Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » A legjobb barátom a válása...

A legjobb barátom a válása óta elkezdett inni, egyre rosszabb állapotban van. Hogyan tudnék rajta segíteni?

Figyelt kérdés

A szülei gyermekkorában elváltak, az apja lelépett, az anyja meg belebetegedett és öngyilkos lett. 20 éves kora óta egyedül van. Évek után lett egy barátnője, akivel összeházasodtak majd 5 év múlva váltak. Van egy gyermekük is.

Kudarcnak érzi a válást és azt érzi, hogy ezzel tönkreteszi a fia életét. Masszívan piált évek óta, akkor csökkentette az adagot mikor újra szerelmes lett. A barátnője tényleg minden téren a toppon van, aranyos csajszi, okos, házias és nagyon szereti őt. Amikor összejöttek én voltam a legboldogabb, mert azt hittem kirántja ebből az állapotból. Beszélt már ő is a fejével, én is, sőt ketten is, de mindig csak “majd”. Egyébként egyszer a munkahelyén a kirúgás szélére is került. Tönkre fogja tenni az életét, és elmarja a barátnőjét, a fiát... Hogyan lehet egy ilyen embernek segíteni? Kitartóak vagyunk, támogatjuk, nem siettetjük. 20 éves kora óta mellette vagyok jóban-rosszban, nem akarom hogy tönkretegye magát... A barátnője is ott van vele, boldogok, de mégis egész nap kortyolgatja a pálinkát. Nem kicsi mennyiséget. A laborja katasztrófa, keveset eszik, remeg ha nem iszik. Ő is akarna változtatni, csak gyenge. Feleannyi adagot iszik mint fél éve ilyenkor, de hogyan tovább?

Pszichiáter, pszichológus? Biztos sok dolgot nem tudott feldolgozni (szülei válása, felesége megcsalta, kihasználta, stb?)

Van valakinek ilyenben tapasztalata?


2020. júl. 25. 21:45
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Anoním alkoholisták-at keressétek meg. Valamint addiktológia.

De ha benne nincs meg az elhatározás, nem fog menni.

2020. júl. 25. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

a leírtak alapján halad.

felére csökkentette az adagot és felismerte,majd elfogadta azt is hogy beteg illetve függő.

de ezen a szinten már nem elég az önerő.

addiktológushoz kell elmennie,aki a függőség testi tüneteinek kezelésében segíteni tud neki.

illetve pszichológushoz és csoportterápiára.

2020. júl. 25. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Bár ez nem válasz a kérdésedre, de a fél életen odaadnám, ha egy olyan barátom lenne, mint te!

27f

2020. júl. 29. 02:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!