Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti a családot vagy a nagyobb...

Ti a családot vagy a nagyobb közösségeteket tennétek első helyre?

Figyelt kérdés

Egy ismerős családban hallottam egy elég megosztó vitáról, érdekelne más véleménye is.

Az apa, aki az önkormányzatnál döntő pozícióban van, olyan adót talált ki a többi önkormányzati kollégájával, amivel a felnőtt gyerekét is évi több százezer forinttal megadóztatja. A gyerek erre kiakadt, egyrészt mert év végén tudta meg, hogy jövő évtől megsarcolják több százezer forinttal (vállalkozó), másrészt mert az apja elég keményen kezelte a témát. Tudtommal az apa, mikor a gyerek megmondta neki, hogy ez nem volt szép, hogy direkt olyan bevételforrást kerestek, amibe ő is beleesik, elég nagy részben (mivel neki nincs olyan, hogy nem ad számlát, minden tisztán megy, nem mint pl egy fodrásznál, aki ha nem akar adózni, egyszerűen feketén dolgozik, és magas is a gyerek jövedelme), szóval szólt az apjának, hogy ez nem volt szép. Az apa erre agresszívan reagált vissza, hogy mit képzel a gyerek, ő nem foglalkozik a gyerek pénztárcájával, menjen akkor másik városba a vállalkozásával, és őt nem érdekli semmi, mert ő xy az önkormányzatnál, és neki ez az elsődleges feladata, nem a gyerek pénzét nézni... A gyerek elég hosszan leírta nekem a helyzetet, mennyire csalódott az apjában, amiért ilyeneket mondott neki. A plusz adót lenyeli, de se nem szóltak neki róla előre, se nem kezelte helyén az apja a konfliktust, lényegében nem bírt apaként funkcionálni még a vitában sem. Szerintem egy apa legyen elsősorban apa szerepben, a gyerekei érdekeit nézve, nem másokét. Csak másodsorban legyen önkormányzati alkalmazott és közszolga, de próbáljon ne a saját családja kárára tenni. A gyerek azt is említette, hogy egy pár éve adott 1,5-2 milliós anyagi támogatást, amit a nagyszülői ház eladásából nyertek a szülők, felhánytorgattak neki, mondván, abból sok évnyi adó kijön. Mikor a gyerek azt mondta, ez nagyszülői örökség volt, nem az önkormányzatnál a helye, az apja azt mondta, nem örökség, mert az nem az ő öröksége volt (tudni illik ehhez, hogy kitagadták a gyereket és a testvéreit ok nélkül az örökségből pár évvel ezelőtt, holott eddig jó volt a viszonyuk).

Ti szó nélkül eltűrnétek, hogy apátok az xy döntő pozícióban, és olyan rendeleteket hoz, hogy ti járjátok meg vele? Aztán ha sérelmezitek, hogy ez mi, akkor apátok nektek támad, hogy ő nem foglalkozik a ti pénzetekkel, ő elsősorban az xy pozícióban van, nem a gyerek érdekeit nézi? Ki túlozta el ezt a helyzetet?


2018. dec. 16. 21:46
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
85%
Apának igaza van, ne a családjához mérje h milyen adót vezetnek be....ha beleesett a fia is ebbe a halmazba ez van.
2018. dec. 16. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:
És teljesen rendben vannak a leírt mondatok is? Hogy nem érdekli a gyerek érdeke? Engem szülőként ez meglepett, nekem a család az első. Ha az én gyerekem lett volna, a minimum annyi lett volna, hogy sajnálom, nekem természetesen fontos a gyerekem anyagi helyzete, és nem ellene szóltak az intézkedések.
2018. dec. 16. 21:53
 3/25 anonim ***** válasza:
86%

Ha CSAK OLYAN adók lennének, amik nem érintik azok családtagjait, akik erröl döntöttek, akkor nem lennének adók!


Itt teljes mértékben az apának van igaza, neki nem az a dolga, hogy a fiát részesítse elönyben a közösség érdekeivel szemben!

2018. dec. 16. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
93%

"És teljesen rendben vannak a leírt mondatok is? Hogy nem érdekli a gyerek érdeke? Engem szülőként ez meglepett, nekem a család az első. Ha az én gyerekem lett volna, a minimum annyi lett volna, hogy sajnálom, nekem természetesen fontos a gyerekem anyagi helyzete, és nem ellene szóltak az intézkedések."


