Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogyan lehet feldolgozni egy...

Hogyan lehet feldolgozni egy szülő halálát?

Figyelt kérdés

Másfél hónapja hogy elvesztettem drága édesanyámat,és azóta teljesen felborult az életem és nincsenek se nappaljaim se éjszakáim.

Nemtudom egyszerűen feldolgozni, és elfogadni sem ami történt.

Édesanyám jelentette maga az életet számomra!

És arra tudok gondolni csak hogy már nincs.

Ha lecsukom a szemem az van előttem ahogy a koporsóban van.

Gondolkodtam azon is hogy véget vetek az életemnek,de valahogy úgy érzem hogy az nem helyes,és nem is megoldás.

Apám az 15 éve meghalt akkor még csak pár éves voltam,azért nem érintett meg .De édesanyámat egyszerűen nem tudom elengedni, és feldolgozni azt ami vele történt.

Egyik pillanatban arra gondolok hogy talpra állok és megmutatom anyámnak ha lát,hogy nem hiába szült meg és nevelt fel.

A másik pillanatban meg azt gondolom hogy nincs semminek értelme,még az életemnek sem.

Ki hogyan tudta feldolgozni egy családtag halálát?

21F



2020. jan. 18. 19:49
 1/7 A kérdező kommentje:

Még annyit tennék hozzá hogy hiszek abban hogy valami van halál után,de nem érzem hogy itt lenne mellettem édesanyukám.

Nem vagyok vallásos ember,de én hiszek ebben,mondjuk néha elbizonytalanodom.

2020. jan. 18. 20:22
 2/7 anonim ***** válasza:
Még nagyon friss a gyászod, nem is kell feldolgozni. Hogyne fájna, hiszen elvesztetted azt az embert, aki egyedül felnevelt, akivel a legszorosabb volt a viszonyod. És ez már a második veszteséged, és ez a kettő egymásra rakódik. Vegyél valamilyen gyászról szóló könyvet, amit lehet kapni, pl Gyógyulás a gyászból, Vigasztalódás a gyászban, írjál naplót. Szabad sírni férfinek is. Ha van közeli rokon, bizalmas barát, vele beszélgess. Foglald el magad, járjál el otthonról, menj emberek közé, nézz filmeket. A gyaszportal.hu-n folyamatosan megjelentetik az épp induló gyászfeldolgozó csoportokat, nincs mindenhol, de figyelni kell, hátha lesz arrafelé is. Ezen a portálon olvasnivalók is vannak a témában. Szóval ne sürgesd az időt, de éld az életedet, egyél rendesen, dolgozz, és valamennyit fog javulni a helyzet.
2020. jan. 18. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm Szépen!

Vannak testvéreim,de nekik erről nemtudok, meg nem is akarok beszélni,meg ugye nekik van élettársuk,meg gyerekeik is.

Mindennap anyával voltam,és nagyon erős volt a kötelék köztünk! Úgy bánt velem mint egy kisgyerekkel,én meg annyira ragaszkodtam is hozzá mint egy kisgyerek.

Szoktam sétálni jó sokat,meg minden nap kinnt vagyok anyánál a temetőbe,de amikor ott hagyom anyát egyedül,úgyérzem hogy cserben hagyom!

Ha az utcán sétálgatok,látom magam előtt ahogy sétál,leül a padra meg hogy vár engem haza a munkából egy nagy öleléssel

2020. jan. 18. 20:33
 4/7 anonim ***** válasza:
Nekem lassan két év, eszem ágában sincs feldolgozni. Megszoktam, hogy nem tervezem fejben, mit hogyan újságolok el neki, és haragszom, ha arra gondolok, hogy szeretett kicsi unokájával, hároméves fiammal csak így elvesztették egymást. Csak megszokni voltam hajlandó, nincs okom máshogyan feldolgozni a tényeket.
2020. jan. 18. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Teljesen igazad van! Nem fogom én sem soha elfogadni ami történt!
2020. jan. 18. 20:56
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Atyaég, nagyon sajnálom, ami történt.

Ha úgy érzed, hogy szeretnél valakivel beszélni, írj nyugodtan.

2020. jan. 20. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Aterzem a helyzetedet, en 4 honapja veszitettem el edesanyamat (29 vagyok), napi kapcsolatban voltam vele es en voltam az egyetlen aki mellette volt a betegsegeben. Rakos volt es a leepulese, az utolso het amikor meg nem fogtam fel mi tortenik meg mindig kisert... ne felj sirni, atadni magad a fajdalomnak ha megrohannak az erzesek, de fontos, hogy legyenek melletted akik tamogatnak. Baratok? Rokonok?

Egyebkent bejelentkezten pszichologushoz (nem ciki az ilyesmi, a gyasz egy trauma es nalam sok ok miatt komplikalt), mert ugy erzem a halala alapjaiban rengette meg az eletemet es kell valami ami segit megerteni dolgokat.

Nem vagy egyedul csak tabu ez a tema, es tul fiatal is vagy ehhez, plane, hogy nincs melletted edesapad. Kerj segitseget!

2020. jan. 23. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!