Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ha csak egy kicsit, de nyomja...

Ha csak egy kicsit, de nyomja a lábam a cipő, a nagyobb méret viszont már túl nagy, ti mit tennétek?

Figyelt kérdés
Rendeltem egy 39-es cipőt, ami a méretem, mindig ekkora cipőt hordok. Viszont most a rendelt cipő (amit ugye nem tudtam felpróbálni) egy kicsit kicsi, tényleg csak egy kicsit nyom, de az is zavaró. Egy másik oldalon pedig találtam ugyanilyen cipőt 39,5 méretbe, ami valószínűleg pont jó lenne. Visszaküldjem a cipőt és megrendeljem a másik oldalról a fél mérettel nagyobbat? Ilyet egyáltalán lehet? Mármint hogy nem cserélek meg semmi, csak visszaküldöm, és visszakapom a pénzt. Vagy próbáljam ezt kitágítani, ami már megvan?

2021. ápr. 7. 15:03
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Internetes rendelés esetén 14 napos elállási jog van. Néhány termékkör van kizárva ebből. A cipő nincs köztük.

Tehát visszaküldheted. Alapesetben ennek a költségét te viseled. Indokolni sem kell.

A 14 nap az átvételtől ketyeg, nem a rendeléstől. Tehát ha a hónap első napján rendelted, 7-én vetted át, akkor 21-ig jelezheted az elállási szándékot.

Ettől a naptól számított újabb 14 napon belül kell visszajuttatni a terméket.

Egy cipő felpróbálható, de használt nem lehet. Mondjuk kicsit járkálsz benne a szobában, az természetesen belefér.

De elmentél benne shoppingolni, színházba, bulizni, akárhova, az már nem.


Ha van benne kivehető betét, annak kivételével is picit több hely marad. Vagy vékonyabbra cserélni.

Tágítani is lehet (nem minden cipőt), és használatban is a legtöbb kitágul.

2021. ápr. 7. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
48%

Nagyszüleink idejében úgy "kisebbítették" a lábbelit, hogy az orrába vattát, (vagy textilt, de jobb a vatta) gyúrtak, a cipőfűzőt pedig meghúzták a megfelelő méretre.

Cipészmestert ha találsz ő is segít.

Ha bőrből van a felső rész, akkor húzd sámfára, nedvesítsd be és kitágul.

Műanyag felsőrésznél nem tudom mi a saját kezű megoldás.

Ha sámfára húzod, arra ügyelj, hogy a nagy feszítés miatt nehogy elváljon a talpától! Ellenőrizd, hogy mikor tágította ki a megfelelőre.

2021. ápr. 7. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!