Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Szerintetek a hazai fizetésekb...

Szerintetek a hazai fizetésekből lehet ma boldogan élni Magyarországon?

Figyelt kérdés

Úgy értem a boldogságot, hogy legalább az alap szükségletek meg legyenek pl nem rettegni, hogy az egyik családtag kórházba kerül és nem lesz miből fizetni a kezelést, mert hiszen ez egy váratlan és sok esetben hosszútávú kiadás is lehet...


Ez csak egy példa...


Boldogan élni, félretenni vészhelyzet esetére, ha a párod vagy téged elbocsájtanak ne legyen baj, vagy mehessetek nyaralni amellett, hogy van új mosógép ha a régi elromlott, és ne a félretett nyaralás árából kelljen megvenni azt.. stb

stb



2020. aug. 25. 18:19
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
86%

Felcsúton igen.

Ha a Viktor baráti körébe kerülsz, akkor igen.

2020. aug. 25. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
74%
Nekem sikerül
2020. aug. 25. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim válasza:
68%
Szerintem lehet, mindketten jól keresünk, de sokat tanultunk azért, h ilyen munkahelyünk legyen.
2020. aug. 25. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
47%
Persze, pedig nem keresünk nagyon jól, nettó 300 körül fejenként, plusz cafeteria. 1 gyerek van, teszünk neki is félre, van lakás, kocsi, járunk nyaralni, van vésztartalék is.
2020. aug. 27. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
58%

"nem keresünk nagyon jól, nettó 300 körül fejenként, plusz cafeteria"

Jaj, kis drágám, nem kerestek jól?

Tudod hány család van Magyarisztánban, akik összesen nem keresnek annyit, mint ti fejenként?

De hát azok mind le vannak szarva, ük tán nem is emberek, de magyarnak biztos nem magyarok. Ők a csórók, a prolik, a szegények, akik meg is érdemlik.

2020. aug. 27. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
46%
5- ös a nettó 300 nem sok. Egy jó szakmunkás is többet keres ha akar dolgozni. Nem irigykedni kell hanem tanulni valami használható szakmát. Én a villanyszerelőnek múlt héten 50 ezret fizettem egy 4 órás munkáért. Hát nekem diplomaval nincs 12000 forintos órabérem, mégse sír a szám. 4- es voltam.
2020. aug. 27. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
61%

Persze, mert a világ csak villanyszerelőből és maszek fogorvosból áll, nem?

Tudod mennyi egy általános iskolai tanár fizetése? Egy tűzoltóé? Egy vasutasé? Postásé?

Tudom, miért nem tanultak tovább.

Igazad van, mennyivel jobb lenne a világ ha nem lennének tanárok, tűzoltók, vasutasok, postások, csak villanyszerelő meg maszek fogorvos.

2020. aug. 27. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
52%

Mondjuk a postást , amihez 8 általános kell, ne hasonlítgassuk már a tanárhoz aki éveket tanul. Sajnálom hogy ők annyit keresnek amennyit, de attól még az én 300 ezrem nem egetverő fizetés, és biztos lehetsz benne hogy egy 15-29 éve dolgozó tanár is kap annyit. Ez a fizu nekem se a kezdő fizetésem, régóta dolgozom. A stílusodból lejön az irigység, csak szólok, ez csúnya jellemvonás.


Ui: az előbb elfelejtettem írni: NEM vagyok a kis drágád.

2020. aug. 27. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
47%

"Mondjuk a postást , amihez 8 általános kell, ne hasonlítgassuk már a tanárhoz aki éveket tanul."

A kiírt kérdésben nem szerepelt, hogy csak a tanult emberekre vonatkozik. Mindenkire, általánosan van kiírva a kérdés, és bizony - bár ezt fideszes körökben szeretik elfelejteni - a nem tanult, vagy nem annyit tanult emberek is emberek.


"Sajnálom hogy ők annyit keresnek amennyit, de attól még az én 300 ezrem nem egetverő fizetés"

Nem egetverő, csak épp jóval több, mint amit az ország lakosságának a fele kap.


"és biztos lehetsz benne hogy egy 15-29 éve dolgozó tanár is kap annyit. Ez a fizu nekem se a kezdő fizetésem, régóta dolgozom."

A kérdés nem a 15-29 éve dolgozókra van kiírva, hanem mindenkire. Arra is, aki három éve fejezte be a főiskolát, és örül, hogy kap egy osztályt egy vidéki iskolában.


"A stílusodból lejön az irigység, csak szólok, ez csúnya jellemvonás."

Téves következtetés. Külföldön élek tizensok éve, elég jól keresek itteni viszonylatban is, úgyhogy sokmindent lehetne rám mondani, de hogy irigy lennék, azt nem.


"NEM vagyok a kis drágád."

Majd én eldöntöm.

2020. aug. 27. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
90%

LOL

😀

2020. aug. 27. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!