Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Tudtok mondani olyen érvet...

Tudtok mondani olyen érvet amely Isten léteze ellen szól?

Figyelt kérdés

Nekem most csak egy jut eszembe.

Az élet igazságtalan.



2019. dec. 14. 19:40
1 2 3 4
 31/39 anonim ***** válasza:

#29 a sötétség belőled árad, egy kreatív, absztrahálni képtelen agyad van, igaz ez előttem íróra is.

Mielőtt nekem kiselőadásokat mormolnál a hülye einsteini gondolatvilágoddal, azelőtt olvasd el a

[link]

link tartalmát az axiómáról, hogy mi az egyáltalán. És szállj le a magas lóról, mert nagyot esel.

Gondold magad végtelenül okosnak és bölcsnek. Papírszagú a tudásod, ha esetleg jártál volna valamilyen felsőoktatási intézménybe tanulni, akkor te csak magoltad az anyagot, semmi önálló gondolatod nincs.

Az úrültnek tartást én egy lehetőségnek tartottam, hogy azok a hülyék, akik képtelenek önálló gondolatokra, azoknak őrült az, aki önálló gondolatokat is képes mondani.

Ez rád is igaz #29, mert valószínűleg a gyerekem lehetnél. A stupiditás nálad életkortól független, születési rendellenesség, ne is harcolj ellene.

Hát járjátok csak a jól kitaposott materialista agyatokkal az egymilliópicikrisztus tantárgyból tanultak zsenialitásának útját. Építsétek azt a cócializmussal együtt, ahogyan nagy tanítótok mondta vala széles e hazában.


Adios!


Már-ki

2020. jan. 7. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/39 A kérdező kommentje:

Én az igazságtalanságot úgy értettem hogy:

Ha lenne Isten, nem adna mondjuk 4-12 éves gyereknek rákot.

Gyűlölöm emiatt magamat...Azok a nagyon fiatal gyerekek meghalnak én meg élek.

Ki tudja? Lehet hogy híresek,szépek, vagy valamiben tehetségesek lettek volna,de nekik az Isten rákot adott.

Mai napig nagyon reménykedem abban hogy minél fiatalabban halok meg. Ha már felhoztam én örülnék neki ha gyógyíthatatlan rákos lennék, mert nekem tök mind1. Mivel kb. 5 évig voltam vallásos és most ateista még elkell felednem a sok hülyeséget ami tanítottak pl.: menny,pokol stb.. Sajnos még mindig félek hogy van pokol,de miután ezt is elfelejtem úgy tervezem hogy távozni készülök az élettől sajátkezüleg. Ahogy az állatvilágban úgy az embereknél is,a gyöngék elhullanak...Nem nekem való ez a világ,feleslegesnek és értelmetlenek tartom az életet. Egyáltalán kimondta hogy megakarok születni erre a Föld nevű bolygóra?? Hiába vagyok nagyon fiatal de úgy érzem nagyon elrontottam valamit. Talán nagyon sokat számított ahogy az emberek rólam véleményt alkottak...nagyon a lelkemre vettem, mivel napi szinten kaptam. Ez még általános iskolában volt és itt még azt hittem hogy más lesz majd minden, de nem. 4-6 évesen nem foglalkoztam azzal hogy ronda vagyok. De a suliban ezt hamar tudtomra adták (sokszor) és talán ez az amit nagyon szívemre vettem. És most ott tartok 16 évesen hogy minden egyes reggel úgy kellek fel hogy abban bízom hátha ez nem lesz olyan szar nap mint a tegnapi. Hátha ma az utcán suliba menet senki nem néz rám. Hátha ma az osztálytársak is béken hagynak. Hátha kevésbé rontok el valamit.

Gyűlölöm magamat, gyülölöm az életet.


Ahogy a kedvenc filmemben mondta a főszereplő Joker:

Remélem a halálomnak több értelme lesz mint azt életemnek valaha.

2020. jan. 7. 22:28
 33/39 anonim ***** válasza:

Ne siettesd azt,ami úgyis eljön, mindegy hogy van isten vagy nincs. Ne reagálj a többiek piszkálásaira, vagy ha igen, ne azt lássák rajtad hogy fáj neked. Annál jobban csinálják.

Azt hogy elfogadjuk magunkat, az nehéz ügy, kinek milyen gyorsan megy. Most 16 vagy, millió dolog alakul át benned, érthető hogy szétcsúszva érzed magad.

