Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Boldogabbak, kiegyensúlyozotta...

Boldogabbak, kiegyensúlyozottabbak voltak az emberek a szocializmusban, esetleg a 90-es években? Mennyire volt más az élet? Vidámabb volt?

Figyelt kérdés
Nem akarok politikai vitát gerjeszteni. Csupán a hétköznapok, a magyar emberek akkori világa érdekel. Bár, akivel beszéltem, sokan úgy írják le az akkori világot, hogy sokkal bensőségesebbek voltak az emberi kapcsolatok, egy falusi rendezvényen tiszteletét tette az egész, akkor jóval homogénebb közösség. A vendéglátás csúcsra járatva ment, voltak programok, összetartás, a 90-es években voltam gyerek, valamit még én is érzek ebből, akkor kezdett hanyatlani ez a világ. A falutévének az akkori szerkesztője mindent levideózott, hatalmas falunapok, sportrendezvények, a kocsmák tele, mindenki ismert mindenkit, ivászatok-evészetek, nagy szüretek, disznóvágások, falusi búcsúk, ahol a széles rokonság ott volt. Mára ez letűnt, ahogy fejlődünk, úgy leszünk egyre magunknak valók. Szerintetek? Kinek van története erről?

2021. febr. 6. 14:53
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

A 61%-osnak, aki szerint most nem nő az államadósság:

[link]


A grafikon kb. így néz ki: 📈

Gyere, pontozz le itt is, aztán menj a gazdádhoz jutalomfalatkáért.

2021. febr. 7. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!