Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mit jelent a D. Nagy vezetékné...

Mit jelent a D. Nagy vezetéknévben a "D"?

Figyelt kérdés
Az egyik ismerősömnek ez a vezetékneve, és nem tudunk rájönni, hogy mi lehet a jelentése.

2021. ápr. 30. 07:15
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Felmenőknek az ilyen családi papírjait kell megnézni, D gyanítom, hogy egy vezetéknév lesz. Csak pl így könnyebb megjegyezni a nevét, vagy sztárosabban hangzik, vagy első nevét, a D-t még az örökbe fogadó szüleitől hozza akár, vagy mondjuk túl hosszú-és nehezen megjegyezhető, ezért csak DNagyként használja, pl ha ilyen vezetékneve lenne, most nemtom, csak most kitalálok valamit Devrinyikorpálnn, akkor vágod, akkor érthető, hogy miért így maradt meg. :) Vagy például még lehet olyan is, hogy például a D az utalhat a városra, pl a Mismerkenyldi Kovács -család. És akkor pl tehát ez még egy ilyen plusz beazonosítás, hogy honnan származik pl tehát, ilyesmire tudnék még gondolni. Ezt a városnevet most találtam ki, arra számítok, hogy nincs ilyen, tehát csak egy példát akartam írni, én nem ismerek ilyen falut, várost. Ez csak egy példa volt tehát. És akkor tehát ők mondjuk így lennének M-Kovácsként soxor akár megemlítve pl az egyszerűség kedvéért, de az elején a doksinak talán még kiírják a teljes nevet is.
2021. máj. 1. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Amúgy van egy ilyen énekes is


Wikipédia: D. Nagy Lajos magyar énekes. A Rolls Frakció, majd később a Bikini énekese.


Lehet szal, hogy rokonok az ismerősöd és ő

2021. máj. 1. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
11. A D nevű ismerős nyilván tudja, honnan van. A kérdező meg nem jogosult iratok között kutakodni.
2021. máj. 1. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Hát de a kérdező ismerőse meg tudja nézni, pl amiket otthon őriznek ilyen papírok egy ilyen családi szekrényben, vagy nemtom, valami levéltár,vagy irattár, vagy könyvtár, vagy nemtom, de theát hogyha pl megvannak a saját felmenőinek az anyakönyvi kivonatai akár több generációra is pl, akkor szerintem onnan ki tudhatja nézni. Szóval szerintem pl ott lenne lehetősége megtalálni. Szal ha vannak otthon ilyen családi papírjaik, hogy ki kinek az anyja, apja , nagyapja, stb. De amúgy még pl az is eszembe jutott most, hogy valamelyik generációban mondjuk pl D -vel kezdődött az anyuka vezetékneve, Nagy volt az apukáé, anyuka a saját nevét is szerette volna megőrizni, továbbadni, de lehet,hogy úgy pl túl bonyolult, vagy túl hosszú lett volna a nevük, vagy pl az apuka nem ment bele, ő csak a saját vezetéknevét szerette volna továbbadni; de ebbe még beleegyezett anyukának, hogy még azért egy D-betű formájában megkaphassa, továbbörökíthesse azt is. Pl lehet olyan,hogy az anyukának ritka a vezetékneve, de mivel ő ott egyedüli lánytestvér, az ő nevét egyáltalán nem adták volna tovább sehol, és akkor így egyeztek meg apukával, hogy akkor legalább ilyen formában meg lehessen őrizni azt is.
2021. máj. 1. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!