Bármilyen nehéz, ha már úgyis ennyire rosszul érzed magad, sportolj valamit reggelente, vagy délután. Ha nem vagy kövér, menj el úszni. Ha igen, attól függ lány vagy-e vagy fiú, sulyzózzál, tornázzál, a lényeg hogy olyat csinálj amit nem unsz meg és elfáraszt. Jót fog tenni hidd el.

Mások haláláért nem te vagy a felelős, mindegy hogy isten-e vagy nem. Ezzel ne bántsd magad.

Legalább tégy próbát magadon, hidd el lassan, nem gyorsan, de egyre jobban fogod érezni magad.

Írj ha még gond lesz.


Már-ki

2020. jan. 7. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/39 anonim válasza:
az elet igazsagtalan. Ez nem egy erv. Ahogy olvasgatom a valaszaidat kedves kerdezo rajottem hogy egy eleg negativ szemelyseg vagy. Jo lehet csunya vagy oke, ez a te bajod. Szabad akarat. Tudjatok mi ez? a szabad akarat egy olyan dolog, hogy barmit csinalhatsz. Lefekudhetsz aludni, olhetsz embert, te iranyitod a tested. “Miert hal meg egy kisgyerek csontrakban”: ez nem Isten akarata, es hogy miert nem akadalyozza meg? mert az a kisgyerek nala lesz. Az osszes kisgyerek aki meg nincs onallo valasztasban es tudatban, nala lesz. Isten Letezik. A biblia a legtobbet vasarolt konyv ezen a vilagon. Mindenkinek a sajat dontese, hogy hisz e Istenben. Nincsen ezellen erv. Persze a tudomany mindent probal megmagyarazni.
2020. jan. 11. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/39 2*Sü ***** válasza:

> Ha lenne Isten, nem adna mondjuk 4-12 éves gyereknek rákot.


Az a gond, hogy nehéz megfogni a mi szűk perspektívánkból és a „mi lett volna, ha” ismeretének hiányában, hogy mit jelent az abszolút jó. Lehet az a gyerek azért kapott rákot, mert ha nem kapott volna, akkor felnőtt korára kiirtotta volna a fél emberiséget. Lehet minden ilyen rákban meghalt gyermek ilyen lett volna. Abszurd ez a felvetés? Nyilván annak érezzük. De cáfolható? Nem. Ha nem cáfolható, akkor viszont potenciálisan lehetséges.


> Lehet hogy híresek,szépek, vagy valamiben tehetségesek lettek volna,de nekik az Isten rákot adott.


És igen, az is pont ennyire abszurd, hogy minden ilyen gyerek tehetséges, híres és szép lett volna. De ez sem cáfolható. Megint nem vagyunk birtokában a „mi lett volna, ha” tudásának. De ez sem feltétlenül Isten létezését vonja kétségbe, hanem Isten jóságát, vagy azt, hogy Isten a teremtést követően nem hagyta-e magára az emberiséget, hogy menjen a maga útján.


Az is érdekes kérdés, hogy létezik-e jó rossz nélkül. Azt, hogy egy 4-12 éves gyerek egészséges, az annak a tükrében jó, hogy nem minden 4-12 éves gyerek az.


Megint más oldalról lehet, hogy kell az a trauma a szülőnek, vagy a társadalomnak, ami aztán elindít olyan folyamatokat, amik jobbá teszik a világunkat. A testvérem pl. autista. Volt egy szülőpár, akinek szintén autista gyermekük született. Mivel nem voltak meggyőződve, hogy a haláluk után a gyermekük megfelelő körülmények közé kerül majd (mondjuk egy állami intézményben), így minden erejüket, pénzüket egy otthon felépítésére fordították, amiben 12 sérült gyerek, illetve felnőtt kap fedelet, ételt, minőségi foglalkozást, munkalehetőséget stb… És ez nyilván segít annak a 11 autistának – így a testvéremnek –, illetve a szüleinek is. Persze ha ők sem lettek volna autisták, nyilván nem lenne erre szükség. De ennek az egész autista otthonnak vannak extra következményei. A közösség, ami létrejött ezáltal, az az értékteremtés, ami nem született volna meg, ha történetesen ez a 12 autista nem autistának születik. Az apuka anyukával így teremtett egy otthont, annak minden tapasztalatával. Együtt maradtak szeretetben. Ha a gyermekük nem lett volna autista, a fene se tudja mi történt volna. Lehet a szülők elválnak 5 évvel később. Lehet, hogy apuka alkoholista lett volna. De valahol a szülők lehet, hogy kevesebbek lettek volna, mint így. Tehát lehet, hogy az, hogy ők egy fél élet munkájával és lemondásaival végrehajtottak egy nemes tettet, azzal lett jobb a világ, amihez viszont kellett az, hogy a gyermekük autistának szülessen.


