tőkével rendelkező családban valószínűleg pénzügyi tudatosság is átadásra kerül, van nem egy reális példakép a családban, nem egy tanult, művelt ember, kapcsolati háló és így tovább... és itt se jöjjünk azzal, hogy vakkomondor meg vérfertőzés, mert előfordul, ahogy nyomornegyedeken is, sőt még nagyobb arányban.


És még akkor is ott van a véletlen vagy szerencse vagy ki minek hívja. Rengeteg üzleti élet császárának tartott embernek is volt a múltban olyan forradalmi, korszakalkotó ötlete, ami pusztán a rossz időzítésen vagy a félrement marketingen, esetleg kedvezőtlen politikai szeleken hasalt el.


Gigavállalatok látszólag korlátlan tőkével is csináltak veszteséges dolgokat, amit bármekkora tőkével sem tudtak keresztül rugdosni, meg semmiből jött fiatal is csináltak olyat, amit dollármilliókért vásároltak fel és azóta elképzelhetetlen az élet nélküle.


Csak hát egy 50 milliárd dolláros kapitalizációjú cég ha elveszít 3 milliárd dollárt nem fáj neki annyira, mintha a fiatal a 2 milliós megtakarítását teljesen elveszíti és még megbüntetik őt további 10 millióra ilyen-olyan jogcímen.



TLDR:


Tehát a fő problémát inkább abban látom, hogy a lényeg összefoglalható egy 15 perces előadásban a gyakran felmerülő kérdések megválaszolásával együtt. Ami ezen felül van az már a szar csócsálása a végtelenségig.


Hiszen ezek a motivációs guruk is élnek valamiből, újabbnál újabb könyveket adnak ki, repkednek a világban, hogy előadásokat tartsanak, de attól még a lényeg kb. 15 percben összefoglalható.


A gond inkább ott van, hogy van aki éveken át ezeken él, mégsem használ semmit, mert az elméletet bevágja, de a gyakorlati átültetéséhez már ki kéne lépnie a komfortzónájából. Azt meg nem akarja.

2019. dec. 17. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
100%

De pont ez az, hogy aki kilép a komfortzónájából és követi ezeket a tanácsokat egy konkrét cél mentén (nem pedig otthon ül és álmodozik a sikerről munkanélküliként), az eredményt fog elérni. Lehet (sőt valószínű), hogy dollármilliárdos iparmágnás nem lesz belőle, de a jelenlegi anyagi (és egyéb) helyzetén nagymértékben javítani tud. Nyilván van olyan, aki erre sosem lesz képes, mert pl. értelmi fogyatékos, siketnéma, vak és egy zsákfaluban él, de nagy átlagban szerintem megállja a helyét a fenti kijelentés.


Én sem vagyok oda a sikerszerzőkért, akik lényegében abból gazdagodtak meg, hogy okosságokat mondanak, mindezt tucatnyi könyvben tucatnyi verzióban leírva, ettől függetlenül amiket tanítanak, azok összességében megfontolandó tanácsok.

2019. dec. 17. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

A kommentelök közül Brian Tracy vagy Szabó Péter ígérte valakinek, hogy gazdag lesz? (Meg ugye mi is az a gazdagság? )

Én számos videóját megnéztem, számos könyvét olvasom, és én SEHOL sem azt értettem a leírtakból, hogy gazdag leszek, sőt, több alkalommal elmondta, hogy a sikerhez vezető út (és ez nem pénzben mérhetö siker, hanem elégedettségben, hivatás tudatban) hosszú és fáradtságos, de ha azt teszed, amit szeretsz, akkor ezt nem szenvedésnek éled meg, ellentétben azzal, ha egy jól fizető munkád van, amit utálsz.


Nekem egyszer sem ígérte, hogy gazdaggá tesz, de nem is olvastam volna, ha ezt ígéri. Érdemes az át gondolni, hogy a halálod pillanatában vajon boldoggá tesz-e majd a tudat, hogy mennyi pénz van a bankszámládon.


Szabó Péter nekem minden anyagában az emberi kapcsolatok fontosságáról, az Ön magunkba vetett hitről, a hozzánk szellemi értelemben méltónak megélt életről beszélt... Tehát dolgokról, ami megkülönbözteti az embert a fröccsöntött széktől.


Hogy ez megváltoztatott - e? Nem. A gondolatok segítségével viszont fejlődtem abba az irányba, amit az életemhez méltónak tartok, az időmben való puszta kóválygás helyett. Minden ember változik (szintén ez választja el az embert a fröccsöntött széktől), csak nem mindenki akar efölött kontrollt gyakorolni. Ez persze nem azt jelenti, hogy minden ember számára Szabó Péter vagy Brian Tracy stílusa mutat elöre, de hát mindenki szabadon meg választhatja a számára értékes gondolatokat. Az okos a butától is tanul, a buta az okostól sem.


Ha nincs hited ebben a dologban, az egy nagyszerű dolog, mármint, ha ezt szabad akaratból beláttad. Érdemes számodra értékes gondolatokra fordítani életed egyre fogyó idejét, mert egyrészt nagyon fárasztó lehet valaminek a nem létezését bizonygatni, másrészt ez pont olyan dolog, mint panaszkodni a sosem viselt eső kabátra, amiért az nem védett meg az esőtől.

2020. máj. 4. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!