Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Tudtok mondani olyen érvet...

Tudtok mondani olyen érvet amely Isten léteze ellen szól?

Figyelt kérdés

Nekem most csak egy jut eszembe.

Az élet igazságtalan.



2019. dec. 14. 19:40
1 2 3 4
 11/39 2*Sü ***** válasza:

Van itt két állítás:

- Az életben vannak igazságtalan (és nem csak annak tűnő) dolgok.

- Isten létezik (és jó, igazságos, mindenható és mindentudó).


A zárójelbe tett kiegészítések azok, amik a két állítást összeegyeztethetetlenné teszik. De egyik sem magától értődő. Mindkét oldalról elvi szinten meg lehet fogni az ellentmondást úgy, hogy máris nem mondanak ellent egymással.


~ ~ ~


Kezdem az utóbbival, az az egyszerűbb. Tegyük fel, valóban vannak ténylegesen igazságtalan dolgok. Ebből feltétlenül az következik, hogy nincs Isten? Nem következhet ebből az, hogy:

- Van Isten, csak nem jó és igazságos.

- Van Isten, csak nem mindenható.

- Van Isten, csak nem mindentudó.

Mindegyik lehet elvi szinten igaz. És mindegyik esetén egyszerűen csak annyiról van szó, hogy Isten bár létezik, a vallás, az egyház az, ami téved Isten tulajdonságaival kapcsolatban, és/vagy a Biblia hibás, valótlanságokat állít.


Sőt van még egy olyan eset, ami fennállhat:

- Van Isten (vagy istenek), csak éppen nem a kereszténység istene az, ami van, de még az is lehet, hogy egyik vallás sem írja le azt az istent (vagy isteneket), amik ténylegesen léteznek.


Ennek tükrében az, hogy a világban van igazságtalanság, az nem zárja ki azt, hogy ne létezhetne Isten, vagy valamilyen isten, esetleg több isten.


~ ~ ~


Az igazságtalanságról majd holnap. De azért csak úgy visszakérdeznék. Milyen sz*r életre gondolsz? Mi benne a rossz? Mert ez is eléggé szubjektív értékítélet, lehet hogy azzal, aki kilátástalannak látja az életét, de annyira, hogy feladja az egész életet, azzal nagyon szívesen cserélne mondjuk egy ókori rabszolga, és álmai netovábbja lenne egy ilyen élet. Vagy akár egy középkori nemes is lehet, hogy szívesen cserélne vele. Mert egy szerelmi bánat, egy mélyszegénység még mindig elviselhetőbb, mint folyamatosan együtt élni egy fájdalommal, amit olyan betegség okoz, amit a középkorban nem tudtak gyógyítani, ma meg egy tabletta bevétele az egész. Persze megint más, ha valaki hajléktalan, azzal már nem biztos, hogy cserélne egy ókori rabszolga, de elvileg abból is van kiút.

2019. dec. 16. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/39 anonim ***** válasza:
Sokan èlni szeretnènek, szüksèg lenne ràjuk a gyerekeiknek családjuknak mégis 30-40 éves korukban meghalnak. Sokan meg már úgy vannak, hogy sajàt maguk szàmára is terhes az élet 70-80-90 èvesek és mèg mindig élnek.
2019. dec. 16. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/39 anonim ***** válasza:

Isten nem létezését nem lehet bebizonyítani!!!


Ha lehet bizonyítani tudományosan a lelkek létezését, melyek testben már meghaltak, akkor lehet közeledni Isten felé.


Ha lehet tudományosan bizonyítani a 3-nál több dimenziót akár 4. akár 5. vagy akár 7. dimenziót, akkor lehet közeledni Isten felé.


Ha lehet tudományosan bizonyítani a gondolatot, annak eredetét, vagy akár az emberi lélek érzelmeinek mibenlétét, akkor lehet közeledni Isten felé.


Ha lehet bizonyítani, hogy léteznek olyan hanghullámok, olyan rezgésszámok és szintek, olyan szín tartományok és skálák, melyeket ma még nem ismerünk, akkor lehet közeledni Isten felé.


Sajnos az ember olyan makacs egy lény, ha elérné azt a szintet, amelyeket fent felsoroltam, akkor sem hinne Istenben! Miért nem? Mert tudományosan valamelyest be lehet bizonyítani azok létezését és működési elvét.


Ám senki sem tudja bebizonyítani az eredetét és annak törvényszerűségét!


