Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Frissen MSc-t végzett BME-s...

Frissen MSc-t végzett BME-s gépészmérnököt felvesznek most bárhová is? Kell ilyen ember?

Figyelt kérdés
gépészmérnök, BME, műegyetem, munka, állás, polimer, műanyag, mérnök, budapest

2020. júl. 5. 01:02
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
51%

A munkahely képzett embereket keres, a képzett ember munkahelyet.

A képzés elégtelen a piac szempontjából.

A munkavállaló nem mobilis.


80 helyre nem vettek fel téged. 2019 októberébeb kezdett nálunk egy szakmai gyakorlaton egy diák, akit a diákmunkával foglalkozó központ küldött hozzánk. 3 hónap múlva a cég adott neki ajánlatot, ha befejezi a diplomát, állandóra átveszi. Sose keresett munkát, lett neki. Most itt van a két ellentét, a te példád, és a kollégám példája.


Hány éves vagy, hányás lett a diplomád? Melyik nyelvet beszélsz tárgyalási szinten? Hol próbálsz állást találni?


Sajnos a gépészeknek az autóipar jelentett nagy lehetőséget. Az meg most haldoklik, így nagy mennyiségű munkahelykorlátozás várható.


Debrecen, Győr, Pécs, BP, Hatvan, Miskolc - ezeken a helyeken is kerestél állást?

Professional / Linked In / HVG - ezeket is nézed?

2020. aug. 2. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
Sikerült azóta elhelyezkedned kedves kérdező?
2021. márc. 14. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:
Sajnos továbbra sem sikerült.
2021. márc. 16. 17:09
 14/18 anonim ***** válasza:

Mondjuk ez durva, én végülis 3 hónap alatt találtam egy gyakornoki állást.


#6

2021. márc. 16. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

Hány helyre adtad be a CV-d? Nem lehet hogy "fel kéne turbózni" az önéletrajzod?

Profession.hu-n most szeptember óta az egyik legmagasabb a gépészmérnök állások száma. Vannak mostanában online állásbörzék. Ott a frissdiplomas.hu, a zyntern, linkedin.

Túrd át az összes pest megyei multi karrier oldalát, küldd el az önéletrajzod úgy is ha nincs meghirdetett pozi. A Samsungról azt hallottam sok pályakezdőt vesz fel mostanság is.

Ugyanezt csinálhatod a kisebb-nagyobb műanyagipari cégnél is.

2021. márc. 16. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:
Mindezt már megpróbáltam. Esélytelen. Legalább 100 helyre már biztosan jelentkeztem.
2021. márc. 17. 19:27
 17/18 anonim ***** válasza:

Mutasd az a CV-t. :) Még az is lehet, hogy a profilképed nagyon előnytelen. Velem ez volt.


Kerestem magamról egy előnyösebb képet, és két héten belül találtam állást. :)

2021. márc. 17. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 Vodafonelive válasza:
Na várjunk, a kérdés tavalyi. Azt mondod, hogy tavaly diplomaszerzés óta nem tudtál elhelyezkedni és nincsen munka??? Lehet butaság, de ne feltétlenül keresd a polimeres munkahelyeket. Nézz körbe, Budapesten pl. dübörög az építőipar, simán elmehetsz épületgépész részre is, rengeteg tervezőiroda van, kivitelező cég, ezeket nem szeretnéd megpróbálni? Soknál nem is kell épületgépésznek lenned. Ma láttam, hogy a KÉSZ keres gépész beszerzőt, ez műszaki előkészítői munka, de a kész bejelent és jól fizet. Biztos sokat is kell dolgozni, de nem szotyiért fognak güriztetni és van bónusz meg társai.
2021. márc. 30. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!