(Nota bene nekem az, hogy a testvérem autista természetes volt, és most is az. Én ebben nőttem fel. Viszont így felnőtt fejjel érzem azt, hogy én ebből mennyit tanultam. Megtanultam empatikusabb lenni, megtanultam türelmesebb lenni, megtanultam felelős lenni másokért, megtanultam másokért lemondani dolgokról, de nem kényszerként, valami keserűséggel a szájam sarkában, hanem önként, és örömmel vállalva a lemondást.)


De ahogy írtam, ezek még mind nem feltétlenül cáfolatok Isten létezésére, hanem maximum az Istenről ás a világról, ezek viszonyáról alkotott értékítéletünkről mond el bármit is. Attól, hogy a világ igazságtalannak tűnik, attól még nem biztos, hogy nem létezik Isten. Az is lehet, hogy mi látjuk rosszul, hogy mi jó és mi rossz. Az is lehet, hogy mi jól látjuk, hogy mi jó és mi rossz, de Isten nem feltétlenül jó. Vagy Isten is jó, csak tehetetlen abban, hogy megakadályozza, hogy rossz dolgok történjenek. Meg még számtalan feloldása van ennek a képletnek.


~ ~ ~


> Mai napig nagyon reménykedem abban hogy minél fiatalabban halok meg.


Fiatal vagy. Lázadó, a helyét kereső fiatal, aki már kellően önállóan gondolkodik, hogy kritikus legyen a világ dolgaival, de még nem kellően felnőtt, hogy elrendezte volna a világ dolgait magában. Nyilván ez egy ilyen kor, és természetes, hogy így viszonyulsz a világhoz. Én is átestem ezen. Anno vezettem egy blogot, és anno eléggé reménytelenek éreztem a helyzetemet. Ott és akkor kaptam egy kommentet. Csak ennyit: „Minden másképp lett végül.”. Akkor valamiért megragadt a fejemben. Ma már látom az értelmét. Tényleg minden másképp lett végül. Akkor és ott felnőttnek gondoltam magam, akinek a céljai, kínjai, örömei már fixek. Nem azok. Eltelt 20 év, és teljesen mások a céljaim, a kínjaim, az örömeim is, és az akkori reménytelenségeimre, fájdalmaimra úgy tekintek így most, mint ahogy egy 20 éves tekint az óvodás kori önmagára, mikor súlyos tramua volt, hogy valaki elvette a homokozó lapátját, vagy ha anyuka nem vette meg a csokit a boltban. A 20 éves számára az óvodás problémái bagatell semmiségnek tűnnek. Ugyanilyen semmiségnek tűnnek egy 40 évesnek egy 20 éves – bele értve a 20 éves önmagát is – világfájdalmai, reményvesztettsége.


Viszont az is ijesztően groteszk lenne, hogy egy óvodás úgy viszonyulna a világhoz, úgy érezne, mint egy 20 éves. Ezt senki nem várja el tőle. Ő egy kisgyerek, legyen hát gyerekes, ez a helyes és természetes. Igen, legyen neki az a világfájdalma, hogy elvették a lapátját, és hogy nem kapta meg a csokit. Ugyanígy én sem gondolom azt, hogy a te világfájdalmad, kétséged ne lenne jogos, helyénvaló és súlyos, hiszen annak éled meg. Így hát én is csak annyit tudok mondani, anélkül, hogy elvárnám, hogy belásd: Minden másképp lesz végük…


> Ahogy a kedvenc filmemben mondta a főszereplő Joker:

> Remélem a halálomnak több értelme lesz mint azt életemnek valaha.


Épp a napokban néztem meg. És pont azon gondolkodtam el, hogy hány ember számára fog ez hibás példát adni, pusztán az önértékelés hibájából.

Vigyázat! SPOILER következik!

