Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Szabó Péter az egyik legjobb...

Szabó Péter az egyik legjobb motivációs előadó a világon?

Figyelt kérdés

2019. okt. 15. 19:44
1 2 3 4 5 6 7
 61/65 anonim ***** válasza:
Nekem már megérte, ha csak egy ember is rájött, hogy a király meztelen. :)
2020. máj. 14. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/65 anonim ***** válasza:

61: nagyon érdekes számomra az érvelési technikád, ezért kérlek engedj meg egy gondolatot: az írod, "Nekem már megérte, ha csak egy ember is rájött, hogy a király meztelen." Vagyis, ha jól értem, célod, hogy meggyőzz valakit arról, akinek tetszik Szabó Péter tevékenysége, hogy az valójában értéktelen. Példának itt vagyok én. Kérlek egy kicsit helyezkedj a nézőpontomba, mit láthatok (attól tekintsünk el, hogy akár Téged, akár Szabó Péter személyét megítéljem, ez számmra nem releváns. Viselkedést látok, az alapján tudok tájékozódni):


-Adott SZabó Péter, aki könyvet ír, előadásokat tart. Ezekben rendszerint olyan dolgokról beszél, amiről Millman, Hay, Luther King, Ghandi, Rosenberg, Steiner, Emerson, Buddha, Jézus beszélt. Ezen gondolatok jelentős része számomra tetsző. Hogy Szabó Péter milyen ember? Nem releváns számomra. A közvetített gonolatoknak örülök, ergo számomra értéket teremt azzal, hogy ezeket közelebb hozza. Olvashatnék is pl az említett szerzőktől... olvasok is az említett szerzőktől, viszont néhányukról pont Péter előadásaiban hallottam.


-Adott a Te véleményed, amit maximálisan el tudok fogadni: Számodra ez nem hordoz értéket. Ez teljesen egzakt, vitát sem érdemlő, mindenki eldöntheti, hogy mi tetszik vagy nem tetszik neki. Így van ezzel édesanyám is, akinek a kedvenc énekese Zámbó Jimmy. Ha Neked jogod van a véleményedhez, anyukámnak nincs? Meg akarsz győzni valamiről, hogy közben indirekt módon anyukámat bírálod. Emellett arról nagyon sokat írsz, hogy mi nincs, de arról szinte semmit, hogy mi van. Hogy Te milyen elveket követsz, milyen mintákat javasolsz. Szabó Péter szar és pont. Ok, legyen. Tételezzük fel, hogy Szabó Pétert kivettük a vilgából. Mivel töltöd meg a helyét? Milyen érdemi alternatívákat kínálsz helyette? Szar az ízlésünk, vegyük már észre, hogy a király meztelen... Tételezzük fel, hogy észrevettük.


Egyik oldalon van valami, ami számomra értéket hordoz (ez nem a te dolgod, az én bajom). A másik oldalon van a véleményed, ami destrukciókat tartalmaz, de semmit nem épít abban az időben, amiben építhetnél is. Egy üres világot mutattál eddig (mi nincs, mit ne csináljak, mi szar, mi nem képvisel értéket...).


Komolyan ettől várod a saját véleményed elfogadását másoktól? Te szívesen élnél az én helyemben a Te világodban? Melyik király meztelen?

2020. máj. 14. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/65 anonim ***** válasza:
47%
Szabó Péter szar és pont. Itt a lényeg, a többi csak szócséplés. Remélem, mielőbb kitalálsz az agymosott állapotból. Sok sikert hozzzá.
2020. máj. 14. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/65 anonim ***** válasza:
63: nagyon kedves gesztus, hogy az én életemet is ennyire a szíveden viseled. ^_^
2020. máj. 15. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/65 anonim ***** válasza:

63.

A vàlaszodat tiszteletben tartom.Az a helyzet,hogy akit a hàta mögött kritizàlnak,az mindig a többiek elõtt jàr!

Sok sikert kìvànok nektek az élet minden terén!

2020. máj. 15. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!