Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ebben az esetben hogyan...

Ebben az esetben hogyan jogszerű és hogyan lehetséges a munkaszerződés felmondása?

Figyelt kérdés

Lényeg hogy határozott idejű szerződésem van és úgy tudom itt elég jó indok kell hozzá hogy beleegyezzen a munkáltató! Egyébként 2020.01.01. napjával járna le,de én és a párom kb. 1-1,5 hónap múlva költöznénk!(itt esetleg szükségem lehet valami hivatalos dokumentum bemutatására?) a jelenlegi munkahelyem pedig így a napi 10km helyett 90km-re lenne tőlem és ez nekem nem érné így meg!

Hogyan lehetséges ezt gyorsan és egyszerűen megoldani?



2019. aug. 29. 06:47
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem az aggódásod. Elköltözöl, és nem a szomszéd faluba. A bejárás a körülményekre tekintettel nem egyszerűen megoldható.


Most gondolj bele, busszal jársz be dolgozni Kiskunbüdöskéről. Onnan megy naponta 6 busz a városba. Semmi gond. Aztán kettőt kivesznek belőle, mert kevés az utas, nem éri meg a szolgáltatónak a járatot indítani. Neked innentől kezdve a bejárás aránytalan terhet jelent. Reggel 4:30-kor el kell indulnod, hogy pontos legyél a 6:00 órási kezdésre. 15:00 órakor végzel, és csak 17:45-kor van buszod, ellenben a régi verzióval.

Szerinted mi ez, ha nem jó ok a felmondásra?


A fenti csak egy kisarkított példa volt, de azért írtam le, mert velem hasonló történt. A felmondásomhoz csatoltam a régi menetrendet és az új verziót. Látták, hogy nem kamuzok, egy szót nem szóltak, megértőek voltak, mivel nem tudtak megajánlani más munkaidőt. Muszáj volt másik munkahelyet keresnem ott, ahova be tudtam járni. Ezt pont az ellenkező irányban találtam meg.


Azt ne feledd, felmondási idő határozott idejű szerződésnél is van. Természetesen lehet kérni azt, hogy tekintsenek el tőle, vagy ha olyan természetű a vezetés, hogy ez nem valószínű, akkor annyival előbb kell benyújtani a felmondást, hogy költözésre a felmondási időd le is teljen.


Nem ismerem a munkáltatód, hogy miként áll hozzá az ilyen élethelyzetekhez, szemétkedős (gőgös) vagy sem.

Te dolgozol ott, ezt Neked kell tudnod, hogy mire számítsál. Én azt mondom, korrektül, de határozottan járj el, lássák rajtad, hogy együtt érzel velük, nagyon sajnálod, de nincs más megoldásod.

2019. szept. 13. 04:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm ismét a segítséget! Nos akkor úgy olvastam hogy 30 nappal számolhatok alapesetben na de ezt meg lehet felezni vagy munkáltatófüggő de

Akár teljesen el is lehet tőle tekinteni ezek szerint.

Úgyhogy jövőhéten beszélek is a vezetőséggel. Egyébként alapesetben normálisak meg megértőek Úgyhogy lehet hogy el fognak akár a 30 akár a 15 naptól tekinteni főleg a körülményeimre való tekintettel!

Na de remélem a legjobbakat és csak sikerül úgy megoldani ezt a helyzetet hogy még a költözés előtt eljöjjek a jelenlegi helyről!

2019. szept. 15. 20:19
 13/15 anonim ***** válasza:

A felmondási idő alatti "felmentési idő" akkor kötelező, ha a munkáltató mond fel a dolgozónak. Ilyenkor a felmondási idő felének megfelelő időtartamra a munkavégzés alól a dolgozót fel kell mentenie úgy, hogy bérezés jár rá.

Fordítva nincs ilyen. Ha a dolgozó mond fel, és a munkáltató ragaszkodik hozzá, akkor le kell tölteni a felmondási időt, egyébként szintén a jogellenes munkaviszony megszüntetés jön képbe.

Viszont arra mindig van lehetőség, hogy a munkáltató a felmondási idő akár egy részétől, akár az egésztől eltekintsen, ha a dolgozó ezt kéri. Tehát nem felment a munkavégzés alól bérezéssel kísérve, hanem eltekint a felmondási időtől, vagyis abban az időpontban szüntetni meg a munkaviszonyod, amikor kéred.

Viszont ez a munkáltató részéről nem kötelező.


Én kb. a menetrend változás életbe lépése előtt 2 héttel tudtam meg, hogy nem fogok tudni bejárni, beadtam a felmondást, és kértem benne, hogy X. Y. nappal (életbe lépés napja) a munkaviszonyomat szüntessék meg, tehát a felmondási időm többi részétől a munkáltató tekintsen el (mivel úgysem tudtam volna bejárni, tehát logikus).

Ráírták a felmondás nálam maradó példányára, hogy "ENGEDÉLYEZEM".

Szépen váltunk el...

2019. szept. 16. 05:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:
Még annyit megkérdezhetnék, hogy te azon a munkahelyeden határozott idejű vagy határozatlan idejű szerződéssel voltál alkalmazva?
2019. szept. 16. 21:43
 15/15 anonim ***** válasza:
Határozott. Azért is kellett megindokolnom, hogy miért mondom fel. Határozatlan szerződésnél a dolgozónak nem kell indokolnia. Határozottnál KÖTELEZŐ!
2019. szept. 17. 04:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!