Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Power Pont-ot kell csinálnom...

Power Pont-ot kell csinálnom a suliba A Sorozatok címmel, és nincs valami sok ötletem hogy mit is írjak bele. Van valakinek ötlete?

Figyelt kérdés

Egyébként el kezdtem már csinálni, és eddig ezekről írtam: televíziós sorozatokról mit kell tudni, sorozat fajták, és ennyi.Ja és a függőségéről is szeretnék írni.

Van még olyan ötletem, hogy előnyeit és hátrányait leírnám a sorozat nézésnek de nem tudom mit írjak előnynek/hátránynak! Tudna valaki segíteni?? És ha valakinek van valami más ötlete is, hogy mit írjak még akkor azt is megköszönném!😊 Előre is köszönöm ha valaki válaszol!



2019. okt. 25. 18:30
 1/3 anonim válasza:
Szerintem írj arról, hogy vannak olyan sorozatok amik értelmesek és vannak amik már átmentek hülyeségbe. Írhatnál arról, hogy az évek során miféle módon tettek tönkre, rontottak el sorozatok és ennek ellentétéről, vagyis hogy emeltek fel egyet. A sorozatnézés előnye, hogy jól érzed magad és néha új információkat szerzel. Hátránya viszont az, hogy többjük butít, elveszi azt az időt amit tanulásra, sportolásra, olvasásra, vagy egyéb értelmes szabadidőeltöltésre használhatnál. Remélem segítettem!
2019. okt. 25. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A 24 sorozat nekem pl rengeteget tanított. Pl Jack Bauer azt mondta hogy ne azt tedd ami helyes hanem azt amivel együtt tudsz élni. stb.


Azért kapsz ilyen feladatot hogy gondolkodj és nem azért hogy másolj, és tényeket közölj csak és kizárólag.


Van videó a Rém rendes családról magyar nyelven ahol a készítők beszélnek a sorozatról, a nézői elvárásról, a fogadtatásról stb. Azt is nézd meg!


A TWD-t se lehet kihagyni. Bár mostanra fellangyosodott az elején azért volt szerintem annyira sikeres mert mellőzte a moralizálást ami sok sorozatnak megkötötte a kezét. Nyers volt naturális és életszerűen brutális.


Amúgy meg ha ihletet akarsz akkor a youtube-on keresd meg Puzsér Róbert csatornáját. Sok filmről és sorozatról van fent videó és érdekes beszélgetés.


Végigelemezheted a Csillagkapu vagy a Star Trek sorozatait is. A Csillagkaput láttam. Az 3 sorozat. A Universe pl feliratosan van csak meg. Az Atlantis pl német-izraeli-amcsi vegyesfelvágott. Mindegyik teljesen más.


Vannak sorozatbetegségek amiket utálok, ilyen az amikor a sorozat rész végén történik valami érdekes és ott azonnal vége is a résznek. Aztán van az időutazós rész, meg az álmodós rész amikor az egészet csak álmodják.


Válassz ki 4-5 siker sorozatot a felismerhető korszakokból. pl 80-as évek, 90-es évek eleje, vége, 2000-es évek, majd 2010 utáni évek és végül napjaink sorozatai. Most dömping van.


Beszélhetsz arról h mekkora kamu fos volt a JAG, Cobra, vagy mennyire időtálló a Rém Rendes Család, és hogy mennyire elavult és geil manapság a Jóbarátok, holott a saját idejében mindenki oda volt érte.


Erről lazán össze lehet dobni egy 10 órás ppt-t.


ppt-nél pedig tartsd be a szabályt!: egy vagy több kép de csak max egy mondat vagy 5-10 odavetett szó, de az se vegye el a helyet a kivetítőn!

2019. okt. 26. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm, sokat segítettetek.
2019. okt. 27. 19:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!