Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A "bölcsész" tudománynak mi...

A "bölcsész" tudománynak mi értelme?

Figyelt kérdés
Épült már belőle ház, tudtak vele előre jósolni valamit, gyógyítanak vele embereket vagy használható bármire is, mint pl a fizika vagy a matematika vagy orvostudomány?

2019. szept. 2. 17:00
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 1/83 anonim ***** válasza:
96%

A bölcsészethez tartoznak a nyelvek, a régészet, a pszichológia. Mi értelme van, hogy legyenek tolmácsok és nyelvtanárok? Mi értelme van, hogy többet tudjunk meg a történelemről, a különböző korokról? Mi értelme van a pszichológiai tanulmányoknak, a profilozásnak?

Nem csak annak van értéke és értelme, ami kézzel fogható. Hanem ami előrébb visz és fejleszt.

2019. szept. 2. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/83 A kérdező kommentje:

Én a szabad bölcsészetre gondolok.

A tolmácsot tolmácsnak szokták hívni, a régészt meg régésznek, nem bplcsésznek

2019. szept. 2. 17:28
 3/83 anonim válasza:
100%

A bölcsészettudományokba bele tartozik a pedagógia, a pszichológia, történészet, régészet, filozófia, nyelvészet, a fordítók és tolmácsok is ezt tanulják. Annyi de annyi minden tartozik nég ehhez a tudományhoz.

Ha ezek nem lennének akkor nagyon más lenne a világ, fontosak.

2019. szept. 2. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/83 A kérdező kommentje:
Nem fontos.
2019. szept. 2. 17:34
 5/83 anonim ***** válasza:
91%
Így, hogy "a bölcsész", ez értelmetlen. A bölcsészet egy összefoglaló név, és számtalan terület tartozik ide a nyelvészettől kezdve a művészet- vagy urodalomtörténeten, esztétikán, etikán át a történelemtudományokig. Nyilván mindnek megvan a maga szerepe a társadalomban. Nem csak az értékes, ami kétkezi terméket állít elő.
2019. szept. 2. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/83 anonim ***** válasza:
83%

Tágabb értelemben a régész is bölcsész, ahogyan a pszichológus is, hiszen a bölcsészettudományokhoz tartoznak ezek is.

Egyébként:


"A képzés célja olyan szakemberek képzése, akik felkészültek a kultúrát meghatározó és befolyásoló tényezők felismerésére és azok hatásmechanizmusainak elemzésére. Megszerzett ismereteik birtokában képesek az analitikus gondolkodásra, a szövegek és az újabb, nem elsősorban szöveges média elemzésére, a kultúrára gyakorolt hatásuk megfogalmazására. Jártasak az érvelés mesterségében, érvek konstruálásában és ellenőrzésében, írott szövegek és képi információk értelmezésében, kulturális, közéleti, művészeti, vallási és etikai jelenségek elemző feldolgozásában. A képzés célja továbbá, hogy szilárd elméleti, módszertani és műveltségi alapokat biztosítson az alapszak specializációira épülő mesterképzések és a kutatói pálya felé orientálódóknak. A végzettek felkészültek tanulmányaik mesterképzésben történő folytatására."


Szerintem önmagában semmit nem ér, csak egy jó MA képzéssel kiegészítve. Egyébként továbbra is azt mondom, hogy nem csak az a hasznos, ami kézzel fogható. Én nem ezt tanultam, de én is tanultam elemzést, érvelést, kutatásmódszertant, és nekem hasznos volt. Szélesebb látókört ad, nem ragadok le például a dolgok explicit szintjén, ami akár a hétköznapok, akár a munka területén is hasznos az eddigi tapasztalataim alapján.

2019. szept. 2. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/83 A kérdező kommentje:
Van bölcsész ismerősöm mekiben dolgozik Dortmund ba
2019. szept. 2. 17:45
 8/83 anonim ***** válasza:
94%

És? Nekem is van bölcsész ismerősöm, aki HR-esként dolgozik egy nagy multinál. Most mi van akkor?

Neked mi a végzettséged, hogy ilyen degradálóan állsz a bölcsészekhez?

2019. szept. 2. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/83 anonim ***** válasza:
90%
Elárulok egy titkot; a tudománynak nem az alkalmazhatóság az elsődleges célja (persze nem árt ha van), hanem a világ megismerése.
2019. szept. 2. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/83 anonim válasza:
91%

Szerinted nem fontosak a tanárok, pszichológusok, történészek, régészek, fordítók, tolmácsok, nyelvészek, filozófusok?


Ha nem lennének tanárok te írni se tudnál most, ahogy még nagyon nagyon sokan mások se. Ők adják át a tudást nekünk.


A történészek és régészek nélkül alig tudnánk valamit a történelemről, a dínókról.


Pszichológusok is nagyon fontosak hiszen ők is gyógyítanak, nagyon sok ember köszönhet nekik elég sok mindent. Sok embert megmentettek és meg is fognak még.


Filozófusok? Ők is nagyon de nagyon fontosak. Ismered Arisztotelészt, Albert Einsteint, Rousseaut, Adam Smith-et, Isaac Newtont, Galileo Galileit? Ők filozófusok is voltak, de ez csak pár név a sok név közül

2019. szept. 2. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!