Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Miért remegek be amikor...

Miért remegek be amikor veszekedés van?

Figyelt kérdés
lehet ez bármi...pl facebookon valaki belémköt mert nem tetszik a kommentem... és amikor vissza ír, elkezdek remegni... amikor élőben is veszekszem, beremegek...nem félek pedig, régebben nem volt így...
2020. szept. 8. 21:58
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Valószínűleg az indulat miatt remegsz. Ez a "harcolj, vagy menekülj!" ősi ösztönünk maradványa / modern formája, és ha teljesen tehetetlennek, frusztráltnak érzed magad, ilyen kitörésekben nyilvánulhat meg.

Azt hiszem, (ha tanulmányaimból jól emlékszem) ez a mellékvese által termelt stresszhormon, a kortizol (meglehetősen kellemetlen) hatása.


Én például sokáig azt hittem, hogy az a kifejezés, hogy valakit ráz a (visszafojtott) düh, az csak költői/írói túlzás-fordulat. Hát nem. Eddig kétszer fordult velem elő a utóbbi 5-6 évben úgy, hogy azelőtt erre nem volt példa, és sosem éreztem ezt a meglehetősen kellemetlen (és akkor finoman fejeztem ki magam) állapotot.

2020. szept. 8. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én is így vagyok. Ideges vagy adrenalin.
2020. szept. 8. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Körülbelül április környékén esett meg velem meg a lányommal egy eset,aminek végén én is remegtem.Áprilisban,elején még nem volt a maszk kötelező a villamosokon,de mi sállal takartuk el a fél fejünket :D(Nem mentünk sokat két megállót a csomag automatáig,egyszerűbb így,ha rendelek valamit)Végeztünk és egy tapló paraszt betámadott minket,hogy nem tartom a 1,5méter távolságot.(Nem is lehet egy villamoson,ha minden ülésen ül valaki)Nem a nyakában lihegtünk,hanem szinte a másik ajtóhoz préselödtünk,na nem azért,mert olyan sokan lettek volna,hanem valamiképp próbáltunk távolságot tartani.Nos, ez az "úriember ordított, mint akit vernek,hogy mit képzelek magamról és stb.

Olyan szavakat használt, amit ha leírnék letiltanának😅Kértem,hogy tiszteljem meg azzal,hogy anya vagyok és ne a saját gyermekem előtt "csináljon ki"..Egyébként senki nem állt ki az utasok közül mellettem,de a villamos vezető,megállt és kiszált a fülkéből azt lerendezte.Na nem fizikálisan,de megállt a megálló előtt és ott akarta kirakni a hapsit.A poén az, hogy ha a gyerek nem lett volna velem,lehet pofon vágom,bár nem vagyok az a típus.Vicc az,hogy azon a palin semmi sem volt,maszk vagy ilyenek.Csak azért írtam le,hogy nem vagy egyedül,én is durva helyzetekben remegek,de nyilván nem a félelemtől,hanem inkább adrenalin szintem nő ilyenkor az egekbe.Teljesen normális :)Szép estét!

2020. szept. 8. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Hány éves vagy? Lány vagy? Cuki
2020. szept. 8. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
hogy lehet megállítani?
2020. szept. 9. 15:29
 6/6 anonim ***** válasza:
#3.Válaszoló vagyok: Vegyél mély levegőt!Nem viccelek nekem segít,majd utána hívom tesómat és elmondom az egészet,akkor megnyugszom.Szerintem próbáld ki!
2020. szept. 9. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!