Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Nem tudok tanulni, valami jó...

Nem tudok tanulni, valami jó ötlet rá? (többi lent)

Figyelt kérdés
nem is az, hogy nem tudok, hanem nem megy mostanában. mindig is jó tanuló voltam, az anyag könnyen belement a fejembe. viszont kb 2 éve( amióta anorexiás vagyok) ez az egesz nem megy. a pszichológusom azt mondta ez lehet egy ok viszont ezek az évek nagyon fontosak ahhoz, hogy bejussak egyetemre és nem szeretnék addig várni ezzel az egésszel, amíg ki nem gyógyulok. remélem valakinek van valami jó ötlete, esetleg volt már hasonló helyzetben. a válaszokat elöre is köszönöm!

2019. okt. 21. 17:29
 1/2 anonim válasza:
Nem csoda, ha nem megy a tanulás, ha éhezel. Az agynak tápanyagokra van szüksége, többek között zsírra és vitaminokra. Ezenkívül a megfelelő alvás is fontos.
2019. okt. 28. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Szia!

Én is hasonló helyzetben vagyok/voltam. Mindig nagyon jó tanuló voltam, de utolsó évben meg ahogy az evészavarom egyre rosszabb lett, nem voltam képes tanulni, vagy úgy egyáltalán gondolkodni, mintha mindig üres lett volna az agyam meg lefoglalták az evéssel, súlyommal kapcsolatos gondolatok, csak ezzel foglalkoztam szinte. Sajnos azt tudom mondani neked, hogy tényleg fontos lenne, hogy eleget egyél, hogy legalább a súlyod tartsd...én nekem nagyon sokáig tartott az amíg ezt elfogadtam, hogy hiába érzem azt hogy kevesebb kalórián is tudok funkcionálni, mert mondjuk fizikailag nem érzem magam gyengének, de mentálisan akkor is nagyon leterhel és instabillá tesz. Nem akarlak elkeseríteni meg nem tudom, hogy konkrétan neked milyen a helyzeted meg hogy van-e esetleg más mentális problémád, de lehet önmagában ez is kevés, mert akkor is ugyanúgy kattogni azaz szorongani fogsz rajta, és emiatt nem tudsz fókuszálni..én is pl így voltam vele. Vannak ilyen meditációs gyakorlatok, amik sokat segíthetnek ebben.

Viszont ha tényleg nagyon fontos ez neked próbáld meg valahogy elérni azt, hogy a háttérbe szorítod ezeket a gondolatokat, de nyilván a legjobb az lenne ha először kicsit jobban lennél (és most ezt nem fizikai értelemben értem, hogy híznod kelljen vagy ilyesmi), ha ehhez az kell, hogy kihagyj egy évet akkor ki kell, hidd el hosszútávon sokkal jobban jársz vele.

Nekem az is nagyon sokat segített, hogy elkezdtem gyógyszert szedni, kicsit "kiködösítette" az agyamat, de ehhez kell a saját akaraterőd is nyilván.

Ha gondolod írj privátban!

2019. okt. 28. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!