Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ebben az esetben hogyan...

Ebben az esetben hogyan jogszerű és hogyan lehetséges a munkaszerződés felmondása?

Figyelt kérdés

Lényeg hogy határozott idejű szerződésem van és úgy tudom itt elég jó indok kell hozzá hogy beleegyezzen a munkáltató! Egyébként 2020.01.01. napjával járna le,de én és a párom kb. 1-1,5 hónap múlva költöznénk!(itt esetleg szükségem lehet valami hivatalos dokumentum bemutatására?) a jelenlegi munkahelyem pedig így a napi 10km helyett 90km-re lenne tőlem és ez nekem nem érné így meg!

Hogyan lehetséges ezt gyorsan és egyszerűen megoldani?



2019. aug. 29. 06:47
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

" elég jó indok kell hozzá hogy beleegyezzen a munkáltató! "


Egy felmondáshoz nem kell a másik fél beleegyezése! A felmondás egy egyoldalú jognyilatkozat.


A távolabbi helyiségbe történő költözés éppen jó indok a felmondásra, hiszen számodra a munkaviszony fenntartását lehetetlenné teszi.

Az indokba bele ne írd, hogy így nem éri meg Neked!!!

Indoknak azt írd, hogy a lakóhelyed, és a munkavégzés helye közötti távolság 10 km helyett 90 km, ez személyi, családi és egyéb körülményeidre tekintettel aránytalanul hosszú utazást vesz igénybe. Fentiekre tekintettel a továbbiakban a munkaviszonyt nem tudod fenntartani.


Ha tömegközlekedtél, akkor meg pláne. Bele lehet azt is írni, hogy mennyi időt vesz igénybe a napi utazás. Általában a napi 1-1 óra oda és visszautat meghaladó utazás hosszúnak számít (szokásjog alapján).


A felmondásban feltüntetett indokod igazolását kötelezően nem írja elő a törvény, de ha a foglalkoztatód kéri, akkor "illik" valamit igazolni vele kapcsolatban. Jobb szépen elválni, mint sem.

2019. aug. 30. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Javítok:


"A távolabbi helyiségbe történő költözés..." helyett

A távolabbi helységbe történő költözés... :)

2019. aug. 30. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséget! Akkor a határozott idejűnél sem olyan bonyolult a dolog mint hittem?
2019. szept. 3. 06:05
 4/15 anonim ***** válasza:
Bonyolultnak nem bonyolult, a következmények megúszásához csak a feltételeknek kell teljesülniük.
2019. szept. 4. 04:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Értem és köszönöm a segítséget!

Viszont itt mik a feltételek? Kérhetnék konkrét példát? Illetve azok nem teljesítése esetén milyen következményeket von maga után a dolog?

2019. szept. 4. 12:38
 6/15 A kérdező kommentje:
Nem találtam konkrétan olyan sok mindent erről a témáról úgyhogy ezért is érdeklődöm inkább itt!
2019. szept. 4. 12:39
 7/15 anonim ***** válasza:

Feltételek:

"A határozott idejű munkaviszonyának felmondását a munkavállaló köteles megindokolni. A felmondás indoka csak olyan ok lehet, amely számára a munkaviszony fenntartását lehetetlenné tenné vagy körülményeire tekintettel aránytalan sérelemmel járna."


Ha a feltételnek nem felel meg a felmondás, akkor az jogellenesnek minősül. A következményei:


A munkavállaló, ha a határozott tartamú munkaviszonyát szünteti meg jogellenesen, a határozott időből még hátralévő időre járó, de legfeljebb háromhavi távolléti díjnak megfelelő összeget köteles megfizetni.


A munkáltató követelheti a fentieken kívül egyéb kárának megtérítését is. Ezek együttesen nem haladhatják meg a munkavállaló tizenkét havi távolléti díjának összegét.


Egyéb kár lehet például ha egy folyamatban lévő beruházás alatt jogellenesen távozik egy fontos munkavállaló, és ebből eredően kára keletkezik a munkáltatónak.

2019. szept. 7. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget! Végülis akkor csak annyi az egész hogy beadom a papírt és utána indoknak megmondom a költözést ami persze valós is mert ha minden jól megy október végén mennénk! És akkor röviden lényegében ennyi lenne az egész?
2019. szept. 9. 12:12
 9/15 anonim ***** válasza:

Az indokot nem megmondod, hanem bele kell írni a felmondásba, hiszen mint írtam, a határozott idejű szerződés indoklása KÖTELEZŐ!


Ha a munkáltató úgy gondolja, hogy az indok nem valós és okszerű, tehát nem felel meg a törvényben megfogalmazottaknak, akkor erről írásban értesít és egyben követelheti Tőled a törvényben meghatározottak szerinti összeg megfizetését.

Jogvita esetén dönteni a bíróság fog.

A béredből önkényesen semmit nem vonhat le, kizárólag a törvényben meghatározott kötelező járulékokat, adóelőleget, a Neked kifizetett munkabér-előleget, végrehajtható okirat alapján történő letiltást (bíróság, végrehajtó adja ki), valamint olyan levonást, amihez Te írásban hozzájárultál.


Minden más anyagi igényét bírósági úton érvényesítheti.

2019. szept. 10. 04:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Az a baj hogy életemben ez a második felmondásom és az első az rendes határozatlan idejű szerződés volt úgyhogy ott minden simán és gyorsan ment! Ilyet viszont még nem csináltam úgyhogy kicsit bevallom őszintén hogy félek tőle és azt sem tudom hogyan kellene elkezdeni. De muszáj lesz valahogy mert Novemberben költöznénk mindenképp és nem akarnék ebből rosszul kijönni sem!
2019. szept. 12. 18:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!