Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Depressziósok! Estére szoktam...

Depressziósok! Estére szoktam valmivel jobban érezni magam. Ti hogy vagytok ezzel?

Figyelt kérdés

2019. szept. 20. 21:29
 1/10 anonim válasza:
100%

Szokott.

/igazából én egy hete kigyógyultam a depresszióból, nem tudom mások hogy gyógyultak de én rajtam a sikertelen öngyilkossági kisérletem segített. Amit senkinek sem ajánlok mert fájdalmasabb és utána rohadtnagy bűntudat alakul ki. Inkább beszéljétek meg a problémát azzal akivel bajotok van/

2019. szept. 20. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

"én egy hete kigyógyultam"

Ja gondolom aki 1 hétig nem iszik vagy sziv,nyilván az is leszokott("kigyógyult")...


Nekem álltalában pont este a legnehezebb. Ha van mivel lefoglalnom magam,akkor könnyü,de máskor elmonhatatlanul fáj.

2019. szept. 20. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
100%
Ez nagyon érdekes és elgondolkodtató kérdés. Nálam általában a két véglet szokott megjelenni, pl. nagyon rám tör a rossz érzés és a kétségbeesés, a másik véglet akkor jön, ha valamiféle katarzist élek meg, általában film, könyv, de akár egy gondolat hatására. Igazából most így ahogy írom e sorokat, rájöttem, hogy a két állapot követi egymást. Rámtör a depi, keresek valami elfoglaltságot, néha tudatosan valami felemelőt, pl. egy nagyon mély film/könyv/videó stb. és ugye azt követi valamiféle katarzis.
2019. szept. 20. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Nálam nincs semmi katarzisféle. Napjában többször a sírás fojtogat.Szorítja a torkom,nyomást érzek a mellkasomban. Valami nagyon mélyről jövő, szinte a zsigereimben is érzem, ahogy tör fel bennem ez a kimondhatatlan, vígasztalhatatlan szomorúság, bármire is gondolok. Hiába dolgozom, hiába foglalom is le magam bármivel.Estére szoktak enyhülni ezek a tüneteiem.Másnap kezdődik minden előlről.
2019. szept. 20. 23:36
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Depiben ez a normális. Amikor az voltam, akkor alaposan áttanulmányoztam a témát. Röviden az a lényeg, hogy a kortizol nevű stressz hormon okozza a reggeli szorongást, depit, feszkót, mivel ez éjjel, alvás közben termelődik. Este azért vagy jobban, mert a napközbeni tevékenységektől a kortizol egy része kiég, így az ember elfárad és megnyugszik kicsit. Az egész jelenséget a következőképpen lehet átverni. reggel ne igyál kávét, viszont aktivizáld magad, pl sport, fizikai munka. sírni is szabad, mert az is oldja a feszkót. Este pedig DIREKT vidám filmek, zenék, olvsmányok, elfoglaltság, így alvás közben csökken ennek a hormonnak a termelődése.
2019. szept. 21. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm válaszod, jó tanácsaidat. Ha egyedül vagyok, s nem lát senki, a sírás valóban megkönnyebbülést okoz. (Kicsit szégyellem férfi létemre megvallani.) Végzek fizikai munkát, de valószínű, hogy még intenzívebb kellene, hogy még jobban elfáradjak. Tehát ezek szerint valami agyi biokémia is állhat mögötte. Ezért is tettem fel a kérdésemet, hogy mások hogy vannak ezzel. Erősen gondolkodom, hogy mégis el kellene mennem a pszichiátriára ha ez így megy tovább.
2019. szept. 21. 13:41
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
#5. B mindig okos, értelmes válaszokat ad. K.
2019. szept. 21. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
En mikor este beveszem a scippat utana vok a legrosszabbul. 1 hete csereltek le az elozorol. Mindennap gyomorideg, hasmenes .nyugtatokat kell szednem.
2019. szept. 24. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Amugy mar ebben a honapban masodjara cserelik le, mert a tuneteim nem szunnek, inkabb erosodnek, csak a 2 mg nyugtato utan tudok enni.
2019. szept. 24. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
#9. Velem is ez volt. 6 hétig a kínok kínját éltem át. Aztán, jobb lett. Kitartás!
2019. szept. 26. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!