Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » K popperek!^^ Mi a véleményet...

K popperek!^^ Mi a véleményetek a "Butter"-röl?(BTS) Csak én hiányoltam belöle a koreait?

Figyelt kérdés

2021. júl. 1. 13:49
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯
 1/91 anonim ***** válasza:
95%
Nekem semmi bajom sincs azzal, hogy nincs benne koreai. Nem a nyelv miatt hallgatom a kpopot, hanem mert tetszik ez a zenei stílus. A kpop nem (csak) a nyelvtől kpop szerintem, ez egy egész stílusjegy, amit nem csak a zenék szövege határoz meg. Ott van pl a WayV, az ő számaik nagyrészt kínai nyelven vannak (oké, van párból koreai és angol verzió is, de alapvetően kínai nyelven íródnak), mégis kpop, de olyan kpop, ami kínai piacot céloz.
2021. júl. 1. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/91 anonim válasza:
92%
Én nem hiányoltam belőle. A Dynamite után ez a szám kész felüdülés volt.
2021. júl. 1. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/91 anonim ***** válasza:
72%
Nagyon szeretem a koreai nyelvet, de ez eleve egy tipik nyári angol számnak indult, engem nem zavar, hogy nincs benne koreai. Egyébként nagyon tetszik a zene
2021. júl. 2. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/91 anonim ***** válasza:
75%

Hát szerintem egy kicsit szomorú, hogy már a kpop sem koreai. Aki úgy van vele, hogy nem a nyelv miatt hallgatja, az nem is a kpop-ot szereti, hanem neki tökmindegy mi szól, csak csörömpöljön valami. Én személy szerint hiányolom a koreait belőle. Mert az más, oké legyenek english version-ok, de az, hogy egy cb már egyből angolul jöjjön ki, sőt a dynamite uitán másodszor is. Nekem ez sok. Aki érteni szeretné a számokat, annak ott a lyrics. Vagy hallgasson magyar zenét, de sajnos a kpop egyre inkább elveszíti az egyediségét, és ezt azok sosem fogják látni akik 1-2 éve ismerik a műfajt. A veterán kpop fanok szinte mind ezen a véleményen vannak.

Ez olyan mint spanyol zenét angolul hallgatni. Az sem ugyanaz.

2021. júl. 3. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/91 A kérdező kommentje:

4-es!

Teljesen egyet értek! <3

2021. júl. 3. 09:46
 6/91 anonim ***** válasza:
74%
Akkor a #1 által említett WayV micsoda, ha nem kpop? Elvégre kínai nyelven vannak alapból a szövegeik... szerintem korlátolt gondolkodásra vall megakadni azon, hogy egy stílusba csak akkor tartozhat valami, ha MINDEN tipikus stílusjegynek megfelel, lásd jelen esetben a koreai nyelv...
2021. júl. 3. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/91 anonim ***** válasza:
49%
Ma már mindenki azt hiszi, hogy ha valamit ésszerűen megtartunk az korlátolt gondolkodásmód. Nem, kedves 6-os pont, h az a korlátolt amit te képviselsz. Ne haragudj. Korlátoltan toljátok ugynazat, hogy legyen minden ugyanolyan, nehogy valami különbözzön egy kicsit is. Mert az az már baj, mert... miért is?
2021. júl. 3. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/91 anonim ***** válasza:
37%
Ki mondta hogy legyen minden ugyanolyan? Másold már ki, hogy hol írtam. Sehol. A kpop maga egy egyedi stílus, aminek megvannak a sajátos stílusjegyei. Nem csak a nyelvtől kpop. Egy kis nyitottság kéne a világba, nem ez a korlátozott gondolkodásmód, hogy minden vagy fekete vagy fehér. Pont azt jelenti a nyitottság, hogy nem akadsz ki valamin, ha kicsit is eltér attól, amilyennek elvárod hogy legyen, jelen esetben a koreai nyelv hiányától.
2021. júl. 3. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/91 anonim ***** válasza:
0%
Istenem, ha neked mindegy a nyelv akkor halgass amcsi pop-ot. Nekem egy olyan ne mondja meg mi a kpop aki még csattogós lepkét tologatott, mikor én már kpop-ot hallgattam. És ezt tudod honnan tudom? A hozzáállásodból, hogy fingod nincs mi a kpop.
2021. júl. 3. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/91 anonim ***** válasza:
29%
A kpop egyik legnagyobb egyedisége a koreai nyelv. Bár lehet ezt neked hiába mondom, mert a Dynamite volt az első kpop amit hallottál.
2021. júl. 3. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!