Mi értelme az életnek, ha tudatos értelemmel, élet vággyal már eleve a halálra születünk?


E világ nem az igazságról szól, mert nem Isten irányítja, hanem az ember uralkodik rajta.


Azért mert emberek irányítanak és nem Isten, az nem azt jelenti, hogy nincs és nem is létezik Isten.

2019. dec. 16. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/39 A kérdező kommentje:

2*Sü kommentjére válaszolok először szép sorjában az állításairől és kérdeseinek.


Amit te állítottál hogy lehet olyan Isten van aki nem a Biblia szerint van. Akit egy vallásban sem ismerünk. Akkor már pedig minek templomba járni,minek imádkozni,minek gyóni stb...



Kérdésere a válaszom hogy miért gondolom hogy a szar élet.

Lehet sok ember cserélne velem de csak abból a szempontból hogy van egy családom,anya gondoskodik rólam (sajnos apa egy hónapja meghalt),van mint ennem, van mit felvennem,van hol aludnom.

De én magamat nemfogom összehasonlítani egy ókori rabszolgával mert felesleg. Nem fogom magam összehasonlítani egy ma élő hajléktalannal sem.

Én az életemet mindig a körülöttem lévőkhöz hasonlítom. Osztálytársak,barátok,ismerősök stb... És hozzájuk képest nekem szar életem van.

Ő nekik van egy szép külsejük viszont én kifejezetten ronda vagyok. Ő nekik valamíert mindig minden összejön mégha nem is akarják vagy nem is küzdenek meg azért a bizonyos dologért. Nekem meg még akkor sem jön össze semmi ha akarom, ha küzdök érte.

2019. dec. 16. 22:35
 15/39 anonim válasza:

szerintem Isten igen is létezik.

Miért?

hogy jött volna létre a világ?

az élet igazságtalan. Az embereket szabad akarattal ruházta fel Isten.

azt csinálunk amit akarunk.

De igen Isten létezik, személyes tapasztalatom van vele kapcsolatban. És miért keressünk erre érveket? Aki nem hisz benne az úgysem fog ezek miatt és szánalmas módon próbálja magában ezt a tudatot” fenttartani. szóval szerintem Isten létezik. egyszerűen TUDOM hogy létezik. Imádkozom, hogy erre te is rájöjj.

2020. jan. 5. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/39 anonim ***** válasza:

"Imádkozom, hogy erre te is rájöjj."

Ne erőltesd magad. Hogy te melyik mesében hiszel, az a te dolgod, de ne akard nekem megmondani, én miben higgyek, mert úgy pofán leszel törölve, mint az a két jehovatanúja két hónapja, aki első kérésre nem takarodott el a kertkapuból.

2020. jan. 5. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/39 anonim válasza:
a kérdés feltevőjéhez szólt az üzenet:). de akkor érted is imádkozom<3. nem akartam megmondani amugy hogy miben higyj es miben nem hiszen mindenkinek a sajat dolga:). csak leirtam a velemenyem. Ha nem tetszik igy jartal de szerintem jelentkezz ki es ne itt egesd magad:3. na csók.
2020. jan. 5. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/39 anonim ***** válasza:

Azt hiszem, amíg a kérdés nem az ezotéria vagy vallás kategóriában van (egyre megy), addig csak te nevetteted ki magad.

Egyébként a felszólító mód higgy. Tanuld meg a hívés ragozását, ha már hívő vagy.

2020. jan. 5. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/39 A kérdező kommentje:

Haggyuk már ezt a kamu dolgot hogy imádkozom érted. Régen még mikor kisebb voltam sok mindenért imádkoztam de egysem segített sosem. Itt nem kell nagy dolgokra gondolni mint pl.: legyek gazdag meg ilyenek hanem pl.: apa gyógyuljon meg erre meghalt, a kutyám jöjjön vissza erre elütötték valahol stb...


Az osztálytársaim akik soha nem hittek olyan erősen Istenben mint én nekik sokkal jobb életük van. Jobban néznek ki, jobb életük van, él minden családtagjuk, valamihez nagyon értenek, minden sportban jobbak, én ronda tehetségtelen 0 vagyok.