Ha a gyerek nem hülye, akkor eszébe sem jut, hogy "ellene" szólnak az intézkedések, ha meg ennyire hülye "vállakozó létére", akkor teljesen jogos az apa reakciója!

2018. dec. 16. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
69%
A cirkusz a tünet h a ő családjuk szar..
2018. dec. 16. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:
Úgy látom, nem értitek a gyerek helyzetét. Kitagadják teljesen ok nélkül az örökségéből, felhoznak neki egy kisebb anyagi támogatásrt, hogy akkor most be lehet fizetni adóba, és még a képébe is vágják, hogy az ő érdeke senkit nem érdekel, vagyis az apját nem. Ha a szülőt nem érdekli, a gyereket miért érdekelje ezentúl a szülő érdeke?
2018. dec. 16. 22:10
 7/25 anonim ***** válasza:
100%

#6, de, én pl. tökéletesen értem a gyerek helyzetét, de ettől még az apának adok 100%-ban igazat.

Én akkor vetném meg, ha így funkcionálna, hogy "Szerintem egy apa legyen elsősorban apa szerepben, a gyerekei érdekeit nézve, nem másokét. Csak másodsorban legyen önkormányzati alkalmazott és közszolga, de próbáljon ne a saját családja kárára tenni."

2018. dec. 16. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
100%

Nem az apa döntött erről egyedül, úgyhogy felesleges rajta leverni.

Minden adó hátrányosan érinti az embereket, ezzel az erővel ne legyen bevétele az adott településnek. És ha nincs közvilágítás, xarok az utak, nincs óvoda, iskola, és úszik a település a szemétben, meg télen csúszik az út és a járda, akkor az is hátrányosan érinti a gyereket is.

Az apának igaza van: vigye máshova a vàllalkozást, és megússza a helyi adókat.

2018. dec. 16. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
89%

Lényegében az apának van igaza, hisz amiről te beszélsz, az a jelenlegi Orbánizmus maga (sógor-koma-jóbarát felvéve, nekik jót, többi leszarva). Ezt egy tisztségviselő sem engedheti (vagyishát engedhetné) meg magának...

Ami az adót illeti, ez a húzás szintén az Orbánizmust erősíti... Valahogy érzem, hogy a motivációt ez a rendszer adta ehhez a bőrlehúzó adóhoz.

2018. dec. 16. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
88%

Egyetértek az előzőekkel! Szerintem is pont az a nagy baj Magyarországon, hogy sokan önkormányzati, kormányzati pozícióban úgy viselkednek, hogy "a mi családunk járjon jól, a többiek meg nyugodtan szívjanak". Az apa egy remek példa arra, milyennek kellene lennie az összes politikusnak!


A fiú szemszögéből: Miféle kitagadásról beszélünk????

A nagyszülői örökség (végrendelet hiányában) a szülőé (+ a szülő testvéreié). Ha a szülő ebből 1,5-2 milliót ad a gyerekének akkor, amikor még bőven aktív korú, tehát remélhetőleg még sokáig élni fog, akkor a gyerek köszönje meg, de nagyon! Neki ebből semmi nem jár, majd akkor járna, ha 10-20-30 év múlva az a szülője elhalálozna.


Ami pedig az adót illeti. Feltételezem, az fizet adót, aki bevételt is termel, vagy olyan értéke van, amivel bevételt lehet termelni (pl. üzlethelyiség, amit ki lehet adni, vagy saját maga tud benne vállalkozást folytatni, és ez után építményadót szabtak ki). Ha a fiú többszázezer forint adót kénytelen emiatt fizetni, akkor valószínűleg nagyon nagyban megy az üzlete vagy nagy értékű javak birtokosa. Tehát bőven kitermeli az adó ellenértékét. Akkor örüljön, hogy ilyen jó helyzetben van, ne sajnáltassa magát!


És mit gondolsz, kérdező, miért találták ki ezt az adót? Azért, hogy veszekedhessen ez az apa a fiával? Szerintem inkább azért, mert az önkormányzat nehezen tudja fenntartani magát, pluszbevételekre van szüksége, hogy a közintézményeit fenntartsa; utakat, járdákat építsen/javítson, legyen közvilágítás, működjön a temető, épüljenek játszóterek stb. Tehát, hogy normálisan működjön a település. A fiúnak egy kicsit messzebbre kéne látnia a saját érdekeinél és észre vennie, hogy neki is érdeke, hogy jól működjön faluja/városa!

2018. dec. 16. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!