Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mi a célszerubb: forkolni a...

Mi a célszerubb: forkolni a bitcoint, vagy létrehozni uj kriptovalutát?

Figyelt kérdés
2019. szept. 1. 23:46
1 2 3 4 5 6 7 8
 41/73 A kérdező kommentje:
vannak bőven fogalmi zavarai, de úgy néz ki tényleg nem trollkodik, hanem tényleg ezeket hiszi
2019. szept. 5. 17:21
 42/73 anonim ***** válasza:

"Az nem azonos a péntnyomtatássa. kevered a pénznyomtatás és a pénzhamisitás fogalmát."


És ki dönti el, melyik pénz hamis, és melyik valódi?

Ha te kinyomtatsz otthon bitcoint, ki fogja meghatározni a valódiságát, ha semmiféle felügyeleti szerv nem áll mögötte?


"a többire felesleges válaszolnom, el se olvasom, ugy ahogy van értelmetlen. alapvető fogalmakat nem ismersz"


Ne aggódj, tudom, mi az a Fiat pénz (szükségpénznek is nevezik), úgyhogy hiába próbálsz lejáratni.


"ezt nevezik trollkodásnak. attol, hogy az mondod trollkodás, még nem lesz valami más."


Az is vastagon trollkodás, amikor vitaszításra írsz ki egy kérdést.

Csak gondoltam, leírom, mielőtt belemerülsz az ujjal mutogatásba.


"Nem tartja az erteket a dollar 50%-kal nottek az arak 2000 ota."


Azt persze elegánsan kifelejted, hogy a fizetések is, mert nem téged igazol :)

Szeretjük a mazsolázgatást!


"de úgy néz ki tényleg nem trollkodik, hanem tényleg ezeket hiszi"


Valóban nem trollkodom, ugyanis a tények engem igazolnak. Nem kell semmit "hinnem".

Hogy nem egyezik a világnézetünk, az nem az én bajom.

2019. szept. 6. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/73 A kérdező kommentje:

"És ki dönti el, melyik pénz hamis, és melyik valódi?


Ha te kinyomtatsz otthon bitcoint, ki fogja meghatározni a valódiságát, ha semmiféle felügyeleti szerv nem áll mögötte?" hát ha hasratésszerne nyomtatsz ki egy bitcoinnak megfelelő hosszuságu betusort, akkor 2 dolog történhet:

1. az nem bitcoin lesz csak valami hasonlo s hiába probálsz rá valamennyi bitcoint kuldeni (vagyis nulla cimlet bitcoinbol egy valamennyi cimletu bitcoint csinálni, a rendszer nem fogadja be (kijelzi hogy hibás cim)

2.véletlenl valodi cim lesz, de nem tudod a jelszavát. vagyis kuldhetsz rá bitcoint, de azt soha többé nem látod viszont. olyan mintha egy idegen ember bankszámlájára kuldtél volna véletlenl pénzt, csak ép nincs mód visszakérni, mert nincs felgyeleti szerv.

a harmadik lehetőség, hogy nem hamis bitcoinnal probálkozol, ez esetben a cim is valodi a jelszo meg hozzá tartozik, s akkor ami bitcoint ráutalsz vagy utaltatsz(fogadsz) azt késöbb tovább utalhatod, így pl.forintra vagy árura

válthatod. itt a felgyeletet maga az algoritmus adja, ha nem a bitcoin algoritmusát használod akkorvagy nem mködik, vagy elveszted a bitcoinodat. persze a fogalmazást átlag ember nyelvén irtam, hogy megértsd, a bitcoin szaknyelve nem igy van ahogy leirtam. szoval ha ösze vissza nyomtatsz valamit abbol abbol nem sok jo sül ki. tehát a bitcoin algoritmusa dönti el, hogy befogadja. olyasmi ez, mintha az emailcimedben egy betut megváltoztatnál. akkor vagy nem létező emailcim lesz s hibát jelez a rendszer ha emailt akarnak kuldeni neked, vagy valaki más kapja meg azt az uzenetet amit neked szántak.

2019. szept. 6. 01:23
 44/73 A kérdező kommentje:
a nem egy betut változtatsz meg hanem az összesen, ugyanez, a lényeg hogy ha véletlenl szabványos is lesz az emailcim, hiába adod meg bárkinek ami emailt kuldenek rá ahhoz nem férsz hozzá. bitcoin esetén annyibol más, hogy nyilvános, jelszo nélkul is látod mennyi érték kerul bele, csak ép továbbkuldeni másnak nem tudod, igy,fizetni nem tudsz vele. olyan mintha látnád mennyi pénz van a bankszámlámon, csak ép utalni nem tudnál.
2019. szept. 6. 01:29
 45/73 A kérdező kommentje:
"Ne aggódj, tudom, mi az a Fiat pénz (szükségpénznek is nevezik), úgyhogy hiába próbálsz lejáratni.":))
2019. szept. 6. 01:34
 46/73 A kérdező kommentje:

"Az is vastagon trollkodás, amikor vitaszításra írsz ki egy kérdést.


Csak gondoltam, leírom, mielőtt belemerülsz az ujjal mutogatásba."


senki se kérte, hogy válaszadás helyett vitatkozz.

2019. szept. 6. 01:35
 47/73 A kérdező kommentje:

"Valóban nem trollkodom, ugyanis a tények engem igazolnak. Nem kell semmit "hinnem".