Joker mentális problémák sokaságával küzd. Meg akarna gyógyulni, jobban akar lenni, de nem tud. És nem hogy nem tud, de elveszti azt a lehetőséget is, ami valami halvány reményt adott, kiutat jelentett volna. Elveszítette a pszichológust, aki bár nem tartotta számon az ő személyét, de legalább, ha nem is minőségi időt, de időt szakított rá. Nincs semmiféle anyagi egzisztenciája, egy koszfészekben él az anyjával. De még az anyját is elveszíti olyan értelemben, hogy kiderül, nem is az igazi anyja, sőt valószínű az ő mentális problémáinak egy részét is attól kapta, akit az anyjának hitt, akit szeretett. Elveszíti a munkáját is. Márpedig bár a film nem mondja ki, valószínű nem válogathat munkák közül, valószínű nincs szakképesítése, pláne diplomája, vagy bármiben is szakmai tapasztalata, tudása. Bár az a munka is, amit elveszített a legalja munka volt, a kollégái sem emberként tekintettek rá, nem tartották különösen számon. A három ember lelövésével törvényen kívülivé válik. Az álmait letörik, sőt nem csak letörik, hanem kifordítják, gúny és nevetség tárgyává teszik a legnagyobb nyilvánosság előtt. (Nota bene nem véletlen, hogy ő valójában nem jó humorista akar lenni, hanem elismert humorista. Ő valójában inkább szeretetre, elismerésre vágyik, amit a közvetlen környezetétől nem kapott meg, és ezt vetíti ki a hírnévre, elismertségre, ami eleve korunk egy betegsége.)


Joker tényleg eljut addig, hogy szinte nincs mit veszítenie. Legalábbis a film ezt sugallja, mert azért a két lába még megvan, bár a két lábának elveszítése sokkal rosszabb helyzetbe már nem hozná. Illetve Joker egy olyan emberré vált, aki ha eltűnne, igazából nem hiányozna senkinek, sőt lehet fel sem tűnne senkinek. És mikor leírta az általad idézett mondatot, akkor még mindig volt értelme a létezésének, ez a mondat csak a film végére vált valósággá.


Tehát vigyázz, ne azonosulj Jokerrel. Neked még rengeteg veszítenivalód van. Igen, lehet, hogy nem tartod magad szépnek. De sok olyan ismerősöm, akik tizenévesen gyönyörűek voltak, ma – így 20+n év elteltével – nem azok. Sok olyan ismerősöm, aki meg csúnyácska volt, ha szép nem is, de egy teljesen átlagos külsővel rendelkeznek ma. És az, hogy kinek van társa, családja, ki boldog, ki nem az, ki az, aki élvezettel éli az életét, és ki az, aki csak kallódik az életben (ami nem jelent feltétlenül szegénységet, csak céltalanságot), az semennyire nem függ össze azzal, hogy ki volt szép és ki nem.


Neked még ott van előtted az élet. Szerezhetsz egy szakképesítést. Szerezhetsz egy diplomát. Lehet egy jól fizető állod. Lehetnek új barátaid, akik tényleg barátok. Lehet, hogy most nem látod, miben vagy tehetséges, lehet nem is vagy semmiben igazán tehetséges, de a tehetséget egész jól ki lehet váltani tudással, tapasztalattal. Én pl. nem vagyok különösebben tehetséges sakkozó – tudom, mert látok olyat, aki az –, de sokat sakkoztam, sokat tanultam is belőle, sokat fejlődtem benne, és nagyon szeretek sakkozni. Lehet később egy szerető társad, majd gyermekeid (ami még ma nyilván nem egy cél, de majd lesz az). Lehetsz nagyon sok jónak és szépnek részese. Ezek potenciálisan előtted vannak, és ez egy erős potencia, nem példa nélküli ez a felfestett életút, még csak nem is ritka. Ráadásul ezek a lehetőségek nem csak úgy jönnek, hanem azon múlik, hogy jönnek-e, hogy mit teszel értük.


Pl. van interneted, nyilván van rá pénz. Van eszközöd is, amivel internetezel, egy számítógép, vagy egy mobiltelefon, de jó eséllyel mindkettő. Nem kell azért éhesen lefeküdnöd, mert nincs pénz ételre. Nem kell vacogva lefeküdnöd, mert nincs pénzt fűtésre. Lehet, hogy ezek túl minimálisnak tűnnek, de a felnőtté válásban igazából azt kell megérteni, hogy neked „alanyi jogon” semmi nem „jár”. Nem jár neked étel, se fedél, se ágy, se pénz, se siker, se hírnév. Neked annyi jár, amennyi egy hajléktalannak jár, ha többre vágysz, akkor bizony azért meg kell dolgoznod. Ehhez képest te nagyon sok dolgot kapsz, amiért még nem te dolgoztál meg és ez jól is van így, de pont emiatt objektíven nézve semmi okod a panaszra.


