Váltsak szakot?

Figyelt kérdés

Elsőéves vagyok a BME-VIK villamosmérnöki szakján és úgy érzem ez nem nekem való, ebben szeretnék némi útmutatást kérni. A következő az álláspont:

Mikor felvételiztem igazándiból csak annyit tudtam, hogy valamilyen számokkal foglalkozó szakmát szeretnék választani. Matematikából és informatikából jelentkeztem emelt szintű érettségire, végül a pandémia miatt az emelt informatikát elengedtem középszintre mert nem éreztem biztosnak a szóbeli részét de mint kiderült elmarad így ezt sajna benéztem. Így végül csak matekból emelteztem 421 pontra tettem így szert.

Ötletem se volt mit szeretnék, így itthon néztem körül Édesanyám közgazdász, Édesapám úgy szintén ámbár nagybátyám villamosmérnök így ismertette a szakmáját, hogy válasszam azt, megvannak a képességeim,...,.Most itt állok és nagyon bizonytalan vagyok abban , hogy ez nekem való. Túl vagyok az első féléven még hátra van 2 vizsgám (Fizika, SzámTud) Fizikából jó eséllyel 3-mas vagy feletti lesz a Számtud meg valószínűleg bukta ( Idén nem szóbeli van, hanem tesztszerű).

A többi tárgyból 4/5-ös lettem kivéve Digit az 2-es, és mivel ez egy elég szakmai tárgy elgondolkodtam , hogy esetleg ez nem nekem való, ha ennyire nem megy ( 2pont kellett volna a hármashoz de igazából lényegtelen).Igazából azt érzem, hogy nekem ez nem való. Mivel az első félévben még nem kell visszafizetnem, ha szakot váltanék így mindenképpen szeretném átgondolni a helyzetet, de mindenképpen szeretném, ha külsős emberek is segítenének, akár tapasztalatokkal.

Ha váltanék akkor gazdasági szakra mennék, leginkább alk.közgáz bár a nyelveket nem preferálom, de csak kitudnék nyögni magamból B2-mellé egy C1-s nyelvvizsgát. Ha lenne valamilyen ötletetek, hogy milyen szakot nézzek azt megköszönném.

//

Érettségi eredményeim:

Matek e: 71%

Magyar/Töri k: 81%/71%

Informatika k: 96%

Angol k: 82%

Hozott pontjaim azt hiszem 98

B2-angol komplex nyv.

B1-német ( 0-hoz tart a tudásom de van :D )

//


//

A kreditátvitel szempontjából releváns tárgyak és jegyek:

Matek A1-5 // prog alapjai 1 - 4

//

Igazából legfőképpen a Számtud valószínűlegi bukása tette rá az i-re a pontot.

Köszönöm a válaszokat/tanácsokat/hozzászólásokat.

Üdv,

Tomi



2021. jan. 12. 12:30
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Ezek kifejezetten jó eredmények a VIKen.


Én 3. félévben járok. Első féléves átlagom 2,5 volt. Majd 2 és 3. féléven csak 4-5öseim lettek. Szerintem az első félév nem tükrözi milyenek lesznek a jegyeid a jövőben.


Plusz a mostani jegyeid elég jók másokéhoz képest.

2021. jan. 12. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szerintem még korai lenne a váltás ha csak bizonytalan vagy... Szerintem még várj egy félévet, évet ha még mindig azt érzed hogy nem az igazi akkor érdemes váltani. Ha teljesen biztos lennél benne hogy ez nem a te világod akkor mondanám hogy persze ennek így nincs értelme de még változhatnak a dolgok... Az első félévekben szóró tárgyak vannak és általában csak utánna jönnek az "élvezhetőbb" részek. Remélem segítettem.
2021. jan. 12. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem se válts, várj még!


Egyrészt általánosságban nagyon rosszkor kerültél egyetemre a vírushelyzet miatt, ennek is lehet bőven szerepe abban, hogy elbizonytalanodtál (nagyon sokan vannak így manapság).


A Digit 1 nem annyira "kézzelfogható szakmai" tárgy (a Digit 2 inkább az lesz), ráadásul elég könnyen el lehet csúszni a vizsgán, úgyhogy ebből én nem vonnék le messzemenő következtetéseket. Főleg ha gimnáziumból jöttél és teljesen idegen volt ez a terület és szemlélet - később majd belejössz, hidd el! A számtud szintén fura madár, nagyban függ a teljesítése attól, mennyire tudsz ráhangolódni az általa megkövetelt gondolatmenetre, és a villamosmérnökök nagyon jelentős része nem használja a tárgyban átadott ismereteket. Nem felesleges, egyáltalán nem, de nem tragédia, ha nem a kedvenced. Meg egyébként is, miért ne mennél át belőle?


Ha a matek jeles a prog pedig jó, akkor hülye nem lehetsz, és valószínűleg megvannak a képességeid is ahhoz, hogy jó villamosmérnök lehessen belőled. A következő félévben jön a Jelek, ami tulajdonképpen az alapjait teszi le a szakmának, igazán ott tudod majd eldönteni, mennyire neked való.


Még egy ötlet: szerezz be egy Arduino kezdőkészletet és "játsz" vele a szabadidődben - ha tetszik és szívesen csinálod, akkor végképp semmi értelme váltanod!

2021. jan. 15. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat ( az utolsónak meg különösképpen, hogy ennyire tartalmas valaszt adott).
2021. jan. 16. 14:00
 5/6 anonim válasza:
100%
Nem tudom, azóta hogy sikerültek a vizsgák, és hogyan döntöttél végül, de csatlakoznék az utolsó válaszolóhoz, remélem még nem késő. Nekem most volt az ötödik félévem, de az első-második félév után hasonlóan bizonytalan voltam, mint te. Ugyanúgy meglettek a tárgyak, elfogadható eredménnyel, de valahogy azt éreztem, hogy ha ez a "villamosmérnökség", akkor én ebből nem kérek. Aztán jöttek az erősáramos tárgyak (Elektrotechnika, Vill.energ.) és végre azt éreztem, hogy megtaláltam azt, ami igazán érdekel. Szóval simán lehet, hogy csak egy későbbi félévben jössz rá, hogy mi érdekel pontosan, az első félévből nem érdemes kiindulni, az ottani tárgyaknak sok köze nincs a szakmához. Én nem bántam meg, hogy végül maradtam, remélem te se fogod ;-)
2021. jan. 24. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a választ! :)

Végül természetesen maradok, csak megtalált az egyetem jobb kezétől az első nagyobb pofon de végül 4. alkalomra sikerült a SzámTud, és ez eléggé elbizonytalanította az instabil lábakon álló tanulmányaimat ( a bukás veszélye..). Bár kicsit most már előre bevagyok szarva a 2. félévtől de az elsőnél is így volt csak most többet, jobban kell tanulnom.

Tényleg köszönöm mindnekinek, aki méltatott valamilyen szinten hozzászólt és kitartást kedved utolsó neked is.

! (:

2021. jan. 26. 11:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!