Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » A koronavírus alatt vásárolhat...

Ősz kérdése:

A koronavírus alatt vásárolhatunk itthon kínai boltba?

Figyelt kérdés
mennyire veszélyes?
2020. febr. 3. 22:46
 1/7 anonim ***** válasza:
13%
Egyre jobban amondó vagyok hogy a koronavírus ugyanaz mint a H1N1 volt. Ez csak a szezonális influenza felnagyítása. Minden évben átalakul a vírus, de mivel már van ellenszere, szerintem egyre kevesebb hír fog jönni a vírussal kapcsolatban.
2020. febr. 3. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező: szerinted miért lenne veszélyes Magyarországon egy boltban vásárolni csak azért mert "kínai"? Szerinted ha nem "kínai" boltban vásárolsz, akkor nem Kínában gyártott terméket kapsz? Szegény kínaiaknak már lassan a közelébe se mernek menni az emberek akkor se ha Magyarországon élnek, lehet, hogy itt is születtek, mert egyesek szerint minden ami kínai veszélyes...

A tárgyak nem fertőznek, csak az élőlények, nyugodtan vásárolhatsz kínai boltban ha nem Kínában tervezed ezt tenni, hanem Magyarországon.

2020. febr. 3. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Olcsó, megéri:)
2020. febr. 3. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
37%

Szia! Már szinte unom, leírni, de nem kell hozzá kínai bolt. Mi nagy világmárkákat értékesítünk, amelyeknek a székhelye USA, UK, Németország, Svédország stb. Tőlük vásárolunk, szóval nem gagyit tartunk, meg „felvasalható” tetszes szerinti címkéink sincsenek.

Gyártási hely: Kina, Vietnam, Thaiföld, Dél-Korea.


A vírus gazdatesten kívül igen gyorsan elpusztul.


Ami meg a pánikot illeti. Egy tízmilliós városban (!) meghalt cirka 300 ember. Én úgy tudom, a tíz milliót el nem érő Magyarországon ennél lényegesen többen halnak meg influenzában telente. Persze azoknak, akik belehalnak, édes mindegy, hogy ők hány százalékot tesznek ki, és persze a családjuknak is. Az elővigyázatosság mindig fontos, nem csak akkor, amikor valami felüti a fejét. Folyamatos félelemben élni nem lehet. A politika arra játszik, hogy ne élj, hanem felelj meg az ő érdekeiknek. A betegség létezik, dolgozni kell ellene, de a ja 36,9 a lázam (!), biztos elkaptam nem működhet.

2020. febr. 4. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
61%

Ha nem kínai boltban vásárolsz akkor is kínai árut kapsz, nézd meg a "made in..." feliratot :) Egyébként a legtöbb "kínai" bolt nem kínai, inkább vietnami meg mindenféle egyéb ázsiai nemzet. Amúgy a sima kínai boltos nem utazik haza minden holdújévkor csak a nagymenőbb nagykereskedők, a többsége végig itt volt Mo-n, ugyan kitől kapta volna el a koronavírust?

Csak úgy a statisztika kedvéért: többen halnak meg közlekedési balesetben mint eddig a koronavírustól, mégis beülsz az autóba nem?

2020. febr. 4. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Magyarországon élelmes vállalkozok hamisitják a kinai cucokat. Legyártják ugyanazt csak még gagyibban, majd eladják a kinai piacon. Ilyent keress, az biztos nem fertőz.
2020. febr. 4. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
KÖSZÖNÖM A VÁLASZOKAT
2020. febr. 4. 23:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!