Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Egy Omega SPEEDMASTER 57...

Egy Omega SPEEDMASTER 57 mondható sportosan elegáns órának, vagy inkább egy Rolex submariner?

Figyelt kérdés

Régóta szeretnék egy felső kategóriás karórát, gyerekkori álmom egy Rolex, de az Omegák is nagyon tetszenek. Olyan típust szeretnék amit mindenhez feltudok venni, akár még zakóhoz is, vagy öltönyhöz. Tisztában vagyok az öltöny óra etikettjével, de csak egy darab mindenes órát szeretnék. Az egyik lehetőség egy Rolex Submariner lenne, viszont a Rolexre sokan mondják, hogy sznobizmus, meg rivalkodó, de én nem villogni szeretnék vele, csupán imádom a karórákat és régóta szeretnék egy komolyat. Ezért a másik választásom, egy Omega Speedmaster lenne, bőrszíjjal vagy szövet szíjjal, de nem tudom, hogy az mennyire sportosan elegáns és mennyire lehet mindenhez felvenni. Itt van a linkje: [link]


Ti melyiket választanátok az Omegát, vagy a Rolexet?


A válaszokat előre is köszönöm!



2021. márc. 31. 14:29
 1/2 anonim ***** válasza:

Mindkettő nagyon ízléstelen lenne öltönyóraként viselni.

Először is újan szeretnéd vagy használtan? A Submariner használtan duplájába kerül mint újan, viszont az újakra várólista van ami éveket is jelenthet. Cserébe jó befektetés mert ha egyszer meg tudod venni, akkor sokat lehet fogni rajta. De ha hordani akarod, én inkább venném használtan az Speedmastert, meg mellé egy olcsóbb Cartier Tankot. Előbbi hétköznapi meg kicsit elegánsabb alkalmakra is elmegy, jobban mint Submariner, utóbbi meg öltönyórának remek. És még így is az alatt az ár alatt vagy amit egy újra költenél, és az árukból sem fognak veszíteni jelentősen. Ha az anyagiakat félretesszük nekem akkor is a Speedmaster a befutó. A szerkezet, a brand, a dizájn, szóval minden szempontból.

2021. ápr. 2. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ! Használtan nem merek venni órát, inkább szalonból, meg alapjáraton újonnan szeretném. Egyébként én is a Speedmaster felé hajlok inkább, mert szerintem sokkal dizányosabb mint a Rolex, meg bőrszíjjal így szerintem sportosan elegánsan elmegy így hétköznapokra, ahogy mondod. Bár én fekete vászon szíjat tennék rá, és akkor nem kell cserélgetni mindig a szíjat. Lényegében egyet értek veled, szóval még egyszer köszönöm a válaszod! :)
2021. ápr. 2. 20:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!