Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Menyire hisztek a tudománynak,...

Szunyo37 kérdése:

Menyire hisztek a tudománynak, vagy a vallásoknak?

Figyelt kérdés

A tudomány folyamatosan korrigálja önmagát, sőt a kutatók, tudósok véleménye se egyezik minden esetben. Bármely tudomány ágról beszélünk. Igaz minden az emberi elmének a szüleménye, ami a mi világunkba van. A vallások meg az emberek gyengéjére hatnak, de egy remény forrás számunkra. Részemről vannak elfogatható tények a tudományról, és a vallásról is, de igazán az emberiség nagyon keveset tud. Messze vagyunk a valóságtól. Talán soha nem fogunk annyit tudni,amennyit szeretnénk. Persze szükségét érzem mindkettőnek, de egyikbe se bízom vakon. A tudás, és a hit összefonódig a világunkba.


Nektek mi a véleményetek ezekről?


2019. dec. 30. 06:21
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

"Igaz minden az emberi elmének a szüleménye, ami a mi világunkba van."


Ott a gond hogy már a kiindulópontod is teljesen bizonyíthatatlan, semmi nem támasztja alá.

2019. dec. 30. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Helyén kell kezelni mindkettőt. Ha repülőgépet akarok építeni, akkor tudományra van szükségem. Ha életvezetési tanácsra van szükségem, akkor a vallásokból is lehet meríteni.
2019. dec. 30. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

"a kutatók, tudósok véleménye se egyezik minden esetben"

Mert a vallási vezetők aztán egyetértenek az egész Földön, nem?

Még egy valláson, egy felekezeten belül sem!


A vallás pedig nem korrigálja magát!

Egy nagy katyvasz az egész: ahogy esik, úgy puffan.


Ja: a tudományban nem kell hinni. Ott a kísérlet vagy a bizonyítás: nézd meg.

2019. dec. 30. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
90%

Tudományban 70%-ig, vallásban 0%. A vallások azért lettek kitalálva, hogy összetartsák és megvezessék a pórnépet.

A remény, a "hinni valamiben, mert nekem az úgy könnyebb, mint az igazság" érthető, de számomra marhaság.

A tudományos világban azért korrigálják magukat, mert napi szinten vannak új felfedezések. Ahoz, hogy pl megrajzolják Amerika térképét, először oda kellett menni, aztán rádöbbeni, hogy az nem India, majd felfedezni, feltérképezni, stb. Ez most is így van, csak a Mars bolygóval, atomi részecskékkel, stb, stb.

2019. dec. 30. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Utolsó, nagyon szűk látókörű vagy.
2019. dec. 30. 12:14
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

A tudomány folyamatosan fejlődik, elismeri ha hibázik, és csak az igazságot, a valóságot akarja megérteni, feltárni. Az, hogy tudósok nem értenek egyet valamiben, csak azt jelenti, hogy jelen van a fejlődés. Egy időben még abban sem értettek egyet, hogy a Föld milyen alakú. Ha beletörődnek, egyetértenek benne hogy lapos, és hogy a betegségeket ártó szellemek és franc tudja mi okozza, még mindig nem lennénk sehol.

A vallás ezzel ellentétben csak arról szól, hogy lelki megnyugvást adjon, sokszor bele lehessen törődni a dolgokba, vagy éppen hinni egy képzelt nagyfőnökben, aki majd mindig megsegít... és lehessen tartozni valahová. Nincs jelen fejlődés, se előre, se hátra, egyhelyben toporognak. Példának okáért ott a katolikusoknál a cölibátus. Mire volt jó anno? Ne hordják szét az egyház vagyonát. És ma? Semmire. És úgysem tartják be, mégis jelen van. Na meg rengeteg vallás van. Miért pont az lenne igaz, amiben te, meg a szomszéd Józsi hisztek? Ha én kitalálok magamnak egy vallást, vagy azt mondom hogy mostantól próféta vagyok, pont annyira lesz érdemes bennem és a kitalált hülyeségeimben hinni mint bármi más vallásban. A tudomány állításai ezzel ellentétben igazolható, így igazolt, és a hozzá értők által elfogadott TÉNYEK.

Nem lehet vakon hinni a tudomány jelenlegi álláspontjaiban sem, de egy minimális szkepticizmussal fűszerezve igencsak megéri, ha valakit érdekel az őt körülvevő világ, és nem csak követni akar valamit gondolkodás nélkül.

2019. dec. 30. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Persze raconálisan is lehet nézni a vlágot.Én elismerem a tudományt is, de másra is nyitott vagyok. Mint említettem , minden az emeri agy szüleménye. Mindenre van magyarázat, de az az elménk. Más a lélek, az én véleményem szerint. Ne feledd azt se, hogy sok az álltudomány is, ami megtéveszti az embereket. Valamint a tudomány nagyon megtudja keverni az embereket. Sokmindent nem értünk még, és lehet, hogy nem is fogjuk érteni.
2019. dec. 30. 17:39
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Most akkor te a mi véleményünkre vagy kíváncsi, vagy meg akarsz téríteni minket?

Mert egyelőre úgy tűnik, hogy bár a kérdésben csak kíváncsi vagy, a kommentjeidben folyamatosan a saját igazadat próbálod másokra ráerőltetni.

2019. dec. 30. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Engedjétek wl. Ha nem azt hallja a kérdező, amit hallani akar, akkor nem lehet igaza
2019. dec. 30. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
0%

A materialisták és az empirista felfogású tudomány hitőek is ugyanúgy vallásosak, sőt dogmatikusok mint az egyes vallások dogmatikus hívői, csak a tudomány emberei ezt nem ismerik el. A materializmus istenei Marx-Engel-Lenin szentháromsága, a tudomány istene az anyag, prófétái Einstein, Planck, Heisenberg.

Én azt látom Kérdező, hogy van ennyire hülye a világ tudományos elitje, vagy minket néz ennyire hülyének.

Nem kibontva, szerintem a lélek egy Ősintelligencia, az emberi agy pedig mesterséges intelligencia, ezért kell tanulnia, mint minden MI-nak.

Már-ki

2019. dec. 30. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!