Ezért lettem ateista. Meguntam mindent. Isten bekaphatja, HA szebbkülsőt ad akkor ez mind nem így lenne....tisztelnének,nem kéne hülyeségeken gondolkodni,az utcákon felemelt fejjel kapucni nélkül sétalhatnék,nem lenék sosem magányos mert lenne egy barátnőm...stb...Most jelenleg egy tervezem az életemet hogy kell majd egy nagyon apróház ahol egyedül fogok élni (max.lesz egy kutyám).

2020. jan. 5. 22:25
 20/39 2*Sü ***** válasza:

> hogy jött volna létre a világ?


Isten ilyen szempontból csak egyel arrébb tolása a problémának. Hogyan jött létre a világ? Három elvi szinten lehetséges válasz létezik:

1. Nem jött létre. Mindig is létezett.

2. Spontán módon, magától.

3. Isten – vagy más természetfeletti entitás – teremtő ereje kellett hozzá.


Van, aki az első kettőt kizártnak tartja, így kizárólag a 3. válasz számára az elfogadható. Viszont akkor joggal merülhet fel a kérdés, hogy Isten hogyan jött létre. Nyilván erre is a fenti három válasz adható elvi szinten. Ha valaki a világ létrejöttének kapcsán kizártnak tartja az első kettőt, akkor Isten kapcsán is kizártnak kell, hogy tartsa, ha következetes. Viszont akkor ki teremtette Istent? Persze a legtöbb hívő – és úgy a keresztény teológia – az 1. választ adja: Isten nem jött létre, mindig is létezett. Viszont ha egy olyan végtelenül intelligens, mindentudó, mindenható lény esetén ez elfogadható elképzelés, akkor miért nem az a létező világgal kapcsolatban is?


> az élet igazságtalan. Az embereket szabad akarattal ruházta fel Isten.


Ezek szerint római katolikus lehetsz. Mert a protestáns vallási irányzatokban predesztináció – ahogy ők inkább nevezik: predestináció – van, eleve elrendelés, nincs szabad akarat. És pro és kontra elég sok érv felsorakoztatható biblikus alapokon.


Ha van szabad akarat, akkor Isten nem lehet mindentudó, hiszen nem tudhatja előre, hogy én hogyan fogok dönteni és a döntésemnek aztán milyen következményei lesznek. Illetve a bűn fogalma is megkérdőjeleződik kicsit, hiszen ha Isten úgy akarta, hogy valaki választhassa akár a gyilkosságot, akkor bizonyára jó oka volt erre, akarta, hogy ez is egy választható lehetősége legyen az embernek. Ha viszont nincs szabad akarat, akkor a bűn kérdőjelezik meg, illetve Isten jósága. Nagyon úgy tűnik, hogy a bűn fogalma emberi, és nem Isteni természetű, akármelyik keresztény vallási irányzat gondolkodásmódját következetesen végigvisszük. Nehéz dió, a kereszténység Istenének tulajdonított abszolútumok számos helyen ki kell, hogy zárják egymást logikai alapon. A római katolikus egyháznak – tudtommal – az a hivatalos álláspontja, hogy bár az embernek szabad akarata van, de Isten előre tudja, hogy az adott ember az adott pillanatban hogy fog dönteni. De ez eléggé fából vaskarika.


(Nota bene a szabad akarat léte logikai úton is cáfolható, és vele együtt magának az „én”-nek a létezése, illetve értelmezése is problémássá válik.)


Persze ez semmit nem mond el Isten létezéséről, pusztán a keresztény vallás keretrendszerét ássa alá.


> De igen Isten létezik, személyes tapasztalatom van vele kapcsolatban.


A személyes tapasztalat az más. Azt nem tudjuk – és én személy szerint nem is akarom – elvitatni tőled. Pl. bár logikai úton le tudom vezetni, hogy nem csak hogy nincs, nem is létezhet szabad akarat, vagy legalábbis nem képzelhető el az általunk ismert logikai rendszerben, ennek ellenére nyilván a hétköznapi tetteimet szabad akaratból hozott döntéseknek, tetteknek élem meg. A személyes élménye mindenkinek az, ami, de ez koránt sem biztos, hogy fedi a valóságot.


> Imádkozom, hogy erre te is rájöjj.


És ha őt Isten ateistának teremtette? :-) Lehet, hogy pont az a szerepe a nagy isteni tervben, hogy ő ateista legyen. Te meg lebeszélnéd Istent az eredeti tervéről? Vajon a te vágyad – hogy a kérdező hívő legyen – miért esne bármilyen súllyal latba ahhoz, hogy Isten meggondolja magát?

2020. jan. 6. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!