Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ilyenkor mit tehetek?

Ilyenkor mit tehetek?

Figyelt kérdés

Egy ismerosomnek adtam kolcson 2.000 forintot. Azt mondta majd vissza adja nekem a penzt, de most a napokba irta, hogy en felejtsem el azt a penzt, es le is tiltott.

De en meg dolgoztam azert a penzert, s azert is adtam kolcson nekik, mert szinte mit ennijuk sem volt, s mondtak, hogy ezen a heten majd vissza adjak, csak had legyen mar nekik enni valora penz.

S mar nem is akarjak vissza adni.

Ilyenkor lehet a rendorseghez fordulni? Ha bizonyitek kellene, akkor ott az uzenet, amit irt.

Mert egy ilyen embernek nem akarok, hogy oda maradjon a penzem, amiert megdolgoztam...



2019. szept. 19. 11:38
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem a rendőrségre tartozik, önként adtad át neki a pénzt. Nemperes eljárásban - fizetési meghagyás - tudsz tartozást behajtani valakin végrehajtó által, de 2 ezer forintért vicc egy ilyet indítani. Maga a kérelem 8 ezer forintba kerül, hogy végrehajtási szakaszba kerüljön, +8 ezer a végrehajtás elindítása. Behajtható persze az adóson, de először neked kell ezt kifizetned. Ha ügyvéd csinálja, akkor plusz ügyvédi munkadíj. Gondolom nem ér neked 2 ezer forint annyit, hogy 20-30 ezer forintba kerülő ügyben szerezd vissza.
2019. szept. 19. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ekkora összeggel nem foglalkozik a rend.ség neg te adtad oda a pénz. Tanulj belőle és hidd el majd visszakapják h kihasználtak.
2019. szept. 19. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Mar megbeszeltuk, kicsit ra ijesztettem es szerencsere vissza adja a penzem, hala istennek, nem marad a penzem egy ilyen gazembernel. Igaz, hogy nem sok az a penz, valoban, viszont igenis kolcson kerte, s azt illo vissza adni.

De tanultam belole, hogy soha tobbet nem adok penzt senkinek sem kolcson csak szobelileg, hogy nesze itt van, majd vissza adod. Koszonom a valashzt azert mindkettotoknek!☺️

2019. szept. 19. 14:17
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

max facebookon az üzenettel tudsz elindítani lejárató kampányt, meg persze szóban is ismerősöknél, hogy milyenek és senki ne adjon nekik kölcsön


vagy benyeled tanulópénznek és SOHA nem adsz kölcsön ilyeneknek ha éhen hal akkor sem

2019. szept. 19. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Utolsó, igen megtanultam a leckét. Soha a büdös életben nem adok senkinek sem pénzt kölcsön.

Csak az a baj, hogy túl kedves voltam, meg ilyenek. Na ezen változtatni kell:)

2019. szept. 22. 21:36
 6/6 anonim ***** válasza:
Teljesen jogos a gelháborodásod, de 2000 forintért kár cirkuszt csinálni és különben sem mennél vele semmire. Fogd fel úgy, mint tamulópénzt.
2019. okt. 2. 03:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!