Te nem Joker vagy. Te sok szempontból közelebb állsz Gotham City gazdagjaihoz, mint Jokerhez. Jokerrel azonosulnod nem megalapozott, hanem egy igencsak hamis és üres póz. (Tudom, hogy ez bántó és sértő, de objektíven ez az igazság. Tudom, mert én is tetszelegtem ebben a pózban, és tudom, hogy az is üres és hamis póz volt.)

2020. jan. 12. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/39 A kérdező kommentje:

Mint már mondtam, egyedül szeretnék élni a jövőben egy kis házban barátnő egy gyerek nélkül és így is tervezem.


A Jokert 3 barátommal mentem megnézni. Mindhármojuk okosabbak,tehetségesebbek mint én bármiben. Nekik a Joker egyáltalán nem tetszett, de nekem a kedvenc filmem lett. Ők szerintem nemtudták átérezni a filmet de én igen. Nyilván ahogy te is irtad Jokernek tényleg rosszabb sorsa van mint nekem de attól megértettem és tudtam vele azonosulni. Jokernek a film végén sikerült elérni a célját és rengeteg ember (lázadó) tisztelte őt.


Abból a szempontból tudom hogy jobb neķem hogy van ennem és aludnom egy meleg házban. De minden embernek mások a problémai legyen az olyan mint én vagy egy nálam jóval gazdagabb vagy hajléktalan. Más emberhez viszonyítják problémáikat mint ahogy én is irigykedem néhány osztálytársam külsejére.


Négy dolog van ami segít rajtam és amit imádok ebben a szar életben:

-Real Madrid- Imádom a focit, de csak nézni mivel kinem találjátok...abban is béna vagyok. Viszont a Real játékát a TV-n keresztül imádom nézni. Még tavaly is amikor ritka szar szezonjuk volt.


-Videójátékok- Ilyenkor mindig elfelejtem az összes problémát és ilyenkor teljesem kikapcsolodom. Főleg ha Witcherezek. De amikor a FPS shoterrel játszom akkor is. Na akkor tényleg csak a játékra koncentrállok. Nem is tudom milenne ha nem lennének videójátékok.


-a kutyáim- Imádom őket. Amikor kinyitom a kaput mindig szaladnak oda hozzám és örülnek nekem. Anyámon kívül talán őket szeretem a legjobban. Szar napok után annyira jól esik amikor megölelem őket.

Ha őket is elveszítenem akkor már tényleg megunnám az egészet és... Pedig sajnos már az egyik idősebb de még mindig életvidám.


-Filmek/Sorozatok- Imádok filmeket nézni a moziban akár egyedül akár haverokkal. Sorozatokat pedig úgy szintén de azt otthon egyedül. Horror, thriller , scifi a kedvenceim. Jobban szeretem az elvontabb dolgokat. Ezért úgy mond leis szólnak mert mindig azt mondják hogy csak emberdarabólós sorozatokat nézek mint pl Dexter vagy Hannibal. Én ezeket szeretem.

Ők meg a tucat gyártott minőségtelen vígjátékokat.


Ez lenne az a 4 dolog ami miatt jó élni.


Szerencsére van egy olyan haverom aki hasonlóképpen gondolkodik mint én. Vele mindig jó négyszem közt beszélni akár élőben vagy gépen.


Jobb ateistának lenni. Olyan mintha egy teher eltűnt volna. Sokkal szabadabnak érzem magam. Eddig minden vasárnap elmentem templomba, mindig meggyóntam most viszont már soha. Imádságoknak sem volt semmi értelme. Ez az egész Isten dolog olyan mintha egy nagy mese lenne.

2020. jan. 12. 23:25
 37/39 anonim ***** válasza:

Nagy mese, de a főhőse te vagy. És amit most írok, semmi vallásosság nincs benne, én sem vagyok az. Az a te mesédben a legszebb hogy van édesanyád, kutyáid, barátod, akik a saját viszonylatukban veled szeretnek vagy kedvelnek téged, mint ahogyan te is viszont őket.

Mindenkinek hiányzik a szeretet, a biztonság. Még a legelvetemültebb aljadékoknak is, csak ők ügy gondolják meg lehet ezt szerezni, ők önmagukat szeretik csak.

