Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Személyigazolvány számommal...

Személyigazolvány számommal vissza lehet élni komolyabban?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Jött egy külföldi meló lehetőségem Svájcban, és úgy volt hogy holnap indulok. Minden megtörtént, frankot váltottam stb már csak a szerződés hiányzott amivel kitudok menni, amihez kellettek az adataim. Sokat nem kértek , a nevem a születési dátumom és a személyigazolvány számom. Nem fotóztam semmit de leírtam. A lényeg hogy szerződés nem készült, szóltam a munkáltatónak hogy szerződés nélkül nem fogok elindulni ne haragudjon. Mire felcsattant, minden féle szóval illettet mintha bosszúskodni akarna. Nem bánom hogy így alakult mert nyilván ha egy szerződés elkészítése nagy dolog neki akkor abba valami fekete van tehát jobban jàrtam.Kérdés hogy a személyi igazolvány számommal vissza tudna élni? Ha igen hova kell forduljak?



2021. jún. 16. 22:46
 1/2 anonim ***** válasza:

Igazából az útlevélszámod érdekelte, mert azzal tud neked munkavállalásit intézni, munkavállalási nélkül meg igazából szerződést sem írhatna.

Egyébként Svájcban szokás az (főleg a turizmust ismerem), hogy tényleg konkrétan az első munkanapon adják eléd a szerződést, hogy írd alá. Én ettől szabályosan rosszul vagyok, nem egy jónak tűnő lehetőséget utasítottam már így el. (Ugye addig nem mondok fel, amíg nincs meg az új szerződés.)

2021. jún. 17. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Azért az ne feledjétek el, hogy Svájcban kicsit más a felfogás.

Szóban is élnek a szerződések. Ha ketten megállapodnak valamiben, az erősebb, mint 77 pecsét száz tanúval. Persze készül írás is.

Ha svájci volt a leendő munkaadód, felcsattanhatott azért, mert kétségbe vonod a tisztességét.

2021. jún. 17. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!