Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Ha étteremben bankkártyával...

Ha étteremben bankkártyával fizetek, akkor tudok adni valahogy borravalót?

Figyelt kérdés
Pl. direkt nagyobb összeget üt be, vagy ilyesmi. Vagy ez nem szokás?

2017. ápr. 17. 23:29
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Pontosan. Ahogy mondjuk 1456 forint helyett adsz 1500-at, mondhatod, hogy a kártyaolvasóba 1456 helyett 1500-at üssenek be.
2017. ápr. 17. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
44%
Fizess bankkartyaval, ha szeretnel, de a borravalot keszpenzben add, kulonben nagy valoszinuseggel soha nem kapja meg az, akinek szantad.
2017. ápr. 18. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
85%

Utolsó ez baromság. A pincér forgalma -amit aznap eladott- úgy jön ki hogy összeadja a kártyás fizetéseit és a fent maradó összeget leadja kp-ban.

Azaz pl 10 ezer a forgalma. Van nála 2 ezer kártyás fizetés akkor 8 ezret lead kp-ban, a többi az övé. Magyarul a tulaj az étel és ital árát megkapja, a jatt meg a pincéré, tök mindegy hogy kártyás vagy kp.

Ahol ez nem így van ott valami nagyon nincs rendben és nem kell ott dolgozni.

2017. ápr. 18. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
0%

Jaj ne csináld már ez a modern világ műsort.

Nem hiszem el,hogy valaki képtelen pár ezer Ft kp-t magával hordani.

Ilyen egyszerű a megoldás.

Nekem nem egyszer volt már,hogy az egyik üzletben jó volt a kártyám,5 perc múlva hazafele menet egy másik üzletben nem fogadta el.

Az új világ elektronikai vackai...

Nálam mindig van 10-20 ezer.

2017. ápr. 18. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Persze hogy nem fogadta el. Ismered a "limit" fogalmát?
2017. ápr. 18. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Gondoltam hogy valaki betolja ezt az ócska választ.

Mert hogy gondolom nekem írtad,4-es vagyok.

:)

2017. ápr. 18. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Étel közelében nem szívesen látok piszkos pénzt. Mi a baj a kártyával?
2017. ápr. 23. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
85%

En egyszer fizettem kartyaval egy etteremben, a csavo elment, lehuzta a kartyat, majd visszjott es odaadta a blokkot amit ala kellett irnom. Az alairas vonal felett volt meg 2 ures vonal. Az egyikre rairtam a jatt osszeget, a masik vonalra (az alatta levore) pedig rairtam a teljes osszeget, az uccso vonalon pedig alairtam. Igy:

fogyasztas 1000

borravalo 200

teljes 1200

alairas en

2017. máj. 19. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!