Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Melyek szerintetek a magyar...

Melyek szerintetek a magyar legrondább szavai? Melyikek a legszebbek?

Figyelt kérdés
Én ilyenekre gondoltam :agy, pete,sav,köpeny,serte,szôr,hangya.A magyarba olyan sok ronda szò van. Szêp:méh,mêj,lány,szép,innen,mert,hol,van,szed,lágy,ész,vész,mész,torta,lant,net,szim kártya
2020. máj. 12. 14:29
 1/3 anonim ***** válasza:
81%

Az, hogy egy szó szép vagy nem, az ízlés kérdése.

A helyesírás viszont nem szubjektív dolog. Inkább azzal foglalkozz!

2020. máj. 12. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Kecskeméten már többször csináltak ilyen felmérést, melyek a legszebb szavak, bár ott inkább a tartalom dominált szerintem, mivel legutóbb a szeretet, a pillangó, az anya, szerelem, édesanya, család, barát, csillag, testvér, élet nyertek.
2020. máj. 14. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Bocsánatot kérek :) Ezek pozitívak igen és tényleg ne haragudjatok de hangzásra az életen kívül egyik szó sem szép itt.Nem szeretem a magyar nyelvet olyan hosszúkás,nyers és néhány talán 15 szó kivételével mindegyik szó ronda.Ízléstelen nyelvalkotóink voltak.
2020. máj. 15. 19:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!