Minden ember ugyanezzel küszködik, de vannak sokan, akik visszanyomják a tudatalattijukba, próbálnak nem gondolni rá, beletemetkeznek munkába, sportba, élvezetekbe, függőségekbe, szinte minden ember ezt teszi. Az emberi test, a DNS embert alkotta szerkezete tökéletlen, megöregszik, meghal. Az itt töltött idő teli van szörnyűségekkel, és kevés jóval.

Próbálj annak örülni, amid van.

És akármilyen ronda vagy, vagy annak gondolod magad, lehet olyan lány és van is akinek te jössz be.

Egyetemi városokban éltem, közöm is volt az egyetemhez diákként is, és mondhatom neked, láttam én olyan csúnya embereket, köztük némelyikőjükkel - akár férfi, akár nő - nagyon jó szellemi kapcsolatba kerültünk, közeli haverok lettünk, és egy idő után mindegyikük megtalálta a párját.

Mindig arra gondolj, ha már semmi se jó, akkor veszíteni valód sincs, akkor meg belefér egy próba. Önmagad próbája.

Amit korábban is írtam, próbáld ki.


Már-ki

2020. jan. 13. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/39 A kérdező kommentje:

Nagy mese de a főhös te vagy.

Én inkább úgy érzem hogy ebben a saját életemben én csak egy mellékszereplő vagyok. A legtöbb tanár is másképp viselkedik velem mint a többiekkel. Pl.: az angol tanár mindig megkérdi azoktól azoktól a diákoktól hiányzásuk után hogy hogy vannak és nem íratja meg velük a TZ-t, de amikor én hiányzotam egy hetet olyan mintha felsem tünt volna neki és a TZ-t is megíratta velem úgy hogy aztsem tudtam hogy mivan és hármasra írtam meg. De nem akartam panaszkodni meg ilyenek mert nem vagyok az típus aki tanárok és barátok előtt nyavajog a saját problémáimról mert tudom hogy őket nem érdekelné.

Erre ti vagytok nekem. De tényleg nagyon jól esik veletek beszélgetni.


Vissza térve amit irtam.

Engem sosem dícsértek meg semmi olyanból ami nekem számít és szeretem azt csinálni.

7.-es vagy 8.-as voltam amikor a tesi tanárom mindenki elött megdícsért hogy milyen jól röpizek. Pedig az a tesitanár sokszor beszolt hogy pancser/balf sz Baromira jól esett. Akkor úgy éreztem végre valami amit jól csinálok. Következő tesi órán pedig amikor csapatosztás volt egy lány aki undorodott tőlem Engem választot legelsőnek a csapátba pedig engem mindig a végére hagynak. Rendesen meglepődtem és kérdeztem hogy Én??. Sajnos ezzel ennyi is volt. Utána eltört lábám és 2 hónapig semmit sem játszhattam.

Életemben ezt az egy pillantot örökre elzártam magamban és mindig mosollyal gondolok erre vissza. De hát ennyi volt.

Ez az egy.

Meg még ezekre is jó érzéssel gondolok vissza:

Akkor még kint az udvaron szünetenként fociztunk. És csatár voltam. Imádtam meglepni társaimat amikor fejjel, vagy félpályáról lőttem a gólokat és még azok is mondták hogy szép volt akik egyébként mindig gúnyoltak hogy milyen béna vagyok. Úgy visszamennék ezekbe az időkbe...

Most hogy középsuliban vagyok a focizás megszűnt mert rájöttem hogy a tudásom nulla és nálam az osztályból nagyjábból mindenki jobban játszik.

Röpiben pedig...hát... Általános suliban azt hittem hogy a tudásom kiemelkedően jó.

De nem. Ott csak mindenki bénább volt mint én. Most már csak egy átlagos röpijátékos vagyok. És most itt tartok. Nemtudom hogy mit fogok dolgozni, nemtudom hogy hol fogok lakni, és az is lehet hogy csöves leszek.


Ami szép volt régen az most elszárad.

2020. jan. 13. 22:34
 39/39 Dr.G.M. ***** válasza:

Isten létezése ellen nem tudok megdönthetetlen érvet mondani. (Évekig ateista voltam)

Mindenre van magyarázat, maximum szét kell nézni a vallások között.

Például a már jól ismert "Ha van Isten, miért engedi a szenvedést és gonoszságot?" kérdés elég ütősnek tűnik. Kereszténység nekem erre nem adott választ.

Viszont keletebbre ha megyünk, ott a karma törvénye, ami máris igazságosabbá teszi a világot :) egy szó mint száz: nincs megdönthetetlen érv Isten ellen.

2020. okt. 25. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!