Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mi lenne ha holnaptól senki...

Mi lenne ha holnaptól senki sem hordana maszkot?

Figyelt kérdés
Kitörne a világháború,vagy kihalna a fél ország?
2021. ápr. 9. 17:07
 1/6 anonim ***** válasza:
11%
Semmi, mert a maszk amúgyse véd meg. Én hordtam szabályosan mégis elkaptam. Azóta nem hordom ott ahol nem szólnak rám érte (mellékutcákban).
2021. ápr. 9. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
89%
A maszk nem is teged ved, hanem te veded a masikat
2021. ápr. 9. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 2*Sü ***** válasza:
87%

Nem törne ki a világháború, legalábbis közvetlenül nem okozná ezt, de még csak a fél ország sem halna ki, de nagyon sokan halnának meg rövid idő alatt.


Ugye a maszk elsősorban nem téged, hanem tőled véd. Aki tünetmentesen beteg, vagy már fertőzött, de még nincsenek tünetei, nála akadályozza meg, hogy egy köhintés, a beszéd, vagy simán csak a légzés során a levegőbe kerülő nedvességcseppek ne tudjanak messzire eljutni. Hogy működik a dolog, azt pont az mutatja meg, ami miatt kényelmetlen a maszk, átnedvesedik, ha szemüveges vagy, a szemüveged bepárásodik. Maszk nélkül ez a nedvesség apró páracseppekben a levegőbe kerülne, benne a vírussal.


A maszk ugyan nem tökéletes, de főleg a rövid távú érintkezés során – egy boltban, az utcán – elég hatékony védelmet nyújt. Ott sem 100%-os védelmet, de kellően csökkenti a megfertőződés kockázatát. Hosszabb távú érintkezés esetén már kevésbé hatékony, de a semminél több. Összességében a maszk nem akadályozza meg azt, hogy emberek megfertőzzék egymást – ezért is van szükség a többi korlátozásra –, de erősen csökkenti az esélyét. (Ezért hibás #1 válasza, az anekdotikus érvelés hibáját követi el.)


~ ~ ~


A kérdés az, hogy a maszkviselésen túl minden más korlátozást is megszüntetnénk, vagy csak a maszkviselést. Mert a dolog lefolyása ugyan hasonló lenne, de más ütemben.


Mindenesetre a maszkviselés hiánya miatt a járvány exponenciális növekedésbe kezdene. Ez azt jelenti, hogy az új fertőzöttek száma, így az éppen betegek száma is exponenciálisan növekedne. Mondjuk egy hét múlva átlag napi 10 ezer ember fertőződne meg, egy hónap múlva napi 30 ezer, két hónap múlva 90 ezer. (Ezek hasraütéses számok, csak a maszkviselést hagyjuk el, akkor valószínű ennél kisebb, ha minden mást, akkor ennél nagyobb ütemű lenne a növekedés.)


Tehát rövid idő alatt ott tartanánk, hogy a lakosság túlnyomó többsége megfertőződne. Mondjuk számoljuk 90%-kal, azaz Magyarországon kb. 9 millió emberrel. Ha csak 2%-os halálozási aránnyal számolunk, akkor ennek a 9 millió embernek a 2%-a, azaz kb. 180 000 ember halna meg.


Illetve nem ennyi. Ugye ez a 2%-os halálozási arány úgy igaz, ha az egészségügy működik, aki beteg, az megkapja a megfelelő ellátást, gyógyszereket, kritikus esetben intenzív osztályos ágyat, lélegeztetőgépet, stb… Viszont ha az aktív fertőzöttek száma exponenciálisan növekszik, akkor idővel az egészségügy is telítődik, így nem tud azoknak sem megfelelő ellátást biztosítani, akiknek most tudna. Így azok is meghalnának, akik amúgy megfelelő egészségügyi ellátással megmenthetőek lennének. Mivel a kórházi ápolásra szorulók aránya 5-10%, így ennyire nőne a halottak aránya is.


Tehát ha csak 5%-os halálozási aránnyal számolunk a járvány elszabadulása miatt, akkor is félmillió halottal számolhatunk. Hogy ez két hónap alatt, vagy négy hónap alatt, illetve hogy félmillióan halnának-e meg, vagy csak 300 ezren, az nagyban függ attól, hogy milyen korlátozások maradnak meg. Illetve a maszkviselést is ki lehetne váltani más korlátozásokkal, amivel nem nőne a fertőzöttek száma, csak abból szerintem senki nem kérne. (Pl. nem kell ugyan maszkod viselned, csak éppen nem léphetsz ki a lakásból, és a katonaság hozna neked házhoz ételt, meg alapvető fogyasztási cikkeket. Pl. Kínában csináltak hasonlót.)


~ ~ ~


Ez persze a dolog egyik oldala csak. A járványnak nem csak a halottak az elszenvedői. Gondolj bele, hogy milyen következménnyel járna, ha ugyan senki nem halna bele a betegségbe, csak éppen lenne pár hét, mikor a lakosság harmada lázasan feküdne otthon. Valószínű az alapvető infrastruktúrák üzemeltetése kerülne veszélybe. Hiszen ha nagyon sokan fekszenek otthon betegen, akkor ki fog árut szállítani, polcot feltölteni a boltban, dolgozni a vízműnél, áram szolgáltatónál, az egészségügyben? Valószínű, hogy aki egészséges, annak ezerrel kellene túlórázni, hogy a létszükségletű infrastruktúrák ne omoljanak össze.

2021. ápr. 9. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
54%
Valami biztos lenne.
2021. ápr. 9. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
54%

Kevesebb légúti megbetegedés. (főleg, mert vannak akik többször használják a silány maszkokat). Meg nem lehetne eladni méregdrágán túlárazva, ami 10 éve lejárt.

A kedvencem, amikor valaki beletüsszent és úgy viszi a fején tovább.

2021. ápr. 9. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
akkor senkin sem lenne maszk.....
2021. ápr. 9. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!