Hogy nem egyezik a világnézetünk, az nem az én bajom." ezek nem világnézeti kérdések, hanem a világnak olyan részei, amit nem ismersz s mivel lusta vagy megismerni, hülyeségeket hiszel.

2019. szept. 6. 01:37
 48/73 anonim válasza:

"Azt persze elegánsan kifelejted, hogy a fizetések is, mert nem téged igazol :)"


Persze hogy emelkedtek a fizetesek is, ha te honaprol honapra elsz nulla megtakaritassal akkor nincs is gondod az inflacioval, de ha barmilyen megtakaritasod volt dollarban akkor buktad egy nagyreszet, tehat nem tartja az erteket a dollar ahogy allitottad.

2019. szept. 6. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/73 anonim ***** válasza:

"az nem bitcoin lesz csak valami hasonlo s hiába probálsz rá valamennyi bitcoint kuldeni"


Ettől elsütni még el lehet. A hamispénzt se a bankba viszik beváltani, és még a műkedvelő hamisítók is el tudnak passzolni pár százezret úgy, hogy senkinek nem tűnik fel. A profik meg, amit kinyomnak, jobb, mint az eredeti.


"itt a felgyeletet maga az algoritmus adja"


Az algoritmus nem egy felügyeleti szerv, főleg nem hatóság. Akit átvágtak, az algoritmus nem fogja őt kártalanítani. Arról nem is beszélve, hogy egy átlagembernek kisebb gondja is nagyobb annál, semmint hogy vizsgálgassa a kapott bankjegyek valódiságát.

Szóval ez, hogy az algoritmus garantálja, nem túlságosan nyugtat meg.


"senki se kérte, hogy válaszadás helyett vitatkozz."


Szerintem elég hasznos választ adtam. De akkor írd le, milyen választ akarsz hallani, leírom neked, és akkor béke van.


"amit nem ismersz s mivel lusta vagy megismerni, hülyeségeket hiszel."


Maradjunk annyiban, hogy aki egy kriptopénzt bármiféle felügyeleti szerv, vagy mögöttes szervezet nélkül szabadon hagyna futni, az hihetetlenül naiv, vagy hihetetlenül hülye. Te melyik vagy?


"de ha barmilyen megtakaritasod volt dollarban akkor buktad egy nagyreszet"


Kamatos kamatról világéletedben nem hallottál még ezekszerint.

2019. szept. 7. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/73 A kérdező kommentje:

"Ettől elsütni még el lehet." hogy hogy stsz el olyasmit amit azonnal visszadobb a rendszer az elöttem is rejtéj. Igy egy megerősités sem lesz soha, vagyis a másik hiába várja az eredményt nem jön. ergo az uzlet sem fog létrejönni.


pénzhes hasonlitva olyan, mintha az ures tenyeredet nyujtanád oda fizetéskor. nehéz nem észrevenni, hogy valami nem stimmel.



"Az algoritmus nem egy felügyeleti szerv, főleg nem hatóság." ha dollárt feketén váltasz ugyanugy senki sem fog kártalanitani. Be kell tartani a biztonsági szabályokat, s akkor nem tudnak átvágni. Ahogy hamis pénzt se kapsz ha banban váltod a pénzt s nem feketén az utcán.(hasonlat, mielött belekötnél, hogy bitcoint nem bankban váltanak)


"Arról nem is beszélve, hogy egy átlagembernek kisebb gondja is nagyobb annál, semmint hogy vizsgálgassa a kapott bankjegyek valódiságát." ebben jobb a bitcoin mert itt maga a rendszer ellenörzi. látod látod, hiába van felgyeleti szerv, ha messze vagy tőle. akkor semmire se mész a hamis bankjeggyel, mig a bitcoin esetében ez azonnal kiderül. ha valodi akkor átmegy a pénz. ha nem valodi akkor hibát mutat a a fő kódnál vagy a jelszónál (nem ez a nevuk, de igy jobban megérted)


"Szóval ez, hogy az algoritmus garantálja, nem túlságosan nyugtat meg." lehetsz ideges, de azonnal kiderul. vagy nálad lesz a bitcoin azon a címen aminek ismered a jelszavát, vagy nem. ha nem akkor nem adod oda érte forintot. ennyi. ha nálad nem jelent meg az összeg akkor a másik nem követelheti a forintot tőled.


"Szerintem elég hasznos választ adtam. De akkor írd le, milyen választ akarsz hallani, leírom neked, és akkor béke van" továbbra is egyfolytában hlyeségeket irsz. fogalmam sincs mi ebben a hasznos. tanuld meg mi az a bitcoin s annak megfelelőt irj, ne hulyeséget. a kérdésre azota se válaszoltál. akkor mi is ebben a sok hlyeségben a hasznos amit irsz? "nem nyugtat meg" persze hogy nem nyugtat meg, ha lusta voltál utána olvasni, s nem tudod mirol van szo.


"Maradjunk annyiban, hogy aki egy kriptopénzt bármiféle felügyeleti szerv, vagy mögöttes szervezet nélkül szabadon hagyna futni, az hihetetlenül naiv, vagy hihetetlenül hülye. Te melyik vagy?" a kriptopénzek tulnyomo többsége mögött nincs felyeleti szerv ugyhogy akkor az összes felhasználo (kivéve a 2000-ből néhány kriptopénzt ami mögött van egy egy bank) valamelyik abbol a kettőből amit irsz.

2019. szept. 7. 02:53
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!