Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Nem tudom mihez kezdjek gimi...

Nem tudom mihez kezdjek gimi után, nem tudom mit csináljak?

Figyelt kérdés

Az elmúlt időszakban kicsit jobban elkezdtem foglakozni ezzel a témával és arra jutottam, hogy mindenképpen azzal kéne foglalkoznom amiben jó vagyok, viszont, nem vagyok kiemelkedő kb semmiben. Még általánosban belekeveredtem a számítógépes játékok világába, mondhatni elég jó voltam bennük, és elkezdtem ezen a téren kicsit komolyabban tevékenykedni, de aztán vissza kellett vennem mert jött a gimnázium és nem volt időm napi 8 órákat játszani minden nap, szóval ez az út véget is ért. Viszont belekóstoltam videózásba, vágásba meg ilyesmibe ami tökre érdekel a mai napig, nem mondom, hogy jó vagyok benne, de szerettem csinálni anno. Ez azért maradt abba mert inkább ilyen játékokkal kapcsolatos videókat, kis filmeket csináltam és végleg kiléptem a játszásból kb 1 éve.


Aztán ugye gimiben elkövettem a tipikus hibát, infó orientációra majd faktra mentem mert ugy voltam vele, úgy is sokat ülök a gép elött akkor majd jó leszek ebben. Aztán hamar rájöttem, hogy nem szeretek szabadidőmbe programozni, meg egyéb infoval kapcsolatos dolgokat csinálni, nyilván most lehetne mondani, hogy miért nem váltottam faktot, de úgy voltam vele, hogy más tantárgyakbol nem tudtam magam elképzeni fakton. Az info mellett angolt választottam.


11.ben előrehozottat tettem angolbol is és infobol is kozep szinten meg megcsináltam egy B2es nyelvvizsgát még angolbol és hát az a terv, hogy most 12. végén majd emeltezek infobol, mert ugye mindenképp kell egy emelt egyetemre. (angolbol azért nem mert akkor elvész a nyelvvizsgának a + pontja)


Beszéltem info tanárommal, hogy mit javasol továbbtanulásnak, és említette ezt a gazdaságinformatikus szakot, ami tök jól hangzik mert, szerintem érdekel a gazdaságtan (annak ellenére, hogy nem vagyok matekbol a toppon), viszont amikor belenéztem, hogy mit is csinál egy ilyen végzettségű ember kicsit elment a kedvem a dolgoktol, főleg úgy hogy nem emelt matekon vagyok, és még azt is emlitette a tanárom, hogy itt gazdinfon van a legkevesebb matek az infos szakok között.


Azon is gondolkoztam, hogy nem megyek egyetemre, hanem elvégzek valami programozás kurzust hátha megszeretem aztán ugy állok neki dolgozni, de igazából nem tudom, hogy érdekelne a dolog, nem tűnik olyan izgalmasnak, főleg úgy, hogy kicsit több idő alatt fogom fel a dolgokat, mint az átlag (lassabban dolgozok) és nem mindig látom át az infós logikai dolgokat.


A kérdésem annyi, hogy ti mit tennétek a helyemben, erőltetnétek ezt az infós tovább tanulós dolgot, mert ugye nagy rá a kereslet, de szerintem így a hallottak alapján nem fog nekem tetszeni a matek miatt.

Vagy ilyenkor még mik az opciók?

Bocsi, ha egy kicsit össze vissza fogalmazok, csak enyhén kétségbe vagyok esve, hogy mi lesz velem. :D

18 F



2021. okt. 20. 21:15
 1/2 anonim válasza:
100%
Kezdj el dolgozni, hátha közbe rájössz, vagy lesz valami ötleted mihez is kezdj, de addig is lesz pénzed.
2021. okt. 20. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Látom, eléggé kiforratlan vagy (írod is, hogy tanácstalan vagy), de idővel kiforrhat belőled. Mindenképpen azzal kezdd, ami a legjobban érdekel. Aztán egyre jobban győzd meg maagd arról, jhogy igen is, EZT akarod csinálni. Idővel, akár szakot is válthatsz, ha megéri váltani. Légy eltökéltebb.
2021. okt. 21. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!