Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mit csináljak magammal, mi az...

Mit csináljak magammal, mi az amit ti tennétek a helyemben?

Figyelt kérdés

Pár hete kezdődött minden. Eleinte nem is volt feltűnő számomra, de egy idő után teljesen úrrá lett rajtam. Amikor egyedül vagyok, mindegy, hogy hol, akkor gondolatok tömkelege van az agyamban, mindenféle kép bukkan fel újra és újra, kezdve az utolsó pillanatig, amikor édesanyámst élve láttam, egészen addig a gondolatképekig, amikor magamat látom, ahogy elértem a céljaimat. Ilyenkor mindig fel s alá járkálok a házban, nem tudok mást csinálni. Rám jön a sírhatnék, de nem tudok sírni, mondjuk soha nem is tudtam. Ez odáig fajult, hogy utálok egyedül lenni, szinte már menekülök előle. Utálok este lefeküdni, utálok itthon lenni, ha tehetném, akkor állandóan barátokkal lennék, egész nap, de nem lóghatok rajtuk mindig.

Mióta elkezdtem edzésre járni, azóta ez mérséklődött, de így is előszokott jönni ez az állapot.

Gondolkoztam azon is, hogy mivel ezekről soha senkinek nem beszéltem, lehet ki kellene adnom magamból, de azt meg nem szeretném, másnak is van elég gondja. Elég bizalmas információk, és két ember van, akinek eltudnám mondani őket, de félek, hogy a kapcsolat megromlana, így csak jól érzem magam velük.

21/F, ha ez számít valamit jelen pillanatban.


2019. szept. 15. 11:14
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia!


Erről a soraidról:

"Gondolkoztam azon is, hogy mivel ezekről soha senkinek nem beszéltem, lehet ki kellene adnom magamból, de azt meg nem szeretném, másnak is van elég gondja. Elég bizalmas információk, és két ember van, akinek eltudnám mondani őket, de félek, hogy a kapcsolat megromlana, így csak jól érzem magam velük."


Ez jutott elsőre eszembe:

- Két választásod lehet. Vagy leírod - naplószerűen -magadnak, és így próbálod feldolgozni az egész információ halmazt, ami kínoz.

- Vagy választhatod, az anonim "nem mondhatom el senkinek, elmondom hát mindenkinek" blog oldal létrehozását.

Mindkettő segíthet abban, hogy megszabadulj a nyomasztó gondolataidtól, problémáidtól. Egyszerűen kiírod magadból az érzelmeidet.

2019. szept. 15. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Próbáltam már leírni, kiírni magamból. De csak egy pár napig működött.

Egy anonim blog? Lehet, hogy működne is, de hogy? Kissé átszerkesztve, történetként leírni, mint egy könyvet? 🤔

2019. szept. 16. 10:00
 3/4 anonim ***** válasza:

Igen, akár úgy is lehet. Úgyse fogja senki sem tudni, hogy kitaláció-e, vagy sem.

Te kiírod magadból a problémát, és egyben fel is dolgozod, így nem fog felőrölni.

Hogy más olvassa-e vagy sem, az - szerintem - ebben az esetben már teljesen mindegy.


((Ha gondolod, regisztrálj az AO3-ra. t egy angol fanfictionos oldal, de lehet rá magyarul is írni. Maga a regelés visszaigazolása - mivel sokan jelentkeznek - 3-4 nap is lehet. [link]

DE csinálhatsz blogot teljesen máshol is.))

2019. szept. 17. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Ez szuper ötlet. Köszi. :)
2019. szept. 18. 07:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!