Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Szerintetek a hazai fizetésekb...

Szerintetek a hazai fizetésekből lehet ma boldogan élni Magyarországon?

Figyelt kérdés

Úgy értem a boldogságot, hogy legalább az alap szükségletek meg legyenek pl nem rettegni, hogy az egyik családtag kórházba kerül és nem lesz miből fizetni a kezelést, mert hiszen ez egy váratlan és sok esetben hosszútávú kiadás is lehet...


Ez csak egy példa...


Boldogan élni, félretenni vészhelyzet esetére, ha a párod vagy téged elbocsájtanak ne legyen baj, vagy mehessetek nyaralni amellett, hogy van új mosógép ha a régi elromlott, és ne a félretett nyaralás árából kelljen megvenni azt.. stb

stb



2020. aug. 25. 18:19
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:

Hozzátenném, mert vannak itt gondok rendesen.


Kezdő tanár fizetése nettó 140

Olyan tanáré aki 20 éve pályán van, kap osztályfőnöki pótlékot és résztvesz minden pályázatban ami rengeteg plusz meló, egy ilyen tanár kap maximum 200 at nettó.


Csak szeretnék rendet tenni a fejekben.


A tanárnak pedig nem ér ott véget a munkája, hogy lógatja a lábát az iskolában.

Beszámolókat és tantervet, óratervet ír állandóan otthon, javátja a házikat, dolgozatokat.

Valamint folyamatosan minősítik a munkájukat, amivel kötelesek rendszeresen elszámolni a központnak.


Nekem is mondták rengetegen annó, legyél tanár és egész életedben egy napköziben lógathatod majd a lábad.

Igen 140 ért nettó és az sem igazán láblógatás, ott pedig előrelépési lehetőség sincs.


Nem számolva a rengeteg továbbképzést amin résztvesznek állandó jelleggel.


Egy tanárnak a tanulás nem ér véget 6-7 év egyetemi képzés után. Mert igen, eddig kell tanulnia egy tanárnak. 140 ezer kezdőért.


Szóval kéremszépen ne legyen sötétség a fejekben. Egy tanár nem kap semmit se, csak állandó szivatást a gyerekektől, és a tankerülettől, plusz munkát állandóan.

Ha 2 gyerek összeverekszik még arról is beszámolót kell írnia.


Értelmiségiek, mégis úgy bánnak velük, mint a kutyával.

Nem is beszélve arról, hogy stresszes meló, és a legtöbb diákod szarik a fejedre.


Szóval nem keres egy tanár 300 at huszon X év után sem.


További jó társalgást a kommentelőknek, de ezt muszáj voltam helyretenni, hogy tiszta legyen, tanulni sem mindig éri meg, és egy LIDL ben dolgozó bolti eladó is megkeres 200 at.

Osztályfőnöki teendők és pályázati teendők nélkül is.


Hiszen ezek nélkül egy 20 éve dolgozó tanár sem kapna 200 at.


(Telefonról írtam, ha hiba van a szövegben, akkor emiatt lehetséges, de remélem nincs.)

2020. aug. 27. 21:30
 12/13 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, a tanár közalkalmazotti jogviszony alapján van fizetve. Egy 3 éve dolgozó tanár 180 körül kap, ezt első kézből tudom. 2 évente lép szintet. Szakiskolákban meg ennél többet, ott nem közalkalmazotti bértábla van. Lenyom napi 4-5 órát, utána csinálja a többi teendőjét ami korrekt, más is 8 órát dolgozik. A nyári szünet az szünet, simán megoldja a saját gyerekének a felügyeletét, mig te esetleg heti 30 ezerért táborba küldöd, ezt nyugodtan számold a bérükhöz, plusz azt hogy nyáron is van fizu, amikor nem dolgozik semmit. Van pár tanár a környezetemben, nem csak úgy beszélek. Nem sajnálom tölük, de a sírást is unom.
2020. aug. 27. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 Dávid válasza:

Általános iskolai tanárnak nem kötelező menni.


Na vajon miért nem mennek ők informatikusnak, mérnöknek vagy idegennyelvű ügyfélszolgálatosnak, könyvelőnek vagy miért nem mennek trolibuszsofőrnek nettó 400.000-ért?


Elárulom: mert NINCS KEDVÜK.


Senki nem kényszeríti őket, hogy tanárok legyenek. Én is angolt tanítok, de nem panaszkodom. Ez az én választásom. Elég volt az 5év multi.

2020. szept. 5. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!